Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sportovní krasobruslařský klub Karviná láká děti na led, zájemců po roční pauze ubylo

  • Karviná,

Sportovní krasobruslařský klub Karviná má po roční nucené pauze méně členů než obvykle. Přivítá proto mezi sebe nové zájemce o tento sport. Od konce srpna už probíhají tréninky na ledě a i když po delší pauze mají všichni co dohánět, testy výkonnosti splnili všichni a můžou se připravovat na první závody v sezoně.

Ledová plocha zimního stadionu patří několik hodin týdně začínajícím i pokročilejším krasobruslařkám. Ty nejmenší se v přípravce učí první krůčky na bruslích, ty starší pilují všechny základní prvky, piruety a skoky pod vedením zkušených trenérek, od konce srpna už na ledě.

Monika Šimrová, členka výboru SKK Karviná: "To krasobruslení není jednoduché, učí se chodit na ledě a pomalými krůčky se snažíme je naučit se bruslit. "

Základna čítá 25 dětí. Zájemců ubylo, po době platných opatření vlády a nemožnosti sportovat se sem vrátila jen hrstka.

Monika Šimrová, členka výboru SKK Karviná: "Některé děti si to rozmyslely, za tu dlouhou dobu, co nebruslily, někde to vzdaly rodiče, potřebovali bychom opravdu zase začaly chodit do těch sportovních kroužků tak, jak to bylo než začal nějaký covid no."

Předzávodní kategorii B vede Markéta Kučerová. Sama bruslí od čtyř let, od svých 15ti také trénuje děti, nejdříve v přípravce. 

Markéta Kučerová, trenérka kategorie B: "V tom béčku už by děti měly zvládat testy, já se je snažím připravovat na výkonnostní testy, ty jsou pro každého, kdo chce závodit. Už je učím povinnosti, aby to braly vážně.”


Tento estetický sport má v Karviné dlouholetou tradici. Závodní družstvo má na svém kontě mnoho medailí z nejvyšších soutěžích jako je Český pohár. Děvčata z Áčka a Béčka trénují každý den, děti v přípravce pak hodinu v úterky a čtvrtky od půl páté.

Pokud máte zájem o tento sport, stačí se přijít osobně na zimní stadion v uvedené dny podívat nebo se na bližší informace zeptat prostřednictvím níže uvedených kontaktů.

SKK KARVINÁ, kontakty: Jana Gilová 724 584 414, skkkarvina@email.cz

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy