Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné si zahráli špičkoví tenisté na vozíku, konal se Mezinárodní halový turnaj Karviná Indoor 2022

  • Karviná,

Karviná hostila nejlepší hendikepované tenisty z celého světa v rámci mezinárodního halového turnaje Karviná Indoor 2022. Českou republiku reprezentovalo sedm hráčů, jeden z nich pochází z Karviné.

Už pojedenácté patřily tenisové kurty na zimním stadionu v Karviné tenistům na vozíku a to z různých zemí světa. Konal se mezinárodní halový turnaj Karviná Indoor 2022.

Martin Císař, ředitel turnaje: "V letošním roce se tady objevila šestnáctka v hlavní soutěži takových hráčů, kde první čtyři byli dokonce z první světové čtyřicítky, takže si myslím, že úroveň je obrovská. Máme letos i kategorii žen a po dvou letech znova se nám přihlásilo dostatek quadruplegiků, což jsou hráči i s hendikepem horních končetin, takže přes čtyřicet hráčů je krásná atmosféra i skvělý tenis.” 

Kategorie i pravidla se nijak zvlášť neliší od běžného tenisu.

Martin Císař, ředitel turnaje: "Je to úplně standardní tenis, se stejně velkým hřištěm, se stejně vysokou sítí. Jediná úleva, která existuje v tenise na vozíku, je dvojdopad toho míčku. Tzn. oni mohou ještě po prvním dopadu a druhém dopadu o zem odehrát a pokračovat ve hře."

Diváci mohli sledovat Izraelce, Francouze, Slováky, Rakušany, Němce, Poláky a samozřejmě i české hráče.

Martin Císař, ředitel turnaje: "Za Českou republiku tady máme sedm želízek v ohni, z nichž za chvilku jeden z nich bude hrát semifinále čtyřhry, i Češi tady nechali hezkou stopu."

Do semifinále deblu se dostal se slovenským spoluhráčem Jozefem Felixem i Tomáš Svášek. Tomáš se před nedávnem vrátil z nemocnice, zdravotně je na tom lépe a čekají ho dokonce skvělé vyhlídky.

Tomáš Svášek, účastník turnaje: “Mě operovali neurostimulační dvaatřicetibodovu elektrodu, což je taková novinka nejen v ČR, ale celém světě, má ji asi 30 pacientů, začalo to ve Švýcarsku a postavím se znovu na nohy."

Své zastoupení na soutěži měla i Karviná v podobě tenisty Dalibora Potůčka, který odehrál velmi slušné zápasy.

Dalibor Potůček, účastník turnaje: “Jsem rád, že jsem se do toho turnaje dostal, protože už nepatřím mezi hvězdy v popředí. Přicházejí mladší a mladší a je to pro mě čím dál tím horší a horší. Ale baví mě to, protože ještě některé ty hráče porážím, proto se tomu věnuji.”

Mezinárodní halový turnaj Karviná Indoor 2022 zorganizoval Český tenisový svaz vozíčkářů za finanční podpory Moravskoslezského kraje i města Karviná. Vítězné trofeje z jednotlivých kategorií odcestovaly z Karviné do Polska, Francie a Izraele.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy