Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští policisté dopadli další zloděje kovů, napáchali škodu za čtvrt milionu

Karviná |

Patnáct vloupání do různých objektů v Karviné mají na svědomí dva muži ve věku 28 a 32 let. Kradli tam hlavně železné kovy a během čtyř měsíců napáchali škodu za téměř čtvrt milionu korun. Jeden už sedí ve vazbě a teď jim hrozí až tři roky vězení.

Klec spadla na začátku letošního března. Karvinští strážníci si všimli poblíž vlakového nádraží, že někdo přerovnává železný šrot v trávě. Jelikož se v místech v minulosti hodně kradlo, rozhodli se přivolat státní policii, která muže zadržela.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "V rámci vyšetřování vyšly najevo další skutky, kterých se měl osmadvacetiletý muž během uplynulých čtyř měsíců sám nebo s dalším spolupachatelem (32 let) dopustit. Loni začátkem listopadu měli společně násilně vniknout do železničního vozu a odcizit z něj výrobky z barevných kovů (měděné a mosazné) v celkové hodnotě téměř 32 000 korun. Koncem ledna se měli společně vloupat ještě do dvou objektů, přičemž z jednoho nic neodcizili a v druhém měli být vyrušeni majitelem a připravené kabely zanechali na místě."

Během letošního ledna se měl sám čtyřikrát vloupat do skladu jedné z karvinských firem. Nejprve měl překonat oplocení pozemku a následně vypáčit či jinak poškodit okna, kterými se dostal do vnitřních prostor. Předmětem jeho zájmu byly různé kabely a výrobky z mosazi. V posledních dvou případech měl překonat provizorní zakrytí již poškozených oken. Přestože při posledním vloupání měl být vyrušen pracovníkem ostrahy a z místa bez lupu utéci, hodnota odcizeného materiálu byla odhadnuta na téměř 100 000 korun. Kriminalistům uváděl, že do objektů nevstupoval on, ale jeho známý. Tuto verzi ovšem vyvrátilo vyhodnocení stop zajištěných na místě činu. Prokázaly přítomnost pouze jeho osoby.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Předmětem zájmu druhého, dvaatřicetiletého muže, mělo být převážně nářadí, např. motorová pila, kalové čerpadlo, křovinořez, zahradní kolečko, zahradní nůžky, elektrický gril nebo kabely. Škoda, která měla být způsobena majitelům převážně zahradních chatek, byla vyčíslena na víc než 100 000 korun. Kromě vloupání se měl začátkem ledna pokusit odcizit barevné kovy v hodnotě téměř 12 000 korun, které dle jeho sdělení nalezl v taškách u plotu pozemku jedné karvinské firmy."

Rozmotat klubko krádeží obou mužů bylo sice náročné, ale zkušení kriminalisté si poradili. K některým skutkům se totiž obvinění přiznávali, některé zapírali, případně uváděli jiné osoby, které je měly spáchat. Kromě jejich výpovědí a podání vysvětlení svědků a poškozených bylo pro vyšetřování důležité také vyhodnocení stop, případně dalších indicií. Konečnou bilancí bylo zahájení trestního stíhání.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Starší z nich (32 let) si vyslechl obvinění ze spáchání přečinu krádeže vloupáním, porušování domovní svobody a zatajení věci. Mladší (28 let) byl kromě spáchání krádeže vloupáním obviněn také z poškození cizí věci. Ovšem není vyloučeno, že se mohli dopustit ještě dalších skutků. V tom případě by jim mohlo být trestní stíhání rozšířeno."

V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, přičemž mladší obviněný je v současnosti ve vazbě. Věci, které byly dohledány a zajištěny budou vráceny majitelům.

Nahlásit chybu


K tématu

Dva muži kradli v Ostravě kabely, strážníci je dopadli dvakrát za sebou

20. února 2024 15:45 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Dva muži se v noci vydali krást kabely na pozemek průmyslového areálu v Ostravě-Vítkovicích. Všiml si jich strážník obsluhující kamerový systém a poslal na místo hlídku, která muže zadržela a předala státní policii. Dvojice si z toho evidentně vůbec nedělala těžkou hlavu a další noc se vypravila znovu krást do dalšího areálu v okolí. Opět je ale díky kamerám zadrželi přímo při činu.

Dva muži vykrádali prodejny na Frýdecko-Místecku, napáchali škodu za 235 tisíc korun

21. září 2023 19:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Kriminalisté vypátrali dvojici mužů ve věku 31 a 36 let z Karvinska, kteří vykrádali obchody na Frýdecko-Místecku. Jak se ukázalo, oba už sedí ve vězení za jiné krádeže. Opět je tak čeká soud, který jim tresty ještě prodlouží. Dohromady napáchali škodu za 235 tisíc korun.

Policisté dopadli trojici zlodějů, kteří kradli napříč Moravskoslezským krajem

31. května 2023 17:26 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté dopadli trojici zlodějů, kteří kradli na co přišli. Dva muži a jedna žena řádili od Třince, přes Frýdek-Místek a Ostravu, až po Opavu. Za použití násilí se dostávali do různých objektů a garáží. Tam kradli alkohol, elektrokola a další vybavení. V jednom případě dokonce i zahradní traktor.


Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Včera 15:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

V průběhu jara vysadí ve Frýdku-Místku na 100 stromů a 400 keřů

Frýdek-Místek bude bohatší o další stovky kusů dřevin. Právě v těchto dnech totiž probíhá pravidelná jarní výsadba stromů a keřů. Letos do ní město investuje 880 tisíc korun.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Včera 10:44 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Včera 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Aktuálně z Karviné: Další dopravní omezení ve městě, pozvánka na akci Den Země

13. dubna 2024 17:14 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od příštího týdne začnou další dopravní komplikace ve městě. Statutární město Karviná pořádá ve čtvrtek 18. dubna na Masarykově náměstí ve Fryštátě Den Země.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

13. dubna 2024 16:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

V Karviné proběhly zápisy do 1. tříd základních škol

13. dubna 2024 15:48 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Tento týden se na základních školách konaly zápisy do prvních tříd. V té době jsme s kamerou vyrazili za budoucími prvňáčky na Základní školu U Studny, kde na ně netrpělivě čekali učitelé. Byli zvědaví, co všechno předškoláci umí a zda se do školy těší.

Studentky karvinského gymnázia uspěly ve výzvě Daruj srdce, obdarovaly organizaci Modrý kříž

13. dubna 2024 13:31 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Studentky karvinského gymnázia uspěly v projektu Daruj srdce Nadace Olgy Havlové. Díky tomu mohly věnovat finanční dar organizaci, kterou si samy vybraly.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

13. dubna 2024 10:50 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

Stonavští předškoláci se hravě připravují na školní život

12. dubna 2024 11:43 | Stonava | Jiří Brzóska | Regionální zprávy POLAR

Stonavští předškoláci se nebojí vstupu do první třídy! Díky kroužku, který už několik let funguje ve stonavské základní škole, se hravou formou seznamují s prostředím, poznávají svou učitelku a získávají důležité dovednosti pro život ve škole.

Karvinští policisté dopadli další zloděje kovů, napáchali škodu za čtvrt milionu
Vydáno 21. března 2023 9:24, Karviná, Jiří Cileček
Patnáct vloupání do různých objektů v Karviné mají na svědomí dva muži ve věku 28 a 32 let. Kradli tam hlavně železné kovy a během čtyř měsíců napáchali škodu za téměř čtvrt milionu korun. Jeden už sedí ve vazbě a teď jim hrozí až tři roky vězení.

zdroj foto: Policie ČR

Klec spadla na začátku letošního března. Karvinští strážníci si všimli poblíž vlakového nádraží, že někdo přerovnává železný šrot v trávě. Jelikož se v místech v minulosti hodně kradlo, rozhodli se přivolat státní policii, která muže zadržela.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "V rámci vyšetřování vyšly najevo další skutky, kterých se měl osmadvacetiletý muž během uplynulých čtyř měsíců sám nebo s dalším spolupachatelem (32 let) dopustit. Loni začátkem listopadu měli společně násilně vniknout do železničního vozu a odcizit z něj výrobky z barevných kovů (měděné a mosazné) v celkové hodnotě téměř 32 000 korun. Koncem ledna se měli společně vloupat ještě do dvou objektů, přičemž z jednoho nic neodcizili a v druhém měli být vyrušeni majitelem a připravené kabely zanechali na místě."

Během letošního ledna se měl sám čtyřikrát vloupat do skladu jedné z karvinských firem. Nejprve měl překonat oplocení pozemku a následně vypáčit či jinak poškodit okna, kterými se dostal do vnitřních prostor. Předmětem jeho zájmu byly různé kabely a výrobky z mosazi. V posledních dvou případech měl překonat provizorní zakrytí již poškozených oken. Přestože při posledním vloupání měl být vyrušen pracovníkem ostrahy a z místa bez lupu utéci, hodnota odcizeného materiálu byla odhadnuta na téměř 100 000 korun. Kriminalistům uváděl, že do objektů nevstupoval on, ale jeho známý. Tuto verzi ovšem vyvrátilo vyhodnocení stop zajištěných na místě činu. Prokázaly přítomnost pouze jeho osoby.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Předmětem zájmu druhého, dvaatřicetiletého muže, mělo být převážně nářadí, např. motorová pila, kalové čerpadlo, křovinořez, zahradní kolečko, zahradní nůžky, elektrický gril nebo kabely. Škoda, která měla být způsobena majitelům převážně zahradních chatek, byla vyčíslena na víc než 100 000 korun. Kromě vloupání se měl začátkem ledna pokusit odcizit barevné kovy v hodnotě téměř 12 000 korun, které dle jeho sdělení nalezl v taškách u plotu pozemku jedné karvinské firmy."

Rozmotat klubko krádeží obou mužů bylo sice náročné, ale zkušení kriminalisté si poradili. K některým skutkům se totiž obvinění přiznávali, některé zapírali, případně uváděli jiné osoby, které je měly spáchat. Kromě jejich výpovědí a podání vysvětlení svědků a poškozených bylo pro vyšetřování důležité také vyhodnocení stop, případně dalších indicií. Konečnou bilancí bylo zahájení trestního stíhání.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Starší z nich (32 let) si vyslechl obvinění ze spáchání přečinu krádeže vloupáním, porušování domovní svobody a zatajení věci. Mladší (28 let) byl kromě spáchání krádeže vloupáním obviněn také z poškození cizí věci. Ovšem není vyloučeno, že se mohli dopustit ještě dalších skutků. V tom případě by jim mohlo být trestní stíhání rozšířeno."

V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, přičemž mladší obviněný je v současnosti ve vazbě. Věci, které byly dohledány a zajištěny budou vráceny majitelům.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000036285/karvinsti-policiste-dopadli-dalsi-zlodeje-kovu-napachali-skodu-za-ctvrt-milionu