Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné-Hranicích přibude nasvětlený přechod a autobusová čekárna u ZŠ Mendelova

  • Karviná,

Cestující městskou autobusovou dopravou se už brzy dočkají nových čekáren poblíž Základní školy Mendelova v Karviné-Hranicích a také nového nasvětleného přechodu pro chodce. Momentálně tady probíhají stavební úpravy obou zálivů a zastávky jsou posunuty.

V Karviné-Hranicích poblíž Základní školy Mendelova probíhají stavební práce. Rekonstruují se autobusové zálivy a přibude nová čekárna pro cestující a také tady vznikne nový přechod pro chodce, který bude nasvětlený.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: “Z důvodu bezpečnosti chodců a hlavně dětí, které navštěvují ZŠ Mendelova, jsme se rozhodli zřídit přechod pro chodce. Jelikož bude nasvětlený a podléhá to určitým normám, tak ty stávající autobusové zálivy, které tady byly, tak se musí celé stavebně upravit."

Momentálně probíhají stavební úpravy a původní zastávky jsou posunuty o kousek dál.

Martin Rebro, pracovník Odboru komunálních služeb MMK: “Je tam nová podkládka, hutnění, kamenivo a použili jsme také úplně nové obrubníky ze žuly a ty budou taky snížené a přizpůsobené prahu autobusu tak, aby hendikepovaní občané mohli v pohodě vyjet. Nasvětlení bude speciální, dodatkové, které bude osvětlovat vlastní přechod pro chodce."

Stávající autobusová čekárna, která byla na straně poblíž školy, bude vyměněna za novou, na druhé straně čekárna přibude.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy