Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná finančně podpořila další modernizaci v nemocnici

  • Karviná,

Nemocnice Karviná-Ráj pořídila díky finanční podpoře města na své oční oddělení nový přístroj a zakoupila i pro interní Jednotku intenzivní péče šest nových moderních lůžek pro pacienty. Podívejte se na reportáž.

Na oční ambulanci Moravskoslezského očního centra slouží pacientům nový speciální přístroj zvaný Mikroperimetr, který slouží k vyšetření zorného pole v místě nejostřejšího vidění.

Jiří Slepánek, primář Moravskoslezského očního centra: "Tím přístrojem získáme vyšetření, které nám říká, jak to místo nejostřejšího vidění vypadá, protože při normálním vyšetření zorného pole jsou ty body, které ten pacient má vidět, příliš daleko od sebe a nevymapují přesně tu nejdůležitější část oka, která je důležitá nejen u pacientů, kteří trpí nějakým degenerativním onemocněním, jako věkem podmíněnou makulární degenerací, ale i vrozenými vadami nebo tupozrakostí u dětí třeba, takže můžeme vymapovat areál kde to místo přesně vidí a kterým se ten pacient dívá.”

Z poznatků pak lékaři mohou vidět, jestli konkrétní nasazená léčba zlepšuje vidění nebo ne, zda existuje možnost nápravy nebo cvičení.

Jiří Slepánek, primář Moravskoslezského očního centra: "Léčba u těch věkem podmíněných makulárních degenerací bývá injekcemi, vitamíny a u některých atrofických forem, kde ta sítnice chybí se snažíme navodit cvičením u pacientů aby si našli jiné místo na sítnici blízko toho místa nejostřejšího vidění a měli nějakou použitelnou zrakovou ostrost pro běžný život do blízka.”

Personál na oddělení interní JIP si pochvaluje zakoupené nové lůžka pro hospitalizované pacienty.

Pavlína Konopková, staniční sestra interní JIP: "Tady tyto lůžka jsou plně polohovatelné a mají laterální náklon, což umožňuje sestrám toho pacienta naklonit a nemají takovou zátěž pro své tělo. Postel umožňuje zvážit pacienta při přijetí a může se pacient na tom lůžku kdykoliv převážit. Lůžko má páté kolečko, je s ním snadná manipulace když jedete někam na vyšetření s pacientem."

Lůžko je polohovatelné i do kardiackého křesla, pokud se pacientovi špatně dýchá. Postel je také vybavena alarmem pro případ neklidných pacientů. Lůžka i přístroj pořídila nemocnice díky finančnímu daru města.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Jsem rád, že máme dvě špičkové nemocnice v našem městě, Ten standard v Karviné-4 a Karviná-6 jde pořád nahoru a jsem za to rád, že obě nemocnice hodně investují do modernizace a díky tomu se pak pacienti mohou cítit lépe."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy