Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na 15. ročníku Karvinského talentu zazpívali talentovaní mladí zpěváci s kapelou

  • Karviná,

Nejlepší zpěváci a zpěvačky z řad mateřských, základních a středních škol mají za sebou účast v patnáctém ročníku pěvecké soutěže Karvinský talent. Jejich vystoupení hodnotila odborná porota a o těch nejlepších ještě v budoucnu určitě uslyšíme.

Pěvecky nadané děti dostaly už po patnácté šanci ukázat svůj talent na veřejnosti. Základní a mateřská škola Prameny společně s městem a domem kultury pro ně opět zorganizovala soutěž nazvanou Karvinský talent.

Dagmar Czinege, organizátorka Karvinského talentu: "Patnáctý ročník se nám opravdu povedl. Já si vážím podpory města a doufám, že zažijeme dalších 15 takto úspěšných ročníků.”

Do předkola se přihlásilo 103 dětí různého věku, z Karviné, Havířova, Horní Suché, Rychvaldu, Skřečoně, Ostravy, Třince nebo Vítkova. Na pódiu se ve čtyřech kategoriích ukázali ti nejlepší z nejlepších, kteří prošli výběrovým kolem a před odbornou porotou zazpívali ze všech nejlíp.

Andonis Civopulos, předseda poroty: “Já jsem tady nebyl rok, dva a řekl bych, že to hodně pokročilo. Ti zpěváci zpívají suprově a je to zase o něco výš než to bylo předtím a je to čím dál lepší."

Soutěžící letos opět doprovodila  kapela.

Adam Farana, člen kapely: “My už jsme tady takoví stálí “houseband”, jak se říká v muzikantské hantýrce. Některé skladby byly velmi náročné, dynamicky pestré skrz žánry."

Z každé kategorie byli vybráni tři nejlepší. Vítězem první kategorie se stala Anna Plášková.

Nejlepší zpěvačkou druhé kategorie byla vyhlášena Žofie Johana Muchová.

Žofie Johana Muchová, vítězka 2. kategorie, 4. třída - 7. třída: "Jsem překvapena, hodně ráda, protože už 9 let zpívám, snažím se posouvat, jsme hodně ráda."

Třetí kategorii vyhrála soutěžící Karolína Šturcová. Je to poprvé, co na pěvecké soutěži vůbec vyhrála.

Karolína Šturcová, vítězka 3.kategorie, 8. třída - SŠ: "Jsem strašně šťastná, nečekala jsem to vůbec. Konkurence byla těžká. Když jsme byli na zkoušce a já slyšela konkurenci, tak jsem byla úplně vyděšená z toho, ale dopadlo to dobře."

První místo ve čtvrté kategorii potěšilo a překvapilo duo Anna a Ella Škobrtalovy s písní Máme tu další dobrý den..

Ella Škobrtalová, z vítězného dua 4. kategorie, bez omezení věku: “Já jsem to vůbec nečekala, myslela jsme, že budeme třetí."
Anna Škobrtalová, z vítězného dua 4. kategorie, bez omezení věku: “Já jsem měla původně zpívat duet s Ivankou, ale ona přestala chodit do zpěvu, tak jsem se se sestrou naučila další duet, který jsme tady mohli zazpívat.”

Zvláštní cenu předsedy poroty získal Adam Swaczyna, který se ve 2. kategorii umístil na třetím místě.

Andonis Civopulos, předseda poroty: “Vybral si hodně těžkou skladbu na tak mladého kluka, měl výborný projev, procítěný, na tak mladého kluka, prostě paráda."
Adam Swaczyna, Cena předsedy poroty, 3. místo 2. kategorie: "Jo překvapilo, já jsem si nemyslel, že dostanu nějakou cenu poroty. Tu písničku mi vybrala učitelka zpěvu Kateřina Lasota, která učí v naší polské škole dr. Olszaka, já si ji ale vybral taky, protože se mi hodně líbila.”

Všichni ocenění si domů odnesli spoustu hodnotných cen a také poukázky na nákup do obchodu s oblečením.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy