Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fotbalisté MFK Karviná odstartovali zimní přípravu, o víkendu je čekají přípravné zápasy

Karviná |

Fotbalisté MFK Karviná odstartovali zimní přípravu. Už tento víkend je čekají dva přípravné zápasy. Do jarní části vstupují v nejvyšší soutěži ze 14. místa, čeká je i odložený zápas s Pardubicemi.

Fotbalisté MFK Karviná mají za sebou první letošní trénink v rámci zimní přípravy na jarní část sezony. Vzhledem k mrazivým teplotám, které tento týden vládnou, byl docela náročný.

Juraj Jarábek, trenér MFK Karviná: “ Oni jsou předpřipravení, uvnitř už měli nějakou predikci a aktivaci, tady hlavně kvůli dýchacím problémům, aby nedostali, takže musíme to nějak zvládnout, ten úvod chladný, co nás přepadl.” 

Obavu neměl trenér ani o hráče z jižních zemí, podle něho jsou už na zdejší klimatické podmínky adaptovaní.

Juraj Jarábek, trenér MFK Karviná: “Někteří jsou tady už rok, takže věřím že ano, dneska je extrém, ale tito chlapci z Brazílie přišli z Copacabany, tak doufám, že jim to neuškodí.” 

V týmu nově přibyl zkušený slovenský hráč Martin Regali. Jeho poslední štace byla v Belgii, kde naposledy hrál v dubnu loňského roku.

Martin Regáli, hráč MFK Karviná: "Bylo to náročné psychicky, fotbal mám rád, byl jsem zdravý, já jsem chtěl hrát, ale z politického rozhodnutí klubu jsem nemohl, takže jsem rád, že o víkendu nás čeká první zápas přátelský.” 
Juraj Jarábek, trenér MFK Karviná: "Znám ho, věřím mu, fotbal hrát nezapomene, ale vždycky je tam otazník, když dlouho nehrál, já věřím, že se do toho rychle dostane, hlavně, aby byl zdravý, je to rychlostní typ.”
 Martin Regáli, hráč MFK Karviná: "Měl bych hrát s číslem 17 a uvidím, kde mě trenér použije, jaké rozestavení bude preferovat, ale nejlíp se cítím na levém křídle.”

Jedním z brankářů bude i zkušený Dominik Holec.

Dominik Holec, brankář MFK Karviná: "Já jsem přišel v sedmém kole, do rozběhnuté sezony, trochu mi trvalo než jsem se adaptoval a zvykl jsem si na to prostředí a na to, že jsem dlouho nechytal, možná to na začátku bylo vidět, ale potom jsme se rozchytal a byly ty výkony lepší a lepší. Dovolím si tvrdit, že ani to mužstvo nepodávalo nejhorší výkony, samozřejmě chtěli bychom víc bodů, ale podali jsem dobré výkony, na kterých musíme stavět a to musíme přenést do druhé části sezony.”

Hned na začátku sezony čekají fotbalisty tři důležité domácí zápasy v jednom týdnu. Hrát budou se Spartou, se Slávií a uprostřed týdne i dohrávku s Pardubicemi.

Juraj Jarábek, trenér MFK Karviná: "Je to poprvé, určitě je to poprvé, ale myslím, že je to dobré, protože vyprodáme stadion, takže je to dobré.” 

Už tuto sobotu čekají fotbalisty dva přípravné zápasy, fanoušci jsou zváni.

Juraj Jarábek, trenér MFK Karviná: "Srdečně zvu naše fanoušky, ať jsou nám věrní, hrajeme s Líšní potom hned s Opavou, hrajeme na Kovoně. Doufám, že se počasí trochu umoudří.”
Nahlásit chybu


K tématu

Na karvinském stadioně se konal fotbalový nábor děvčat různých věkových kategorií

22. dubna 2025 16:00 | Karviná | Gabriela Stašová

Městský fotbalový klub Karviná opět nabíral děvčata, která mají ne možná tak úplně typický sportovní zájem. Tím je fotbal. V současnosti trénuje v Karviné zhruba kolem padesáti dívek a jejich řady se rozšiřují.

Městský fotbalový klub Karviná pořádá nábor, týkající se dospívajících dívek

5. dubna 2025 16:00 | Karviná | Gabriela Stašová

Městský fotbalový klub Karviná pořádá netradiční náborovou akci, která se tentokrát netýká mladých chlapců, ale naopak dívek.

Městský fotbalový klub Karviná nabíral do svých řad opět i děvčata

16. dubna 2025 18:00 | Karviná | Gabriela Stašová

Městský fotbalový klub Karviná opět nabíral děvčata, která mají ne možná tak úplně typický sportovní zájem. Tím je fotbal. V současnosti trénuje v Karviné zhruba kolem padesáti dívek a jejich řady se rozšiřují.


Záchranáři zasahovali u dvou vážných pádů z výšky v Holčovicích a Josefovicích, k těžce zraněným mužům letěl vrtulník

Dnes 20:27 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Zdravotničtí záchranáři v Moravskoslezském kraji zasahovali ve středu 4. března u dvou vážných úrazů po pádu z výšky. První případ se stal v Holčovicích na Bruntálsku, druhý v Josefovicích na Opavsku. V obou případech zasahovaly pozemní posádky i vrtulník a zranění muži skončili v ostravském traumatologickém centru.

Historická sýpka dostane nový život

Dnes 11:43 | Ostrava-Svinov | Pavel Straka

Památkově chráněná Svinovská sýpka byla ještě nedávno na pokraji zániku. Město ji odkoupilo a připravuje její rekonstrukci. Do budoucna by se mohla proměnit v moderní knihovnu a komunitní centrum.

Otevření Honorárního konzulátu Slovenské republiky v Ostravě

Dnes 12:12 | Ostrava-město | Pavel Straka

V Ostravě v úterý oficiálně zahájil činnost Honorární konzulát Slovenské republiky. Nové zastoupení má posílit spolupráci mezi Moravskoslezským krajem a Slovenskem a zároveň usnadnit služby slovenským občanům žijícím nebo pracujícím v regionu.

Česká premiéra v Opavě: histologie v reálném čase

Dnes 16:29 | Opava | Yvona Fajtová

Moravskoslezská nemocnice Opava zavádí do praxe další moderní technologii, takzvaný histologický skener. Přístroj umožňuje lékařům zjistit v reálném čase, zda byl nádor odstraněn celý. Nejčastěji se využívá u pacientek s karcinomem prsu a výrazně zvyšuje přesnost i bezpečnost chirurgické léčby.

Dětmarovice staví nové třídy pro děti v MŠ Koukolná

Dnes 11:40 | Dětmarovice | Bára Kelnerová

V Dětmarovicích dlouhodobě přibývá obyvatel a s nimi i malých dětí. Obec proto rozšiřuje kapacitu Mateřské školy Koukolná, kde vzniknou dvě nové třídy.

Fulnek po 10 letech aktualizuje lesní hospodářský plán, lesům vrací přirozenou podobu

Včera 16:00 | Fulnek | Michal Slonina

575 hektarů lesních pozemků v různých nadmořských výškách na sedmi katastrálních územích má ve správě město Fulnek. Po deseti letech teď musí aktualizovat lesní hospodářský plán, který určuje těžbu, obnovu i ochranu lesa tak, aby zůstal zdravý a produktivní.

Dobrovolní hasiči bavili své hosty na tradičním plese

Dnes 7:15 | Stonava | Jiří Brzóska

Stonavští dobrovolní hasiči uspořádali i letos svůj tradiční ples. Konal se v požární zbrojnici na Novém Světě a my jsme s kamerou samozřejmě nechyběli.

82letého cyklistu bez přilby srazilo auto. Přejížděl silnici na červenou

Včera 14:07 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

Vjel na přejezd pro cyklisty na červenou a srazilo ho auto. 82letého cyklistu převezli do nemocnice. Policie upozorňuje účastníky silničního provozu, aby byli obezřetní a zodpovědní. Sražený cyklista bohužel neměl ani helmu.

Paní Amálka Kyjovská oslavila v domově 100 let, seniorka si život užívá naplno

Včera 10:36 | Havířov | Bára Kelnerová

Výjimečné životní jubileum oslavila paní Amálka Kyjovská, rodačka z Havířova, která nyní žije v Horní Suché. Na oslavě všichni obdivovali její vitalitu a především smysl pro humor.

Podle posledních měření se ovzduší v Ostravě dlouhodobě zlepšuje

Včera 11:47 | Ostrava-město | Andrea Holeszová

Ostrava pokračuje v trendu posledních let a kvalitou ovzduší nijak nevybočuje ve srovnání s jinými velkými městy. V některých částech, jako je třeba Poruba, je dokonce lepší. Vyplývá to z analýzy Zdravotního ústavu se sídlem v Ostravě, který provádí kontinuální měření na pěti stanicích.

Porodní asistentky z Karviné-Ráje vyráží za maminkami

Dnes 16:50 | Karviná | Anna Břenková

Moravskoslezská nemocnice Karviná-Ráj vysílá porodní asistentky přímo domů k maminkám. Pomáhá takto ženám zvládnout náročné šestinedělí. Péče se zaměřuje hlavně na fyzické a psychické zdraví matky.

V Havířově se rodiče učí zachraňovat novorozence

Dnes 16:44 | Havířov | Bára Kelnerová

Správné uvolnění dýchacích cest i resuscitace má u novorozenců svá specifika. Moravskoslezská nemocnice v Havířově proto pořádá pro rodiče praktické školení, o které je velký zájem.

Nová rozcvičovna na zimním stadionu posílí sport v Orlové

Dnes 14:57 | Orlová | Monika Ociepková

V prostorách zimního stadionu vznikla zcela nová rozcvička, která nabídne moderní tréninkové zázemí pro mladé sportovce.

Studenti radí vedení Havířova, řešili dopravu i Majáles

Dnes 10:59 | Havířov | Bára Kelnerová

Zástupci základních a středních havířovských škol se opět sešli v rámci projektu ŠKOLZA. Tentokrát poprvé s novou primátorkou města. řešili mimo jiné dopravní situaci u škol i podobu studentského Majálesu.

V Rychvaldě se schyluje ke stavbě nové sportovní haly

Dnes 10:24 | Rychvald | Libor Běčák

Připravovaná stavba sportovní haly v centru Rychvaldu se dostala do poslední fáze a už v letošním roce by mohly začít stavební práce. Hala bude vystavěna na prostranství naproti základní škole, která ji bude také využívat.

Stonavští senioři prožili kouzelné odpoledne plné humoru

Dnes 7:17 | Stonava | Jiří Brzóska

Velmi příjemné odpoledne prožili stonavští senioři v Domě s pečovatelskou službou ELIM. V rámci dobrovolnického programu Slezské diakonie „Kavárna u Lidušky“ si užili setkání plné kouzelné atmosféry a hlasů známých osobností.

Fotbalisté MFK Karviná odstartovali zimní přípravu, o víkendu je čekají přípravné zápasy
Vydáno 9. ledna 2024 18:55, Karviná, Monika Danková
Fotbalisté MFK Karviná odstartovali zimní přípravu. Už tento víkend je čekají dva přípravné zápasy. Do jarní části vstupují v nejvyšší soutěži ze 14. místa, čeká je i odložený zápas s Pardubicemi.

Fotbalisté MFK Karviná mají za sebou první letošní trénink v rámci zimní přípravy na jarní část sezony. Vzhledem k mrazivým teplotám, které tento týden vládnou, byl docela náročný.

Juraj Jarábek, trenér MFK Karviná: “ Oni jsou předpřipravení, uvnitř už měli nějakou predikci a aktivaci, tady hlavně kvůli dýchacím problémům, aby nedostali, takže musíme to nějak zvládnout, ten úvod chladný, co nás přepadl.” 

Obavu neměl trenér ani o hráče z jižních zemí, podle něho jsou už na zdejší klimatické podmínky adaptovaní.

Juraj Jarábek, trenér MFK Karviná: “Někteří jsou tady už rok, takže věřím že ano, dneska je extrém, ale tito chlapci z Brazílie přišli z Copacabany, tak doufám, že jim to neuškodí.” 

V týmu nově přibyl zkušený slovenský hráč Martin Regali. Jeho poslední štace byla v Belgii, kde naposledy hrál v dubnu loňského roku.

Martin Regáli, hráč MFK Karviná: "Bylo to náročné psychicky, fotbal mám rád, byl jsem zdravý, já jsem chtěl hrát, ale z politického rozhodnutí klubu jsem nemohl, takže jsem rád, že o víkendu nás čeká první zápas přátelský.” 
Juraj Jarábek, trenér MFK Karviná: "Znám ho, věřím mu, fotbal hrát nezapomene, ale vždycky je tam otazník, když dlouho nehrál, já věřím, že se do toho rychle dostane, hlavně, aby byl zdravý, je to rychlostní typ.”
 Martin Regáli, hráč MFK Karviná: "Měl bych hrát s číslem 17 a uvidím, kde mě trenér použije, jaké rozestavení bude preferovat, ale nejlíp se cítím na levém křídle.”

Jedním z brankářů bude i zkušený Dominik Holec.

Dominik Holec, brankář MFK Karviná: "Já jsem přišel v sedmém kole, do rozběhnuté sezony, trochu mi trvalo než jsem se adaptoval a zvykl jsem si na to prostředí a na to, že jsem dlouho nechytal, možná to na začátku bylo vidět, ale potom jsme se rozchytal a byly ty výkony lepší a lepší. Dovolím si tvrdit, že ani to mužstvo nepodávalo nejhorší výkony, samozřejmě chtěli bychom víc bodů, ale podali jsem dobré výkony, na kterých musíme stavět a to musíme přenést do druhé části sezony.”

Hned na začátku sezony čekají fotbalisty tři důležité domácí zápasy v jednom týdnu. Hrát budou se Spartou, se Slávií a uprostřed týdne i dohrávku s Pardubicemi.

Juraj Jarábek, trenér MFK Karviná: "Je to poprvé, určitě je to poprvé, ale myslím, že je to dobré, protože vyprodáme stadion, takže je to dobré.” 

Už tuto sobotu čekají fotbalisty dva přípravné zápasy, fanoušci jsou zváni.

Juraj Jarábek, trenér MFK Karviná: "Srdečně zvu naše fanoušky, ať jsou nám věrní, hrajeme s Líšní potom hned s Opavou, hrajeme na Kovoně. Doufám, že se počasí trochu umoudří.”
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000040936/fotbaliste-mfk-karvina-odstartovali-zimni-pripravu-o-vikendu-je-cekaji-pripravne-zapasy