Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstava Cyklus výtvarnice Evy Konstantinidu je nyní k vidění v Karviné

Karviná |

V Karviné mohou lidé navštívit působivou výstavu zdejší výtvarnice Evy Konstantinidu pod názvem Cyklus. Její díla se nesou v duchu exprese, dynamiky a především na první pohled poutavých barev.

V Karviné se uskutečnila vernisáž výstavy expresionistických děl výtvarnice Evy Konstantinidu, rodačky z Karviné, působící především v Ostravě. Ve své tvorbě se zaměřuje hlavně na ztvárňování býků, figur, krajin a zátiší s lebkami.

Eva Konstantinidu, vystavující výtvarnice: “Ta výstava se jmenuje Cyklus a znamená to to, že já když tvořím, tak vlastně dělám v cyklech. To znamená, že jsou tu třeba býci, cyklus býků, který zpracovávám docela dlouho, už několik let. Pak tady jsou lebky, cyklus lebek, buď jakoby v krajině nebo jako zátiší.”

K cyklům, které Eva Konstantinidu maluje, se pravidelně vrací a obměňuje u nich svůj výtvarný styl. Motivy, které maluje, ji samotnou fascinují a provázejí už od střední školy.

Eva Konstantinidu, vystavující výtvarnice: “Ta fascinace těmi býky začala už vlastně na střední škole, mám pocit, že to bylo na plenéru, kdy jsme malovali krávy, byli tam býci a mně se líbila ta stavba toho těla a ta síla, trošku takové to Španělsko a ty barvy. A možná i moje řecká krev, která k tomu inklinuje.”

Nejčastěji umělkyně tvoří prostřednictvím olejomalby. V současnosti její díla můžeme nalézt i v Ostravě, a to s podobnou koncepcí vybraných maleb.

anketa: návštěvníci výstavy: “Mě ti býci vždycky oslovovali.” “Já jsem tady cíleně přijel z Ostravy, protože jsem viděl autorčinu výstavu nedávno v Ostravě v jedné galerii, už tam mě to zaujalo, ta energie, která z toho vyzařuje. A poznal jsem ji i osobně, je to člověk, který má svoje charisma, takže mě zajímala nejen autorka, ale i to dílo samozřejmě. Obrovská zvířata mají svou skrytou sílu, doufám, že dokážu z toho něco načerpat.” “Výstava se mi velice líbí, mám ráda expresionismus.”

Každému cyklu předchází skicování, proto výstavu kromě maleb doplňují také kresby, které jsou pro výtvarnici stejně důležité. Propojení realističnosti v kresbách a barevného rozmachu v malbách činí z výstavy komplexní mapování autorčiny výtvarné cesty.

Výstavu výtvarnice Evy Konstantinidu mohou lidé zhlédnout do 21. března v Galerii města Karviné.

Nahlásit chybu


K tématu

V Karviné vystavuje výtvarnice Eva Konstantinidu svou tvorbu pod názvem Cyklus

3. února 2025 16:08 | Karviná | Monika Danková

V Karviné mohou lidé navštívit působivou výstavu zdejší výtvarnice Evy Konstantinidu pod názvem Cyklus. Její díla se nesou v duchu exprese, dynamiky a především na první pohled poutavých barev.

Obrazy, šperky i malba na hedvábí, nová výstava na radnici představuje díla Lenky Kovalové

24. dubna 2025 20:30 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Nová výstava ve Slezskoostravské galerii představuje průřez veškerou životní tvorbou Lenky Kovalové. Oceňovaná výtvarnice vystavuje díla od šperků až po velké malby na plátno inspirované východní filozofií. Návštěvníci si je mohou užít až do začátku června.

Slezskoostravský hrad zve na novou výstavu maleb krnovské autorky Martiny Rožanské

15. května 2025 12:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Modrá, žlutá, červená, nebo černobílá. Krnovská výtvarnice Martina Rožanská se nechává ve své tvorbě vést barvou. Hloubku jejích maleb si mohou nově vychutnat návštěvníci galerie Slezskoostravského hradu.


Pracoval na střeše a spadl z výšky sedmi metrů. Muž krvácel z hlavy a vážně si poranil nohu

Dnes 9:15 | Čeladná | Anna Břenková

Spadl z výšky okolo sedmi metrů při práci na střeše. Muž utrpěl krvácející zranění hlavy a vážně si zranil nohu. Byl letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice.

Ostrava bude příští rok hospodařit s částkou téměř 16 miliard korun

Včera 14:24 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava má rozpočet na příští rok. Hospodařit bude s částkou téměř 16 miliard korun. Jde o jeden z nejvyšších rozpočtů v historii města. Přibližně třetina všech peněz půjde na investice. Od koncertního sálu přes projekt Nových Bazalů, ale i výstavbu nových bytů.

Několikrát okradl seniorku a její dceru na vozíku, pak obě ženy násilně napadl

Včera 11:45 | Ostrava-město | Anna Břenková

Muž zneužil důvěry ženy na vozíku a hrál si na jejího přítele. Přitom z bytu, kde žila se svou starší matkou, kradl peníze. Pak zorganizoval další akci – jeho komplic se vydával za policistu a z bytu společně s další ženou vzali cennosti. Zločinec se ještě vrátil, opět kradl a obě ženy násilně napadl. Kriminalisté v Ostravě obvinili tři osoby. Hlavnímu pachateli hrozí až deset let.

Nový rondel s autobusovým terminálem už je průjezdný

Včera 13:16 | Rychvald | Libor Běčák

Problémovou křižovatku mezi Rychvaldem, Bohumínem a Dolní Lutyní nahradil kruhový objezd. Ten vyřešil nejen klasické křížení silnic, ale především autobusové zastávky. Ty byly totiž původně přímo v křižovatce, což nebylo příliš bezpečné.

Bývalý pacient přišel poděkovat posádce, která mu zachránila život

Včera 10:46 | Havířov | Anna Břenková

Práce záchranářů má velký smysl. Každý den bojují o životy lidí. V Havířově se setkali s mužem, který je toho důkazem. V červnu ho postihla mozková mrtvice. Díky okamžité pomoci posádky přežil a přišel osobně poděkovat na jejich základnu.

Zapojte se do soutěže o nejlepší sváteční vánočku

Včera 7:40 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Vánoce se hlásí o slovo a k nim neodmyslitelně patří i jedna z nejoblíbenějších tradic – pečení vánočky. A upéct opravdu chutnou vláčnou sváteční dobrotu není jen tak. Město Frýdek-Místek spouští již pátý ročník tradiční soutěže O nejlepší sváteční vánočku.

Na ostravském magistrátu se setkali dárci krve. Ocenění byli za 40 a 80 odběrů

Včera 13:40 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Darování krve je nenahraditelným pilířem zdravotnictví a díky lidem, kteří to dobrovolně pravidelně podstupují jsou denně zachraňovány lidské životy. Na ostravský magistrát si vedení města a Červeného kříže pozvalo dvě stovky dárců, aby je ocenilo za jejich nezištnou pomoc.

Nový Jičín přejmenuje autobusové zastávky

Včera 9:09 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

14. prosince vstoupí v platnost upravené jízdní řády městských autobusů v Novém Jičíně. Velké novinky nepřinesou, zato se změní názvy některých zastávek. Jedno úplně nové nástupní místo přibude v ulici Svatopluka Čecha.

Únik na dani za čtvrt milionu. Celníci zabavili náklad kamionu s dva tisíce litry alkoholu

Včera 9:30 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Neměl doklady o zaplacení daně. Řidič kamionu převážel více než dva tisíce litrů alkoholu. Vezl likéry z Litvy do Itálie. Při kontrole dvakrát uvedl falešný kód přepravy. Alkohol zajistili ostravští celníci. V případě prodeje by únik na dani přesáhl čtvrt milionu korun.

Městská policie učí seniory rozpoznávat online podvody

Včera 16:55 | Havířov | Bára Kelnerová

Podvodníci stále hledají nové způsoby, jak se dostat k penězům důvěřivých lidí. Havířovská městská policie proto uspořádala sérii preventivních workshopů, které mají starší občany naučit, jak podvod rozpoznat.

Karvinská hornická nemocnice informovala o dekubitech a o tom, jak účinně s nimi bojovat

3. prosince 2025 14:11 | Karviná | Gabriela Stašová

V Karvinské hornické nemocnici se poprvé uskutečnila akce, která měla laickou i odbornou veřejnost přiučit, jak zacházet nejen s domácími pacienty, kterým mohou vzniknout proleženiny. A jak těmto komplikacím předcházet.

Krojovaní horníci oslavili svátek své patronky tradiční zábavou

3. prosince 2025 6:11 | Stonava | Jiří Brzóska

V sále Domu PZKO bylo poslední listopadovou neděli hodně veselo. Stonavští krojovaní horníci společně se spřátelenými spolky a příznivci hornického cechu oslavili svátek své patronky, sv. Barbory.

O první adventní neděli rozsvítili stonavští zahrádkáři vánoční stromeček

3. prosince 2025 6:08 | Stonava | Jiří Brzóska

První adventní neděle v areálu klubovny stonavských zahrádkářů se nesla ve znamení slavnostní atmosféry a tradice. Místní zahrádkáři zde tradičně rozsvítili svůj vánoční strom, čímž zahájili adventní období.

Spolek Rodiče a škola uspořádal adventní florbalový turnaj

3. prosince 2025 6:06 | Stonava | Jiří Brzóska

Ve stonavské sportovní hale proběhl další ročník florbalového turnaje, který tradičně zorganizoval spolek Rodiče a škola Stonava. Akce přinesla radost ze hry dětem i jejich rodičům.

Recytowali polską poezję

3. prosince 2025 5:56 | Stonava | Otýlie Tobolová

W polskich szkołach podstawowych w Republice Czeskiej nie maleje zainteresowanie recytacją dziecięcej poezji. W listopadzie szkoła im. Jana Kubisza w Gnojniku już po raz dwudziesty pierwszy zorganizowała konkurs, i to w trzech obwodach terenowych, z grudniowym finalem w Gnojniku.

Výstava Cyklus výtvarnice Evy Konstantinidu je nyní k vidění v Karviné
Vydáno 1. února 2025 16:08, Karviná, Monika Danková
V Karviné mohou lidé navštívit působivou výstavu zdejší výtvarnice Evy Konstantinidu pod názvem Cyklus. Její díla se nesou v duchu exprese, dynamiky a především na první pohled poutavých barev.

V Karviné se uskutečnila vernisáž výstavy expresionistických děl výtvarnice Evy Konstantinidu, rodačky z Karviné, působící především v Ostravě. Ve své tvorbě se zaměřuje hlavně na ztvárňování býků, figur, krajin a zátiší s lebkami.

Eva Konstantinidu, vystavující výtvarnice: “Ta výstava se jmenuje Cyklus a znamená to to, že já když tvořím, tak vlastně dělám v cyklech. To znamená, že jsou tu třeba býci, cyklus býků, který zpracovávám docela dlouho, už několik let. Pak tady jsou lebky, cyklus lebek, buď jakoby v krajině nebo jako zátiší.”

K cyklům, které Eva Konstantinidu maluje, se pravidelně vrací a obměňuje u nich svůj výtvarný styl. Motivy, které maluje, ji samotnou fascinují a provázejí už od střední školy.

Eva Konstantinidu, vystavující výtvarnice: “Ta fascinace těmi býky začala už vlastně na střední škole, mám pocit, že to bylo na plenéru, kdy jsme malovali krávy, byli tam býci a mně se líbila ta stavba toho těla a ta síla, trošku takové to Španělsko a ty barvy. A možná i moje řecká krev, která k tomu inklinuje.”

Nejčastěji umělkyně tvoří prostřednictvím olejomalby. V současnosti její díla můžeme nalézt i v Ostravě, a to s podobnou koncepcí vybraných maleb.

anketa: návštěvníci výstavy: “Mě ti býci vždycky oslovovali.” “Já jsem tady cíleně přijel z Ostravy, protože jsem viděl autorčinu výstavu nedávno v Ostravě v jedné galerii, už tam mě to zaujalo, ta energie, která z toho vyzařuje. A poznal jsem ji i osobně, je to člověk, který má svoje charisma, takže mě zajímala nejen autorka, ale i to dílo samozřejmě. Obrovská zvířata mají svou skrytou sílu, doufám, že dokážu z toho něco načerpat.” “Výstava se mi velice líbí, mám ráda expresionismus.”

Každému cyklu předchází skicování, proto výstavu kromě maleb doplňují také kresby, které jsou pro výtvarnici stejně důležité. Propojení realističnosti v kresbách a barevného rozmachu v malbách činí z výstavy komplexní mapování autorčiny výtvarné cesty.

Výstavu výtvarnice Evy Konstantinidu mohou lidé zhlédnout do 21. března v Galerii města Karviné.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000047042/vystava-cyklus-vytvarnice-evy-konstantinidu-je-nyni-k-videni-v-karvine