Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V NsP Karviná-Ráj slavnostně otevřeli dva nové operační sály pro ortopedickou operativu

  • Karviná,

V karvinské rájecké byly slavnostně otevřeny nové špičkově vybavené operační sály. Sloužit budou především pro ortopedickou operativu. Praxi tady budou mít i studenti Lékařské fakulty Ostravské univerzity, se kterou nemocnice uzavřela spolupráci.

V Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji byly slavnostně otevřeny dva nové operační sály, jejich výstavba začala loni v říjnu vybouráním celého patra.

Ivo Žolnerčík, ředitel NsP Karviná-Ráj: "Jsme tady vybudovali ortopedii, a proto jsme potřebovali sály. Karviná má chirurgické sály, které neodpovídají moderním trendům a v budoucnu bude třeba tyto sály rekonstruovat. Aby provoz chirurgie a operativy byl zachován, bylo nutné vybudovat tyto sály."

Martin Holinka, primář ortopedického oddělení: "Tento sál je vyloženě dělám pro ortopedii. Je o něco větší, je dělán pro superaseptické prostředí, je tady filtrace vzduchu speciálně uzpůsobená tomu, aby tady bylo prostředí s minimálním množství bakterií, protože pro nás, pro ortopedy, bakterie jsou největší nepřítel. Mohou se usadit na endoprotéze a dělat zánětlivou reakci způsobit zánět endoprotézy, je důležité minimalizovat toto riziko."

Se zprovozněním sálů se navýšilo množství provedených operací a podařilo se zkrátit čekací dobu pacientů. Výstavbu nových operačních sálů zajistil zřizovatel Moravskoslezský kraj.

Martin Gebauer, náměstek hejtmana MSK: "Původně jsme uvažovali, že to zaplatíme celé z kraje, těch zhruba 48 milionů, mezitím vznikla výzva REACT-EU, to znamená, že nám to zaplatí evropské fondy a ty peníze můžeme použít třeba na nákup magnetu, který bude stát kolem 40 milionů."

Nemocnice také uzavřela spolupráci s Lékařskou fakultou OU, zahrnuje praktické stáže studentů.

Rastislav Maďar, děkan Lékařské fakulty OU: "Jsme rádi, že nové oddělení nabídne takové krásné prostory na výuku a přípravu do praktického života a věřím, že díky pozitivnímu přístupu vedení nemocnice i jednotlivých pracovníků získají studenti vazbu na tu nemocnici takovou, že budou zvažovat, že po skončení svých studií tady zahájí svou praxi a budou tady v regionu poskytovat péči."

Slavnostního otevření se zúčastnili i zástupci vedení Karviné. Karviná pravidelně každoročně oběma nemocnicím přispívá na potřebné investice.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Já jsem rád, že se nemocnice neustále modernizuje. Teď se otevřeli nové operační sály, to je další služba pro občany Karviné. Já jsme jim popřál, aby na jednu stranu těch pacientů bylo co nejmíň, ale ti, co tady musí bohužel přijít, tak aby odsud odcházeli spokojení.” 

V současné době se na nových operačních sálech provádí nejmodernější operační trendy v endoprotetice jako je “koleno na míru” nebo miniinvazivní přístupy ke kyčelnímu kloubu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry