Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná se stala centrem historicky prvního dne NHL v České republice

Karviná |

Karviná jako jedno ze dvou evropských města zažila velký hokejový den NHL. Organizátoři připravili pro návštěvníky spoustu aktivit a doprovodného programu. Velkou atrakcí bylo i exhibiční utkání hokejových legend.

Karviná se stala centrem historicky prvního hokejového dne NHL v České republice. Fanoušci všech věkových skupiny oslavili krásu jejich oblíbeného sportu a zažili rozličné hokejové zážitky.

Andrzej Bizoń, náměstek Karviné: "Ty přípravy, které se do toho vynaložily, stály za to, jsem rád, že si na hokejový den našlo mnoho občanů a myslím si, že i organizátor z NHL trefil do černého." 

Zástupci z NHL byli v Karviné také přítomni.

Mark Black, Vice President, International Operations at National Hockey League: "Hokej v Evropě je populární, navíc Česko je hokejová země a pokud se tento koncept osvědčí, rádi bychom tento svátek přivezli do Česka i v příštích letech."

Spoluorganizátoři z karvinského hokejového klubu si vzali na starosti personální výpomoc z celou akcí a také turnaj mládeže kategorie U13.

Martin Kytka, spoluorganizátor, předseda HK Karviná: "Máme čtyři týmy, Karviná, Havířov, Třinec a Kroměříž. Je to navázáno i na to, že David Pastrňák je z Havířova a Filip Chytil, hvězda NY Rangers , z Kroměříže."

Zatímco na zimním stadionu probíhala utkání mezi mládeží, vedlejší Party zóna se už od rána plnila návštěvníky ze všech koutů republiky. Aktivit spojených s hokejem bylo spoustu.

Adam Šaffer, organizátor hokejového dne NHL: "Je tam připravena zóna s playstationy 5, i ti, co nejsou zapálení hokejem si mohou vyzkoušet jak se drží hokejka, techniku hokejky, vystřelit si na bránu, zahrát si stolní hokej, který máme speciálně z Ameriky dovezený."
anketa: "Většinou malí zkoušeli všechno možné tady." "Teď půjdu s dědou a bratrem na virtuální realitu." "Si myslím, že hlavně pro děcka zážitek." "Já jsem si už vyzkoušel házení s čepicí."

Nechyběl ani doprovodný program, o který se postarali místní, jako třeba Nicolas dance uniko. V party zóně se lidé také sobě mohli setkat s legendami hokeje, bývalými extraligovými hráči a trenéry.

Adam Šaffer, organizátor hokejového dne NHL: "Já jsem dostal asi 150 otázek, proč Karviná. Je to z mnoha důvodů, náš nejlepší hokejista pochází z regionu David Pastrňák, druhá věc, podpora města, podpora komunity celé, s otevřenou náručí nám vyšli vstříc ve všem a za třetí lokalita zimní stadion a hned vedle tenisová hala, která se krásně připravila na akci."

Zlatým hřebem hokejového dne bylo i exhibiční utkání veteránů národního týmu proti týmu výběru hokejistů z MSK. Před začátkem utkání zazněla hymna v podání karvinského Permoníku a slavnostní buly vhodil primátor Karviné.

Jan Wolf, primátor: “Já jsem rád, že se nám podařilo tuto akci dostat do Karviné, chtěl bych poděkovat organizátorům, že si zrovna Karvinou vybrali, lidé se tady dobře baví a doufám, že si užijí hokej, že si užijí legend, které tady kdysi hráli, případně je viděli v televizi."


Součástí akce bylo i sledování utkání mezi Bostonem Bruins a New York Rangers a také seminář trenérů, který vedl metodik Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Vojta.

Nahlásit chybu


K tématu

Hokejisty Vítkovic nově povedou Holáň, Šimíček a Trnka

9. října 2023 15:05 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Vedení hokejových Vítkovic po nevydařeném vstupu do extraligy obměnilo realizační tým. Z pozice hlavního trenéra povede tým Miloš Holaň, nově s ním ale na střídačce budou spolupracovat sportovní ředitel Roman Šimíček a také dosavadní trenér juniorů a současně asistent české reprezentace do 20 let Pavel Trnka.

Akce Společně v jednom týmu propojila malé hokejisty z Frýdku-Místku, Třince a Kopřivnice

19. června 2023 16:06 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Hokejoví trenéři připravili pro děti z Frýdku-Místku, Třince a Kopřivnice akci nazvanou Společně v jednom týmu. Cílem bylo absolvovat různé pohybové aktivity. A hlavně navázat nová přátelství. Zároveň dát tréninkům nový náboj mimo ledovou plochu.

HC Vítkovice vyhrály i ve druhém zápase ligy mistrů. Švýcary zdolaly 4:1

4. září 2023 9:47 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Hokejisté Vítkovic parádně rozjeli novou sezónu a v Lize mistrů vyhráli i ve druhém zápase, když zdolali Švýcarský tým 4:1. Všechny góly padly ve druhé třetině a velkou pochvalu zaslouží nový gólman Matěj Machovský.


Městská policie v Havířově má nový moderní komisariát

Veškeré práce na rekonstrukci budovy v Kubelíkově ulici v Havířově jsou hotovy. Stavba prošla kolaudací a městská policie tak může spustit provoz nového komisariátu. Práce vyšly radnici na 44 milionů korun.

Středisko volného času Juventus hostilo nejlepší modeláře z celé ČR

Teď nás čeká malé ohlédnutí. Podíváme se na letošní 40. ročník soutěžní výstavy modelářů. Ukážeme vám do detailů nejpropracovanějších modely a podíváme se i na práci rozhodčích.

Radnice v rámci akce Brány památek dokořán ukázala svou historii i moderní prostory

Nový Jičín se připojil k výzvě Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska a v rámci akce Brány památek dokořán otevřel veřejnosti prostory radnice, které nejsou běžně přístupné. Akci využili k návštěvě úřední budovy i školní skupiny.

Masturbace online neměla šťastný konec. Vyděrači chtěli za nezveřejnění videa 150 tisíc kč

V posledních dnech policisté evidují případy vydírání prostřednictvím sociálních sítí. V Ostravě pachatelům naletěl muž středního věku, který poslechl údajnou krásnou blondýnu a natáčel se mobilem při masturbování. Byl pak velmi překvapen, když po něm chtěla 150 tisíc, jinak video zveřejní na internetu.

Děti vyrábějí loga a erby městské části Hrabůvka v rámci oslav 100 let Velké Ostravy

Historická loga, erby a dominanty jednotlivých obvodů Velké Ostravy. Ty vznikají v rámci akce „Loguj!“ ve výtvarných dílnách ostravských knihoven. Minulý týden patřil Hrabůvce.

Děti ve Vítkovicích si budou hrát na novém hygienickém písku

Písek v pískovištích může být zdrojem závažných onemocnění. Radnice v Ostravě-Vítkovicích proto každoročně písek obměňuje. Použitý písek nekončí na skládce, ale je dál využíván např. při opravě chodníků.

V životických sadech mají kvůli počasí obavy o úrodu jablek

22. dubna 2024 20:30 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

V roce 2018 sklidili v životických sadech rekordních 1 900 tun jablek. Letošní sklizeň může ohrozit počasí. Sady nyní nově vlastní město Havířov, které chce získat do vlastnictví pronajaté pozemky od zemědělského půdního fondu.

Ne nadarmo se zámku Nová Horka u Studénky přezdívá "malá Vídeň"

22. dubna 2024 17:45 | Studénka | Andrea Holeszová | Kam vyrazit

Od příchodu říšského hraběcího rodu Vetter von der Lilie do lůna úrodné krajiny podél Odry se z původně malé tvrze stává významné aristokratické sídlo, centrum hudební i výtvarné kultury.

Nemocnice Karviná-Ráj připravila pro páry čekající potomka předporodní pokoj v porodnici

22. dubna 2024 16:30 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Nemocnice Karviná-Ráj investovala peníze do vybudování předporodního pokoje pro páry, které čekají na příchod svého potomka. Po celou dobu hospitalizace, v době porodu i po porodu, tak nemusí být partneři vůbec separováni.

Handicap centrum Škola života funguje ve Frýdku-Místku už 33 let

Handicap centrum Škola života letos oslaví své 33 narozeniny. Za tu dobu pomohlo už stovkám klientů s mentálním postižením. Stále s nimi pracuje a adaptuje je do společnosti. Od příštího roku se stacionář transformuje na centrum denních služeb.

V Karviné se konal 40. ročník soutěžní výstavy Model show 2024

Teď se podíváme na letošní 40. ročník soutěžní výstavy modelářů, který proběhl v Karviné. Ukážeme vám do detailů nejpropracovanější modely a prozradíme vám, jakou technologii začali modeláři využívat.

Abilympiáda prověřila zručnost hendikepovaných dětí už podesáté

V Karviné se uskutečnil 10. ročník abilympiády, soutěže zručnosti a pracovních dovedností dětí a mládeže se zdravotním postižením. Na akci, kterou pořádá Střední, Základní a Mateřská škola Komenského, zavítali poprvé i sluchově postižení z Olomouce.

Městská policie spustila provoz nové služebny, radnice investovala do přestavby přes 40 milionů

Veškeré práce na rekonstrukci budovy v Kubelíkově ulici v Havířově jsou hotovy. Stavba prošla kolaudací a městská policie tak může spustit provoz nového komisariátu. Práce vyšly radnici na 44 milionů korun.

Nemocnice Karviná-Ráj zprovoznila nadstandardní předporodní pokoj v porodnici

Nemocnice Karviná-Ráj investovala peníze do vybudování předporodního pokoje pro páry, které čekají na příchod svého potomka. Po celou dobu hospitalizace, v době porodu i po porodu, tak nemusí být partneři vůbec separováni.

Radnice otevřela nové parkoviště u havířovské nemocnice, lidé mají k dispozici 149 míst

Lidé už mohou využívat nové parkoviště u havířovské nemocnice, kde je k dispozici na 150 stání. Stavba radnici vyšla na dvacet milionů korun.

V životických sadech se bude konat Májový den, úroda jablek je kvůli počasí nejistá

22. dubna 2024 11:21 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V roce 2018 sklidili v životických sadech v Havířově rekordních 1 900 tun jablek. Letošní sklizeň může ohrozit počasí. Sady nyní nově vlastní město, které chce získat do vlastnictví pronajaté pozemky od zemědělského půdního fondu. V areálu se bude také poprvé konat Májový den.

Karviná se stala centrem historicky prvního dne NHL v České republice
Vydáno 7. března 2023 15:30, Karviná, Monika Danková
Karviná jako jedno ze dvou evropských města zažila velký hokejový den NHL. Organizátoři připravili pro návštěvníky spoustu aktivit a doprovodného programu. Velkou atrakcí bylo i exhibiční utkání hokejových legend.

Karviná se stala centrem historicky prvního hokejového dne NHL v České republice. Fanoušci všech věkových skupiny oslavili krásu jejich oblíbeného sportu a zažili rozličné hokejové zážitky.

Andrzej Bizoń, náměstek Karviné: "Ty přípravy, které se do toho vynaložily, stály za to, jsem rád, že si na hokejový den našlo mnoho občanů a myslím si, že i organizátor z NHL trefil do černého." 

Zástupci z NHL byli v Karviné také přítomni.

Mark Black, Vice President, International Operations at National Hockey League: "Hokej v Evropě je populární, navíc Česko je hokejová země a pokud se tento koncept osvědčí, rádi bychom tento svátek přivezli do Česka i v příštích letech."

Spoluorganizátoři z karvinského hokejového klubu si vzali na starosti personální výpomoc z celou akcí a také turnaj mládeže kategorie U13.

Martin Kytka, spoluorganizátor, předseda HK Karviná: "Máme čtyři týmy, Karviná, Havířov, Třinec a Kroměříž. Je to navázáno i na to, že David Pastrňák je z Havířova a Filip Chytil, hvězda NY Rangers , z Kroměříže."

Zatímco na zimním stadionu probíhala utkání mezi mládeží, vedlejší Party zóna se už od rána plnila návštěvníky ze všech koutů republiky. Aktivit spojených s hokejem bylo spoustu.

Adam Šaffer, organizátor hokejového dne NHL: "Je tam připravena zóna s playstationy 5, i ti, co nejsou zapálení hokejem si mohou vyzkoušet jak se drží hokejka, techniku hokejky, vystřelit si na bránu, zahrát si stolní hokej, který máme speciálně z Ameriky dovezený."
anketa: "Většinou malí zkoušeli všechno možné tady." "Teď půjdu s dědou a bratrem na virtuální realitu." "Si myslím, že hlavně pro děcka zážitek." "Já jsem si už vyzkoušel házení s čepicí."

Nechyběl ani doprovodný program, o který se postarali místní, jako třeba Nicolas dance uniko. V party zóně se lidé také sobě mohli setkat s legendami hokeje, bývalými extraligovými hráči a trenéry.

Adam Šaffer, organizátor hokejového dne NHL: "Já jsem dostal asi 150 otázek, proč Karviná. Je to z mnoha důvodů, náš nejlepší hokejista pochází z regionu David Pastrňák, druhá věc, podpora města, podpora komunity celé, s otevřenou náručí nám vyšli vstříc ve všem a za třetí lokalita zimní stadion a hned vedle tenisová hala, která se krásně připravila na akci."

Zlatým hřebem hokejového dne bylo i exhibiční utkání veteránů národního týmu proti týmu výběru hokejistů z MSK. Před začátkem utkání zazněla hymna v podání karvinského Permoníku a slavnostní buly vhodil primátor Karviné.

Jan Wolf, primátor: “Já jsem rád, že se nám podařilo tuto akci dostat do Karviné, chtěl bych poděkovat organizátorům, že si zrovna Karvinou vybrali, lidé se tady dobře baví a doufám, že si užijí hokej, že si užijí legend, které tady kdysi hráli, případně je viděli v televizi."


Součástí akce bylo i sledování utkání mezi Bostonem Bruins a New York Rangers a také seminář trenérů, který vedl metodik Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Vojta.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000036042/karvina-se-stala-centrem-historicky-prvniho-dne-nhl-v-ceske-republice