Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejový juniorský reprezentant ČR Matteo Kočí navštívil svou ZŠ Prameny v Karviné

Karviná |

Hokejový reprezentant Matteo Kočí se na chvíli vrátil do Základní školy Prameny, kterou navštěvoval do 4. třídy. Po mimořádně vydařeném úspěchu na Mistrovství světa ve Švédsku, kde s týmem vybojoval bronz, ho vítala plná tělocvična malých fanoušků.

Matteo Kočí, hokejista české juniorské reprezentace, se hned při vstupu do své Základní školy Prameny v Karviné přivítal s vedením školy a také se svou bývalou třídní učitelkou.

Gabriela Szotkowská, bývalá třídní učitelka: "Matteo byl velký sportovec už od první třídy, učila jsem ho před více než deseti lety. Jeho kariéru jsem malinko sledovala, moc mu fandíme.”

Po přivítání Matteo vstoupil do tělocvičny školy, kde ho už netrpělivě očekávali žáci školy. Přivítali ho velkým skandováním, které se tělocvičnou rozléhalo po dobu setkání vícekrát.

Matteo Kočí, hokejový juniorský reprezentant ČR: "Jsem tady chodil do 4. třídy, tady jsem začínal s hokejem, tady jsou všechny moje dětské vzpomínky.”

Jeho cesta do reprezentace a do Kanady, kde hraje dnes, vedla před Havířov, kde hrál jeden rok a také Vítkovice, kde hrál do 15 let.

Matteo Kočí, hokejový juniorský reprezentant ČR: " V15 jsem se přestěhoval do Karlových Varů, bydlel jsem tam sám, hrál jsem tam do 18 a tento rok jsem první rok v Kanadě. Hrát v Kanadě jsem si vždycky přál, na začátku to ale bylo dost těžké, jen anglicky mluvím, to byl problém, ale už je to v pohodě."

A jak Matteo prožíval poslední minuty důležitého zápasu na Mistrovství ve Švédsku, odkud s týmem vybojoval bronz?

Matteo Kočí, hokejový juniorský reprezentant ČR: "Těch 50 sekund, to si budeme každý pamatovat. Jako za 50 sekund dát pět gólů, to se stává jednou za deset let, takže to bylo super. Pak v kabině byly oslavy a pak na hotelu."

Po dobu setkání Matteo také rozdal stovky podpisů a ochotně se s dětmi fotil. Děti si pro Mattea připravily také spoustu otázek.

anketa: školáci: "Jsem rád, že tu Matteo přišel a zeptal jsem se, jak přišel na to, že chce dělat hokej. Jeho taťka hrál hokej, brácha hrál hokej, takže hraje už od malička:” "Moc ho neznám, ale viděl jsem ho, jak hráli U20 a nejvíc mě zajímalo, jako třeba na jakou hraje stranu hokejky, jeho oblíbené číslo, jak dlouho hraje hokej a kolik dal gólů za jeden zápas.” "Zeptal jsem se ho, jak dlouho hraje denně hokej." "Líbí se mi to hodně, kvůli tomu, že mám ráda Česko a koukáme se s rodinou na Česko když hraje.” 

V Kanadě zůstane Matteo ještě dva roky, pak se prý uvidí, kudy povede jeho další cesta. Dětem by vzkázal, aby dělali srdcem to, co je baví.

Matteo Kočí, hokejový juniorský reprezentant ČR: "Sport je za mě důležitý a každý by měl něco dělat.” 
Nahlásit chybu


K tématu

Ani účastníci z Bruntálu se na závodě Dračích lodí neztratili. Právě naopak

4. září 2025 12:41 | Bruntál | Karel Soukop

Letošní závody dračích lodí na Slezské Hartě byly do počtu závodních posádek největší takovou akcí v České republice. Účastnilo se jich rekordních 64 22-členných posádek. Nejvíce závodníků a lodí pak patřilo přímo Bruntálu. Nadšenci, Drakkar Team, Průkopníci časem, Váš zelinář, Crossfight a další reprezentovali i firmy a zájmové spolky ve městě.

Reprezentanty ze zimní Olympiády dětí a mládeže přivítali na radnici Ostravy-Jihu

18. února 2025 10:40 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Mladí sportovci ze základní školy Bohumíra Dvorského, kteří reprezentovali kraj na letošní Olympiádě dětí a mládeže se dočkali slavnostního přijetí na radnici obvodu Ostrava-Jih. Vedení ocenilo jejich výkony a poděkovalo jim za skvělou reprezentaci regionu.

Radnice Ostravy-Jihu ocenila reprezentanty z Olympiády dětí a mládeže

14. února 2025 10:40 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Mladí sportovci ze základní školy Bohumíra Dvorského, kteří reprezentovali kraj na letošní Olympiádě dětí a mládeže se dočkali slavnostního přijetí na radnici obvodu Ostrava-Jih. Vedení ocenilo jejich výkony a poděkovalo jim za skvělou reprezentaci regionu.


Pohádkové ledové sochy budou na Pustevnách k vidění už jen do neděle

Dnes 18:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Na Pustevnách v Beskydech mohou návštěvníci znovu obdivovat ledové sochy. Koná se zde už šestadvacátý ročník tradiční výstavy, která letos nabídla desítky pohádkových motivů.

Balíkomat v Hnojníku někdo vyhodil do vzduchu úmyslně trhavinou

Dnes 15:30 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

Moravskoslezská kriminálka pátrá po pachateli, který v Hnojníku vložil trhavinu do boxu na zásilky. Úmyslně odpálení potvrzují záběry z bezpečnostních kamer.

Noc a den v SVČ – celostátní akce pro více než 150 SVČ a domů dětí naplnila dětem pololetní prázdniny

Včera 11:11 | Bruntál | Karel Soukop

Děti v celé republice prožily své pololetní prázdniny ve svých Střediscích volného času či domech dětí. Celostátní akce Noc a den v SVČ jim zaplnila bohatým programem dva celé dny i noc. Programy akce byly různé v různých domech dětí.

V bývalých textilních areálech ve Frýdku-Místku vznikl i Faunapark, přibude Lidl

31. ledna 2026 20:49 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Další dva zajímavé projekty doplňují investice do brownfieldů ve Frýdku-Místku. V bývalém textilním areálu vznikl také Faunapark a dalším významným investorem je společnost Lidl.

Ukradené čokolády daroval kamarádům. Během jednoho měsíce způsobil škodu za sto tisíc korun

Dnes 9:53 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Z osmi prodejen ukradl zboží, vloupal se do automatu na CBD a přivlastnil si cizí peněženku. Pouhý měsíc stačil 32letému muži, aby způsobil škodu přes sto tisíc korun. Ukradené zboží prodával, kromě čokolád, které dával kamarádům. Hrozí mu pobyt ve vězení až na pět let.

Lyžaři jeli na Svinci závod ve slalomu, za dva týdny chtějí na sněhu karneval

Včera 7:22 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Na Svinci se konaly lyžařské závody ve slalomu, které byly otevřené široké veřejnosti i registrovaným závodníkům. Odstartovalo více než šedesát lyžařů, a to i přes mlhu, která svah zakrývala.

Sociální služby bude v Rychvaldě nově poskytovat Armáda spásy

30. ledna 2026 13:40 | Rychvald | Libor Běčák

Město Rychvald přistoupilo z zásadní změně v poskytování sociálních služeb svým občanům. Nově bude tyto služby v rozšířeném rozsahu zajišťovat Armáda spásy.

Plavání s miminky na kurzech Kačenka cílí na jejich psychomotorický vývoj

31. ledna 2026 11:09 | Karviná | Gabriela Stašová

Plavání s miminky podporuje spoustu psychomotorických funkcí a je prospěšné pro další vývoj dítěte. To moc dobře vědí i v Karviné, kde se pravidelně uskutečňuje plavání s batolaty a různě starými dětmi.

Marlenka zrekonstruuje bývalý textilní areál

31. ledna 2026 20:40 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Na konci listopadu loňského roku podepsal Frýdek-Místek se společností Marlenka Memorandum o spolupráci. Dokument se týká výstavby druhé továrny na medové dorty a využití společností nabytého areálu v Hálkově ulici v Místku.

V Dětmarovicích slavnostně otevřeli novou sokolovnu

30. ledna 2026 13:52 | Dětmarovice | Michal Slonina

Nejen členové Sokola se v Dětmarovicích těší z nové budovy sokolovny. Tu vedení obce slavnostně otevřelo v lednu. Po letech nahradila starší, nevyhovující budovu.

Kampanolog Tomáš Hejda má na starost všechny zvony v diecézi, odjakživa ho fascinují

Dnes 14:12 | Karviná | Gabriela Stašová

Kampanolog Tomáš Hejda svou netradiční specializaci využívá v celé ostravsko-opavské diecézi. Věda o zvonech s sebou totiž nese mnohem více informací, než by se mohlo zdát, a tak je velmi ceněným odborníkem.

Kampanologa Tomáše Hejdu zvony fascinují, má na starost všechny v diecézi

31. ledna 2026 11:12 | Karviná | Gabriela Stašová

Kampanolog Tomáš Hejda svou netradiční specializaci využívá v celé ostravsko-opavské diecézi. Věda o zvonech s sebou totiž nese mnohem více informací, než by se mohlo zdát, a tak je velmi ceněným odborníkem.

Tradiční hokejové utkání Gymnázia Karviná ovládli letos studenti s těsným výsledkem 10:9

30. ledna 2026 19:30 | Karviná | Gabriela Stašová

Již tradičně se na karvinském zimním stadioně uskutečnil turnaj maturantů karvinského gymnázia proti jejich kantorům. Letos byl celý zápas velmi vyrovnaný a nebyla tak nouze o napínavé momenty.

Nový územní plán otevře Stonavě cestu k dalšímu rozvoji

30. ledna 2026 11:26 | Stonava | Jiří Brzóska

Obec Stonava připravuje nový územní plán, který určí další směřování jejího rozvoje. Jeho cílem je vytvořit podmínky pro nové bydlení i další rozvojové projekty, a to i v lokalitách, kde dosavadní regulace výstavbu neumožňovaly.

Žáci v Horní Suché se učí řešit konflikty bez hádek

30. ledna 2026 9:02 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Dobré vztahy mezi žáky jsou pro školy zásadní. V Horní Suché se proto zaměřili na to, aby se děti naučily řešit spory klidnou cestou, naslouchat si navzájem a lépe porozumět emocím svým i druhých.

Havířov má novou primátorku, Ondřej Baránek byl odvolán

29. ledna 2026 15:49 | Havířov | Bára Kelnerová

V Havířově se konalo mimořádné zastupitelstvo, na kterém byl z funkce odvolán dosavadní primátor Ondřej Baránek, který má v hnutí ANO pozastavené členství. Nově město povede Iveta Kočí Palkovská (ANO).

Hokejový juniorský reprezentant ČR Matteo Kočí navštívil svou ZŠ Prameny v Karviné
Vydáno 16. ledna 2024 15:26, Karviná, Monika Danková
Hokejový reprezentant Matteo Kočí se na chvíli vrátil do Základní školy Prameny, kterou navštěvoval do 4. třídy. Po mimořádně vydařeném úspěchu na Mistrovství světa ve Švédsku, kde s týmem vybojoval bronz, ho vítala plná tělocvična malých fanoušků.

Matteo Kočí, hokejista české juniorské reprezentace, se hned při vstupu do své Základní školy Prameny v Karviné přivítal s vedením školy a také se svou bývalou třídní učitelkou.

Gabriela Szotkowská, bývalá třídní učitelka: "Matteo byl velký sportovec už od první třídy, učila jsem ho před více než deseti lety. Jeho kariéru jsem malinko sledovala, moc mu fandíme.”

Po přivítání Matteo vstoupil do tělocvičny školy, kde ho už netrpělivě očekávali žáci školy. Přivítali ho velkým skandováním, které se tělocvičnou rozléhalo po dobu setkání vícekrát.

Matteo Kočí, hokejový juniorský reprezentant ČR: "Jsem tady chodil do 4. třídy, tady jsem začínal s hokejem, tady jsou všechny moje dětské vzpomínky.”

Jeho cesta do reprezentace a do Kanady, kde hraje dnes, vedla před Havířov, kde hrál jeden rok a také Vítkovice, kde hrál do 15 let.

Matteo Kočí, hokejový juniorský reprezentant ČR: " V15 jsem se přestěhoval do Karlových Varů, bydlel jsem tam sám, hrál jsem tam do 18 a tento rok jsem první rok v Kanadě. Hrát v Kanadě jsem si vždycky přál, na začátku to ale bylo dost těžké, jen anglicky mluvím, to byl problém, ale už je to v pohodě."

A jak Matteo prožíval poslední minuty důležitého zápasu na Mistrovství ve Švédsku, odkud s týmem vybojoval bronz?

Matteo Kočí, hokejový juniorský reprezentant ČR: "Těch 50 sekund, to si budeme každý pamatovat. Jako za 50 sekund dát pět gólů, to se stává jednou za deset let, takže to bylo super. Pak v kabině byly oslavy a pak na hotelu."

Po dobu setkání Matteo také rozdal stovky podpisů a ochotně se s dětmi fotil. Děti si pro Mattea připravily také spoustu otázek.

anketa: školáci: "Jsem rád, že tu Matteo přišel a zeptal jsem se, jak přišel na to, že chce dělat hokej. Jeho taťka hrál hokej, brácha hrál hokej, takže hraje už od malička:” "Moc ho neznám, ale viděl jsem ho, jak hráli U20 a nejvíc mě zajímalo, jako třeba na jakou hraje stranu hokejky, jeho oblíbené číslo, jak dlouho hraje hokej a kolik dal gólů za jeden zápas.” "Zeptal jsem se ho, jak dlouho hraje denně hokej." "Líbí se mi to hodně, kvůli tomu, že mám ráda Česko a koukáme se s rodinou na Česko když hraje.” 

V Kanadě zůstane Matteo ještě dva roky, pak se prý uvidí, kudy povede jeho další cesta. Dětem by vzkázal, aby dělali srdcem to, co je baví.

Matteo Kočí, hokejový juniorský reprezentant ČR: "Sport je za mě důležitý a každý by měl něco dělat.” 
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000041004/hokejovy-juniorsky-reprezentant-cr-matteo-koci-navstivil-svou-zs-prameny-v-karvine