Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné odstartovala akce Sociální služby na dlani. Začala miniveletrhem v centru města

  • Karviná,

Centrální tržnice v Karviné-Fryštátě patřila poskytovatelům sociálních a návazných služeb a to v rámci miniveletrhu, kde se všichni společně prezentovali. Návštěvníci tak mohou získat na jednom místě potřebné informace k různým službám ve městě a měli možnost zakoupit si výrobky uživatelů.

Miniveletrhem sociálních služeb byla odstartována každoroční akce Sociální služby na dlani.

Martina Smužová, vedoucí odboru sociálních služeb MMK: "Jedná se o představení sociálních a návazných služeb, které ve městě máme, a které jsou zaměřeny na všechny cílové skupiny., které ve městě mohou být."

Každá služba se zájemcům prezentovala a poskytovala potřebné informace. Jako například služba nazvaná Anděl strážný. Tato služba poskytuje jistotu, bezpečí a pomoc v krizových situacích seniorům i lidem s postižením, doma i venku ve chvílích, kdy jsou sami.

Jarmila Kretková, sociální pracovnice: "Jsme tísňová péče a zapůjčujeme klientům monitorovací zařízení. Každé to monitorovací zařízení má SOS tlačítko, kterým se klient dovolá na pult tísňové péče, dispečerky kontaktují se s tím klientem hlasitým hovorem."

Dispečerky pak situaci vyhodnotí a kontaktují buď jeho osoby blízké nebo rovnou zavolají rychlou záchrannou službu. SOS tlačítko má klient u sebe i venku a některé jsou vybaveny i automatickou detekcí pádu.

Svou prezentaci tady měly i pracovnice zabývající se pěstounskou péčí.

Blanka Dombrovská, zástupkyně vedoucí Náhradní rodinné péče Centra sociálních služeb Ostrava: "Náš stánek propaguje náhradní rodinnou péči, momentálně jsme tady tři organizace, které tuto péči zajišťují, je to Slezská diakonie, Centrum psychologické pomoci a Centrum sociálních služeb Ostrava, které tady má pobočku v Karviné. Náhradní rodinná péče je o tom, že děti, které nemohou vyrůstat ve vlastní rodině, mohou vyrůstat v rodině náhradní, u pěstounů. Pěstounem se může stát každý, kdo má srdce na pravém místě a kdo má možnost nabídnout náruč těmto dětem.” 

Moravskoslezský kraj je na špici pěstounství v rámci celé republiky.

Blanka Dombrovská, zástupkyně vedoucí Náhradní rodinné péče Centra sociálních služeb Ostrava: "Pěstounství má v MSK velkou tradici, byli jsme první v MSK, kteří začínali s pěstounskou péčí.” 

Každá zájemce o pěstounství se musí obrnit trpělivostí, protože ho čeká běh na dlouhou trať.

Blanka Dombrovská, zástupkyně vedoucí Náhradní rodinné péče Centra sociálních služeb Ostrava: "Začíná to tím, že si musí podat na magistrátě příslušného města žádost na pěstounskou péči, musí pak projít přípravou a teprve pak může být pěstounem. Do pěstounské péče se mohou dostat děti už od narození. Máme tři druhy pěstounské péče, na dobu přechodnou, zprostředkovanou a nezprostředkovanou, Do pěstounské péče na dobu přechodnou se dostávají děti už od narození, kdy pěstouni přebírají děti už z porodnice, když je to potřeba."

Vyvrcholením akce Sociální služby na dlani bude ocenění pracovníků v sociální oblasti ve středu 12. října.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávySlezská důlní díla a.s. - Doly OKD, Diamo, státní podnik
Karviná
od 26 383 do 33 579 Kč/měsíc

Detail

Slezská důlní díla a.s. - Doly OKD, Diamo, státní podnik
Karviná
od 26 383 do 33 579 Kč/měsíc

Detail

Slezská důlní díla a.s. - Doly OKD, Diamo, státní podnik
Karviná
od 26 383 do 33 579 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry