Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tradice Romského festivalu v Karviné nepřerušena. Festival ale proběhl v komorní verzi

  • Karviná,

V karvinském Romském kulturním a společenském centru se uskutečnil 22. ročník tradičního Romského festivalu. Organizátoři připravili komornější verzi pro menší počet návštěvníků. Mezi vystupujícími nechyběl třeba Jan Bendig.

Tradice Romského festivalu nebyla ani letos přerušena. I když jsou tyto festivaly každoročně hojně navštěvované lidmi z okolí i vzdálenějších koutů republiky, pro letošek kvůli měnícím se vládním opatřením připravili organizátoři pro jistotu jen komornější verzi 22. ročníku, v sále Romského a společenského centra.

Milan Ferenc, organizátor festivalu: “ Já jsem přemýšlel, jestli to udělat neudělat, ale nakonec jsem dospěl k tomu názoru, že ta tradice, pokud aspoň trochu jde, tak by se měla udržovat."

I když byl festival organizován uvnitř pro menší počet návštěvníků než v parku Boženy Němcové, program byl sestaven opět pestře.

anketa, návštěvníci: "Je to úplně skvěle, muzika a prostě všechno sedí úplně úžasně." "Bylo na čase, víc takových akcí."

Tohle duo je velmi netradiční. Ondřej Gizman pochází z konce Čech, z Teplic a Ondra Ferko naopak z konce Slovenska, z Prešova.

Ondrej Ferko, zpěvák: "Vytvořili jsme takovou spolupráci na dálku, to byla první skladba S Tebou a od toho se pak odrazil celá cesta."

Organizátoři připravili pro návštěvníky i posezení venku a také občerstvení, které k festivalové atmosféře patří.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy