Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krasobruslařský klub Karviná rozšiřuje svou základnu, těší se na děti z mateřských škol

  • Karviná,

Sportovní krasobruslařský klub Karviná má po roční nucené pauze méně členů než obvykle. Přivítá proto mezi sebe nové zájemce a hlavně zájemkyně o tento sport. Od konce srpna už probíhají tréninky na ledě a i když po delší pauze mají všichni co dohánět, testy výkonnosti splnili všichni a můžou se připravovat na první závody v sezoně.

Ledová plocha zimního stadionu patří několik hodin týdně začínajícím i pokročilejším krasobruslařkám. Ty nejmenší se v přípravce učí první krůčky na bruslích, ty starší pilují všechny základní prvky, piruety a skoky pod vedením zkušených trenérek, od konce srpna už na ledě.

Monika Šimrová, členka výboru SKK Karviná: "Měli jsme už suchou přípravu, ta začala v průběhu měsíce května a června, děti se zaměřili na atletiku, měli baletní a taneční průpravu."

Základna čítá 25 dětí. Zájemců ubylo, po době platných opatření vlády a nemožnosti sportovat se sem vrátila jen hrstka.

Monika Šimrová, členka výboru SKK Karviná: "Některé děti si to rozmyslely, za tu dlouhou dobu, co nebruslily, někde to vzdaly rodiče, potřebovali bychom opravdu zase začaly chodit do těch sportovních kroužků tak, jak to bylo než začal nějaký covid no."

Ze zkušenosti trenérů je nejlepší začít bruslit už v předškolním věku, ve čtyřech pěti letech. Postupně děti přechází do vyšších kategorií až do závodního družstva A. V Áčku se na své první letošní závody připravuje i patnáctiletá Tereza Kozelková. Bruslit začala před třetími narozeninami.

Tereza Kozelková, krasobruslařka: "Začátky byly těžší potom, když mi bylo sedm nebo osm, tak jsme se musela naučit skákat na druhou stranu. Já to dělám pro radost, abych se hýbala při sportu, mě to baví.”

A na co konkrétně se na trénincích Terezka zaměřuje nyní?

Tereza Kozelková, krasobruslařka: "Pro mě je největší problém dvojitý Rittberger, to mi dělá problém. Ze skoků mě nejvíce baví dvojitý Toeloop, to jsme se naučila nejrychleji, mám to jako nejjistější skok, ráda dělám kombinace z různých nájezdů mě to baví nejvíc."
Monika Šimrová, členka výboru SKK Karviná: "To krasobruslení není jednoduché, učí se chodit na ledě a pomalými krůčky se snažíme je naučit se bruslit. Dítě když přijde pozdě, tak tam je takový deficit že na to výkonnostní krasobruslení, o kterém se bavíme, nedá dohnat."


Takové děti pak bruslí spíše rekreačně v kategorii C. Předzávodní kategorii B vede Markéta Kučerová. Sama bruslí od čtyř let, od svých 15ti také trénuje děti, nejdříve v přípravce. Je také závodní rozhodčí. Baví ji práce s dětmi, chce jim předávat své zkušenosti a těší ji vidět jejich pokroky a posuny.

Markéta Kučerová, trenérka kategorie B: "V tom béčku už by děti měly zvládat testy, já se je snažím připravovat na výkonnostní testy, ty jsou pro každého, kdo chce závodit. Už je učím povinnosti, aby to braly vážně.”

Celé krasobruslení je vlastně postaveno na jízdě v obloucích.

Markéta Kučerová, trenérka kategorie B: "Když vnější oblouček, tak říkám, tlačíme na malíček, když vnitřní, tak tlačíme na palec, potom se to vyvíjí i v těch skocích, máme třeba hranové skoky, jako je Lutz, Flip."
Sabina Gašperová, krasobruslařka: "Baví mě skákat, točit piruety a dlouho jsme se učila jízdu dozadu."
Tereza Seifertová, krasobruslařka: "Začala jsem bruslit, protože mě to hodně zajímalo a chtěla jsem být krasobruslařka."


Tento estetický sport má v Karviné dlouholetou tradici. Závodní družstvo má na svém kontě mnoho medailí z nejvyšších soutěžích jako je Český pohár. Děvčata z Áčka a Béčka trénují každý den, děti v přípravce pak hodinu v úterky a čtvrtky od půl páté.

Monika Šimrová, členka výboru SKK Karviná: "Máme zajištěny kvalitní brusle, děti mají svého trenéra."

Pokud máte zájem o tento sport, stačí se přijít osobně na zimní stadion v uvedené dny podívat nebo se na bližší informace zeptat prostřednictvím níže uvedených kontaktů.

SKK KARVINÁ, kontakty: Jana Gilová 724 584 414, skkkarvina@email.cz

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry