Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné staví nové dětské dopravní hřiště

Karviná |

Karviná se rozhodla postavit nové dopravní hřiště pro děti na jiném místě ve městě. Nově se bude nacházet poblíž Základní školy Prameny, jeho součástí bude i nový výuková budova, venkovní posezení pro rodiče a velké parkoviště.

Poblíž Základní školy Prameny začaly terénní práce na přípravě plochy nového dětského dopravního hřiště. Stavba začala po několika letech příprav a plánování.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Jsem vždycky rád, když už vidím bagry, že se začalo stavět, protože ta přípravná fáze, která není moc vidět, trvá někdy dva tři roky. Zahrnuje přípravu veškeré dokumentace, povolování, zajišťování sítí, spousta práce lidí na úřadě, projektantů a ta samotná stavba je už takovou třešničkou na dortu, která má sice spoustu svých problémů, ale už víme, že je to ta fáze, že bude zrealizovaná a že bude do budoucna sloužit lidem."

Původní a již nevyhovující hřiště se nachází poblíž budovy městské policie a obchodně podnikatelské fakulty.

Jan Wolf, primátor Karviné:  "To dopravní hřiště už dlouho neslouží tomu účelu, kterému mělo, proto jsme se rozhodli, že vybudujeme nové dopravní hřiště a podařilo se nám domluvit se Slezskou univerzitou na tom, že SU v rámci Fondu spravedlivé transformace podala projekt na výstavbu nového pavilonu a ta ambice je, aby ten nový pavilon byl v centru města na pozemcích současného dětského dopravního hřiště. Proto jsme se rozhodli to nové hřiště vybudovat zde u Základní školy Prameny, myslím si, že i z hlediska logistiky je lepší, když je to u ZŠ, je tu lepší dostupnost. Bude to nová krásná stavba na území, které nebylo využíváno a kde byla Základní škola Nejedlého, která bohužel šla k zemi a místo ní vznikne tento nový areál.” 
Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "Dělaly se průzkumy únosnosti pláně, bude se hutnit, připravovat ta pláň i základy pro budovu, ve které bude třída pro výuku dopravních záležitostí. Měli bychom mít do konce 10. měsíce hotovou hrubou stavbu této budovy."

Nové dětské dopravní hřiště bude sloužit nejen pro výuku školáků, ale i rodičům s dětmi.

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "Navíc jsme tam připravili místo pro zaparkování autobusů, když přijede větší návštěva, u zastávky autobusu bude i zábradlí, aby děti nevyběhly do silnice. Máme mezi jednotlivými parkovacími stáními i výsadbu stromů, abychom zachovali zeleň a zadržovali vodu v krajině.“ 

Nová budova bude mít kromě výukové třídy i sklad pro kola a koloběžky a dílnu na drobné opravy. U budovy bude také venkovní posezení, zastíněná pergola.

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "Pokud tam přijdou rodiče s dětmi nebo větší děti, mohou si sednout sníst svačinu. Je to uděláno tak, aby z tohoto místa rodiče na děti na dopravním hřišti viděli. Hřiště bude mít v sobě veškeré dopravní prvky, nebude chybět kruhový objezd, semafory, křižovatky přechody, žluté šrafování a podobně.”

Stavba dopravního hřiště by mělo být dokončena v dubnu příštího roku.

Nahlásit chybu


K tématu

V Karviné staví nové dětské dopravní hřiště v jiné části města

26. června 2023 16:00 | Celý MS kraj | Monika Danková

Karviná se rozhodla postavit nové dopravní hřiště pro děti na jiném místě ve městě. Nově se bude nacházet poblíž Základní školy Prameny, jeho součástí bude i nový výuková budova, venkovní posezení pro rodiče a velké parkoviště.

Tři krátké úseky obchvatu Frýdku-Místku se musí vybourat a postavit znovu

25. května 2023 13:33 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic muselo uzavřít část obchvatu Frýdku-Místku. Důvodem je reklamace špatného povrchu vozovky. Tento úsek se tak nyní musí vybourat a postavit znovu.

Stavební úřad vydal územní rozhodnutí pro přehradu v Nových Heřminovech

26. června 2023 15:01 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Stavební úřad v Bruntále vydal územní rozhodnutí na výstavbu protipovodňové přehrady v Nových Heřminovech na Bruntálsku. Zahájení stavebních prací na přehradní hrázi se předpokládá v roce 2027. Stavební náklady jsou odhadovány na 4,26 miliardy korun včetně opatření v obci Nové Heřminovy.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

Muzeum Těšínska chystá opravu životického památníku

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Opilý ujížděl policii a v Havířově srazil chlapce, na krku má obecné ohrožení

Včera 8:21 | Havířov | Jiří Cileček

Loni v září několik kilometrů zběsile ujížděl policistům. Byl opilý a bez řidičáku. Ohrozil mnoho lidí a v Havířově nakonec srazil chlapce u přechodu pro chodce. Policie dlouho prověřovala, kolik lidí celkem ohrozil a nyní případ překvalifikovala. 53letý muž byl obviněn z obecného ohrožení a nyní mu hrozí až 8 let vězení.

Filmoví fanoušci si prohlédli zázemí karvinského kina Centrum

17. dubna 2024 16:02 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

K 60. výročí založení karvinského městského domu kultury měli filmoví fanoušci možnost nahlédnout do zázemí kina Centrum. Dostali se ke konstrukci za plátno, prohlédli si akustiku i kabinu promítačů.

Stonavští předškoláci absolvovali zápis do 1. třídy

17. dubna 2024 14:21 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavští předškoláci během dvou dnů absolvovali zápisy do první třídy.

Manželé Kubovi oslavili zlatou svatbu

17. dubna 2024 14:20 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Velmi slavnostní atmosféra zavládla v neděli 14.4. na stonavské radnici. Manželé Kubovi tady po padesáti letech obnovili svůj svatební slib.

Body si fotbaloví soupeři ve Stonavě rozdělili

17. dubna 2024 14:18 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavští fotbalisté mají za sebou další zápas jarní sezóny. Na domácím hřišti tentokrát hostili Háj ve Slezsku.

V Karviné staví nové dětské dopravní hřiště
Vydáno 4. července 2023 15:59, Karviná, Monika Danková
Karviná se rozhodla postavit nové dopravní hřiště pro děti na jiném místě ve městě. Nově se bude nacházet poblíž Základní školy Prameny, jeho součástí bude i nový výuková budova, venkovní posezení pro rodiče a velké parkoviště.

Poblíž Základní školy Prameny začaly terénní práce na přípravě plochy nového dětského dopravního hřiště. Stavba začala po několika letech příprav a plánování.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Jsem vždycky rád, když už vidím bagry, že se začalo stavět, protože ta přípravná fáze, která není moc vidět, trvá někdy dva tři roky. Zahrnuje přípravu veškeré dokumentace, povolování, zajišťování sítí, spousta práce lidí na úřadě, projektantů a ta samotná stavba je už takovou třešničkou na dortu, která má sice spoustu svých problémů, ale už víme, že je to ta fáze, že bude zrealizovaná a že bude do budoucna sloužit lidem."

Původní a již nevyhovující hřiště se nachází poblíž budovy městské policie a obchodně podnikatelské fakulty.

Jan Wolf, primátor Karviné:  "To dopravní hřiště už dlouho neslouží tomu účelu, kterému mělo, proto jsme se rozhodli, že vybudujeme nové dopravní hřiště a podařilo se nám domluvit se Slezskou univerzitou na tom, že SU v rámci Fondu spravedlivé transformace podala projekt na výstavbu nového pavilonu a ta ambice je, aby ten nový pavilon byl v centru města na pozemcích současného dětského dopravního hřiště. Proto jsme se rozhodli to nové hřiště vybudovat zde u Základní školy Prameny, myslím si, že i z hlediska logistiky je lepší, když je to u ZŠ, je tu lepší dostupnost. Bude to nová krásná stavba na území, které nebylo využíváno a kde byla Základní škola Nejedlého, která bohužel šla k zemi a místo ní vznikne tento nový areál.” 
Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "Dělaly se průzkumy únosnosti pláně, bude se hutnit, připravovat ta pláň i základy pro budovu, ve které bude třída pro výuku dopravních záležitostí. Měli bychom mít do konce 10. měsíce hotovou hrubou stavbu této budovy."

Nové dětské dopravní hřiště bude sloužit nejen pro výuku školáků, ale i rodičům s dětmi.

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "Navíc jsme tam připravili místo pro zaparkování autobusů, když přijede větší návštěva, u zastávky autobusu bude i zábradlí, aby děti nevyběhly do silnice. Máme mezi jednotlivými parkovacími stáními i výsadbu stromů, abychom zachovali zeleň a zadržovali vodu v krajině.“ 

Nová budova bude mít kromě výukové třídy i sklad pro kola a koloběžky a dílnu na drobné opravy. U budovy bude také venkovní posezení, zastíněná pergola.

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "Pokud tam přijdou rodiče s dětmi nebo větší děti, mohou si sednout sníst svačinu. Je to uděláno tak, aby z tohoto místa rodiče na děti na dopravním hřišti viděli. Hřiště bude mít v sobě veškeré dopravní prvky, nebude chybět kruhový objezd, semafory, křižovatky přechody, žluté šrafování a podobně.”

Stavba dopravního hřiště by mělo být dokončena v dubnu příštího roku.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000037840/v-karvine-stavi-nove-detske-dopravni-hriste