Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MFK Karviná hledá další nadějné fotbalisty, 31. května proběhne velký nábor

  • Karviná,

Karvinský městský fotbalový klub hledá mezi nejmenšími dětmi talenty a budoucí naděje klubu. Pro děti bude už za pár dní připraven na hlavním stadionu velký sportovní den plný soutěží a her s míčem. O tom, co pak nejmenší fotbalisty čeká v trénincích, prozradí naše poslední reportáž.

Městský fotbalový stadion v Karviné-Ráji bude 31. května patřit od 17 hodin všem dětem, které sní o tom stát se fotbalistou. Fotbalový klub pro ně připravuje několik dovednostních disciplín a pohybové hry s míčem.

Michael Klos, hlavní trenér kategorie přípravky: "Mládeži v MFK se daří, máme přes sto dětí jen v kategorii přípravek, tzn. od 4 do 11 let a v úterý 31.5. od 17 hodin máme nábor, kde zveme všechny, kteří chtějí hrát fotbal. Bude to na hlavním stadionu v Karviné 4, na ligovém stadionu, takže budeme rádi, když se děti se svými rodiči dostaví. Bereme děti od čtyř let, je to jediná hranice, potřebujeme, aby měly chuť do pohybu a další věci je tady naučíme."

Tyhle děti, které si už fotbal vybraly, momentálně trénují individuální herní činnosti se zkušenými trenéry.

Aleš Hujík, trenér MFK Karviná, kategorie U10: "Převzetí míče, zpracování míče, i nějakou spolupráci ve dvojici, trojici, což je takové nejdůležitější a pilujeme to i se střelbou, která je taky důležitá."
Michael Klos, hlavní trenér kategorie přípravky: "Důležitá je obecná sportovní průprava pro ty děti a fotbal patří mezi nejkomplexnější, tzn., že děti, kromě toho, že hrají fotbal, tak běhají, skákají, posilují, cvičí, takže já, jako rodič, doporučuji, aby si to ty děti vyzkoušely, třeba v budoucnu fotbalisty nebudou, ale ten fotbal je pro ně výborná startovní plocha. Zázemí pro mládež v Karviné patří mezi nejlepší v ČR, ať to jsou přírodní trávy, umělé trávy, výborný trenérský kolektiv, který je vzdělán ve své práci a kromě tréninků, které probíhají 3x-4x týdně, hrajeme zápasy, turnaje a další sportovní akce.” 
Tomáš Tlolka, fotbalista MFK Karviná, kategorie U11: "Dá se tu naučit hodně triků, je tu hodně zápasů, jezdí se do Polska, Slovenska."
Nikolas Chybidziura, fotbalista MFK Karviná, kategorie U10: "Baví mě chodit na zápasy, chodím na tréninky a zlepšuji se v tom."
Matyáš Suruvka, fotbalista MFK Karviná, kategorie U11: "Fotbal hraji od čtyř roků, baví mě to, abych se zlepšoval, dával góly, vyhrával poháry. Nejvíc mi jde asi střelba a kličky."

Kluci budou rádi, když se jejich tým rozšíří o nové spoluhráče.

Matyáš Suruvka, fotbalista MFK Karviná, kategorieU11: "Můžou to zkusit a jestli se jim to bude líbit, tak můžou hrát."
Nikolas Chybidziura, fotbalista MFK Karviná, kategorie U10: "Bylo by to dobré, kdyby tady chodili s námi. Budou se zlepšovat a třeba by to mohli dotáhnout někam daleko."

A co na děti během náboru vlastně čeká?

Michael Klos, hlavní trenér kategorie přípravky: "Na děti čekají klasické náborové disciplíny, tzn. skok, běh, slalom s míčem, fotbal. Rodiče se mohou dívat na hlavní tribuně, jak to dětem jde a my si uděláme aspoň představu, jak na tom ty děti jsou."

Nezapomeňte tedy, trenéři a fotbalisté budou na děti čekat 31. května od 17 hodin na hlavním ligovém stadionu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail