Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Reprezentace Karviné byla poslední dobou úspěšná, v Česku i v zahraničí ocenili sportovce i Miss

Karviná |

Ať už se jedná o sportovce nebo modelku, když se na obzoru objeví úspěch, je třeba jej ocenit. Na karvinském magistrátě byli přijati mladí lidé z různých oborů, kteří reprezentují Karvinou v Česku i v zahraničí a kteří své sny vzali do vlastních rukou.

Mladých lidí, kteří reprezentují své město a zůstanou v něm, není nikdy dost. V Karviné však můžeme takové najít, a to v různých oborech. Na radnici byli v minulých týdnech uvítáni perspektivní mladí lidé, kteří reprezentují Karvinou v Česku i v zahraničí. Mezi nimi například úspěšní sportovci z oblasti bojových a silových disciplín.

Andrzej Bizoń (nestr. za SOCDEM), náměstek primátora: “Karviná je opravdu městem sportu a jsem rád, že ta odvětví se nadále rozvíjejí. Jsou tady určité tradice, více než padesát, šedesát let, a tato odvětví sportovní přinášejí také městu svou reprezentaci a svědčí o tom nepsočet medailí na mistrovstvích republiky. Mluvím teď o boxu. Když mluvím o dalších sportech, ať už jsou to workoutisté, ať už to je MMA nebo další jiné bojové sporty, tak opravdu je tu podhoubí v Karviné, které se rozvíjí.”

Mezi úspěšnými mladými sportovci, kteří byli přijati na slavnostním posezení na karvinském magistrátě, byl i Tom Rocky Velký, mladý karvinský boxer pod dohledem trenéra Romana Nevrly.

Tom Rocky Velký, karvinský boxer: “Vážím si toho hodně a děkuji. Děkuji mým trenérům a jsem rád, že to tak je. Rád bych ještě dokázal jít na olympiádu.”

Dalším mladým sportovcem, který má za sebou i mezinárodní úspěch, je Maxmilián Vučkovski, který trénuje pod dohledem Lukáše Strouhala. Jeho disciplínou je bench press, kde si drží osobní rekord 177 kilogramů.

Maxmilián Vučkovski, karvinský powerlifter: “Teďka jsem byl právě nedávno na Mistrovství světa v Norsku, kde jsem skončil druhý. A tímhle to rozhodně nekončí, chci být rozhodně první, takže trénuju dál. Příští rok bych chtěl jet znova a zabojovat o to první místo.”

Sám začal se sportem velmi brzy.

Maxmilián Vučkovski, karvinský powerlifter: “Začal jsem vlastně cvičit od dvanácti let, s taťkou, kdy jsem začal chodit do fitka. Ten mi vlastně ukázal ty benche, ty cviky, chytlo mě to a od té doby prostě cvičím. Sen je určitě to vyhrát, to mistrovství světa, takže zase jak něco bude, tak tam chci jet a třeba i vyhrát, určitě.”

Mezi sportovci se objevili také zástupci nejmodernějších bojových disciplín, konkrétně MMA, ve kterém nás úspěšně reprezentoval Adam Kánský, který trénuje s Lukášem Wojdylou.

Adam Kánský, karvinský MMA zápasník: “Teďka ten největší úspěch byl ten pás, a v tom MMA hodně vyhraných zápasů. Sice na začátku jsem více prohrával, ale pak už jsem se nějak dostal do tempa a začal jsem to rozjíždět.”
Lukáš Wojdyla, trenér MMA: “Od chvíle, co přišel, tak jsme v něm viděli potenciál nějaký, to už člověk vidí za tu praxi, co už má. A hrdý jsem hodně, na to, že on není z nějakých bohatých poměrů, že to nemá úplně z ruky, někteří jsou bohatí, tak si platí trenéry a všechno, takže jsem na něj hodně hrdý. I tou pílí na tréninku, když mu člověk řekne, tak přidá a fakt trénuje. Samozřejmě jsou tam někdy takové ty chvíle, kdy se mu úplně nechce, ale to každému tmu zápasníkovi, no a zasloužil si to tím, jak se pral a jak se posouval postupně, jak jsme všechno zlepšovali.”
Adam Kánský, karvinský MMA zápasník: “Díky strejdovi jsem tu dostal, protože tu trénoval už dlouho. A už odmalička jsem byl takový, že jsem se chtěl pořád bít, tak jsem se přihlásil tady, do MMA. MMA jsem začal trénovat ve třinácti, a ty úspěchy, nečekal jsem to ze začátku, pak, třeba už po roce, když jsem vyhrál první zápas, tak jsem si řekl, že prostě se do toho vpálím a že si jdu prostě pro to.”

Své sny však nemají pouze sportovci. Jeden splněný sen se za poslední dobu udál i ve zcela jiném oboru, a to na poli modelingu. Nikola Botošová z Karviné, která reprezentovala město i sebe na soutěži krásy Miss Glam World v Indii, si odtamtud přivezla titul Miss Inspiring.

Nikola Botošová, Miss Glam World Inspiring: “Titul Miss Inspiring jsem dostala určitě i díky tomu, že inspiruju jak mou Českou republiku celosvětově, tak jsem i chtěla dostat do světa, že tetuju, že pomáhám ženám po rakovině prsu, tetuju prsní dvorce, bradavky, akže si myslím, že Indie vlastně podpořila ten můj projekt a díky tomu, že jsem také zatancovala, tak, jak jsem zatancovala, jsem úspěšně získala titul Miss Inspiring.”

S sebou do Indie si Nikola vezla deset různých šatů a také národní kostým, který pojala netradičně - ve stylu Maková panenka. Veškeré cestovní náležitosti si vyřídila sama a sama také odletěla. Titul je pro ni splněným snem, už proto, že kvůli své výšce se nemohla nikdy účastnit klasických soutěží krásy.

Nikola Botošová, Miss Glam World Inspiring: “Konkurence byla teda velká, byla opravdu z celého světa, od Jižní Ameriky, Mexiko, po Afriku, Kamerun, pravdu ženy z celého světa. Sedla jsem si s nimi, povídaly jsme si o kultuře, a myslím si, že jsem se hodně dozvěděla zajímavé informace, a sedly jsme si jako jako celek.”

Mladí lidé, kteří se nebáli a nebojí jít s kůží na trh, a to někdy doslova, mají za sebou často silný životní příběh a spoustu dalších snů. Mimo to inspirují také další lidi v tom, že si lze splnit i svůj sen, ať už je jakýkoli a ať jsou odkudkoli na světě.

Nahlásit chybu


K tématu

Ani účastníci z Bruntálu se na závodě Dračích lodí neztratili. Právě naopak

4. září 2025 12:41 | Bruntál | Karel Soukop

Letošní závody dračích lodí na Slezské Hartě byly do počtu závodních posádek největší takovou akcí v České republice. Účastnilo se jich rekordních 64 22-členných posádek. Nejvíce závodníků a lodí pak patřilo přímo Bruntálu. Nadšenci, Drakkar Team, Průkopníci časem, Váš zelinář, Crossfight a další reprezentovali i firmy a zájmové spolky ve městě.

Na pietním aktu se uctila památka horníků a byl odhalen opravený pomník

18. března 2025 16:11 | Karviná | Gabriela Stašová

V Karviné se připomněla jedna z hornických tragických událostí. Při pietním aktu na hřbitově v Karviné-Dolech byl také odhalen zrekonstruovaný pomník obětí této katastrofy, při které zahynulo 52 polských horníků.

Na Základní škole Prameny přibyli další Hrdinové FAST

18. března 2025 16:44 | Karviná | Gabriela Stašová

Na Základní škole Prameny v Karviné-Ráji se opět uskutečnila preventivní akce s názvem Hrdinové Fast. Jedná se o mezinárodní projekt, který má za cíl naučit děti rozeznat prvotní příznaky mrtvice a zachovat v takové chvíli chladnou hlavu.


Těžba dřeva v Moravskosleszkém kraji lehce stoupá. Jde hlavně o řešení kalamit

Dnes 12:33 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

Dendrologové a arboristé pravidelně kontrolují zdravotní stav stromů a vyhodnocují jejich případná poškození či rizika. Součástí péče o lesy je ale také práce lesníků – včetně těžby dřeva, která patří k běžnému hospodaření v lese, i když ji lidé často vnímají s rozpaky. Odborníci přitom zdůrazňují, že kácení je důležité pro obnovu lesa a v mnoha případech se ani nevyčerpají všechny povolené kvóty těžby.

Ze dvou Základních uměleckých škol v Ostravě vznikne jedna velká

Dnes 12:16 | Ostrava-Jih | Tomáš Tikal

Moravskoslezský kraj sloučí dvě základní umělecké školy v obvodě Ostrava-Jih. V pondělí to schválili zastupitelé. Krok se ale nelíbí některým učitelům i rodičům.

V Šenově na ulicích Dolní a Okružní budou stát nové mosty, místo původních, které vzaly povodně

Včera 13:30 | Celý MS kraj | Gabriela Stašová

V Šenově se poblíž sebe na ulicích Dolní a Okružní nacházely dva mosty, místo kterých momentálně probíhá výstavba zcela nových. Ty nahradí dva původní mosty, které byly zlikvidovány kvůli statice narušené při posledních povodních.

Děti v Ostravě-Jihu letos rozpohybují dva sportovní projekty - School Games a Trenéři do škol

Dnes 11:55 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Děti z Ostravy-Jihu letos čeká větší podpora v pravidelném pohybu a sportu. Za prvé se chystá již třetí ročník projektu School Games, ale od září se navíc pět základních škol obvodu zapojí do projektu Trenéři do škol.

Předložte nápad. Do roka může vylepšit Nový Jičín

Včera 13:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Město vyhlásilo další ročník participativního rozpočtu. Lidé mohou opět navrhovat nápady, které přispějí ke zlepšení veřejného prostoru. Čas mají do poloviny dubna.

Projekt S knížkou do života funguje v Ostravě už 9 let. Začít jde už v prvním roce života dítěte

Včera 13:40 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Březen je měsícem čtenářů a v Ostravě si připomínáme také úspěšný projekt S knížkou do života – Bookstart. Knihovna města Ostravy jeho prostřednictvím inspiruje rodiče, aby dětem co nejdříve otevřeli svět příběhů. Knihy dostávají i ty nejmenší děti při vítání občánků.

Na obchvatu Frýdku-Místku konečně končí omezení kvůli hluku, radar ale měří dále

Včera 8:58 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Na obchvatu Frýdku-Místku, který je součástí dálnice D48, skončila výměna mostních závěrů. Ta byla nutná, protože si ji vyžádalo opatření ke snížení hlučnosti. Do okolí mostu přes řeku Morávku se totiž šířil nepříjemný zvuk, když dilatační spáry přejížděly pneumatiky nákladních automobilů.

Oderské koupaliště se v příští sezóně znovu otevře, rekonstrukce začne pravděpodobně už v dubnu

Dnes 10:30 | Odry | Michal Slonina

Koupaliště v Odrách je už od roku 1898 oblíbeným cílem plavců z města i okolí. Před třemi lety ale provozovatel narazil na problémy ve strojovně a odborný posudek potvrdil, že plovárna už není dále provozuschopná. Změnit to má plánovaná rekonstrukce.

Amputované prsty nebo pády z výšky. Záchranáři o víkendu vyjížděli ke zraněním při práci na zahradách

Včera 11:37 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Téměř dvacet lidí se o víkendu zranilo při práci na zahradě. Tři z nich spadli z výšky při ořezávání stromů a někteří přišli o prst na ruce. Záchranáři upozorňují na opatrnou manipulaci s elektrickým zahradnickým nářadím.

Holocaust připomenou ve Fulneku Kameny zmizelých, součástí projektu je i doprovodný program

Dnes 11:00 | Fulnek | Michal Slonina

Kostel sv. Josefa ve Fulneku rozezněla židovská hudba v rámci koncertu na podporu projektu Kameny zmizelých. Ten ve Fulneku připomene oběti nacistické perzekuce.

Na radnici byla přivítána delegace ze španělského města Gijón, které je historicky spojeno s Karvinou

Dnes 13:05 | Karviná | Gabriela Stašová

Na karvinské radnici přivítalo vedení města delegaci ze španělského města Gijón. Studenti z tamního gymnázia absolvovali výměnný pobyt v Karviné a sdíleli zkušenosti v rámci pohornické krajiny.

Magistrát města Karviné nanečisto testoval offline situaci, která může nastat kdykoliv

Dnes 12:33 | Karviná | Gabriela Stašová

Magistrát města Karviné je připraven na momenty, kdy dojde k odpojení internetu. V minulém týdnu se testovalo, zda budou úřady schopny poskytovat služby lidem i offline a v jakém rozsahu naruší tato situace běžný provoz.

Studenti ze španělského města Gijón navštívili pohornickou krajinu Karviné

Dnes 11:55 | Karviná | Gabriela Stašová

Na karvinské radnici přivítalo vedení města delegaci ze španělského města Gijón. Studenti z tamního gymnázia absolvovali výměnný pobyt v Karviné a sdíleli zkušenosti v rámci pohornické krajiny.

Havířov dokončil opravu mostu v ul. Budovatelů, v lokalitě budou pokračovat další opravy

Dnes 9:25 | Havířov | Bára Kelnerová

Rekonstrukce mostu v ulici Budovatelů v Havířově-Prostřední Suché stála 36 milionů korun. Práce se podařilo dokončit s předstihem. V této lokalitě ale budou pokračovat další opravy.

Projekt Zachraň kamaráda učil děti ze ZŠ 1. Máje první pomoc

Dnes 8:46 | Havířov | Bára Kelnerová

Nejen dospělí, ale i děti se mohou dostat do situace, kdy mohou někomu včasnou reakcí zachránit život. Proto se rozhodla Základní škola 1. Máje zajistit žákům školení první pomoci.

Rugby club Havířov zahájil sezonu a slaví 60 let

Dnes 8:40 | Havířov | Bára Kelnerová

Rugby club Havířov vstoupil do nové sezony. Kromě sportovních ambicí se klub dlouhodobě zaměřuje na práci s mládeží a nábor nových hráčů. Aktuálně však musí dočasně využívat náhradní hřiště.

Reprezentace Karviné byla poslední dobou úspěšná, v Česku i v zahraničí ocenili sportovce i Miss
Vydáno 23. září 2025 12:59, Karviná, Gabriela Stašová
Ať už se jedná o sportovce nebo modelku, když se na obzoru objeví úspěch, je třeba jej ocenit. Na karvinském magistrátě byli přijati mladí lidé z různých oborů, kteří reprezentují Karvinou v Česku i v zahraničí a kteří své sny vzali do vlastních rukou.

Mladých lidí, kteří reprezentují své město a zůstanou v něm, není nikdy dost. V Karviné však můžeme takové najít, a to v různých oborech. Na radnici byli v minulých týdnech uvítáni perspektivní mladí lidé, kteří reprezentují Karvinou v Česku i v zahraničí. Mezi nimi například úspěšní sportovci z oblasti bojových a silových disciplín.

Andrzej Bizoń (nestr. za SOCDEM), náměstek primátora: “Karviná je opravdu městem sportu a jsem rád, že ta odvětví se nadále rozvíjejí. Jsou tady určité tradice, více než padesát, šedesát let, a tato odvětví sportovní přinášejí také městu svou reprezentaci a svědčí o tom nepsočet medailí na mistrovstvích republiky. Mluvím teď o boxu. Když mluvím o dalších sportech, ať už jsou to workoutisté, ať už to je MMA nebo další jiné bojové sporty, tak opravdu je tu podhoubí v Karviné, které se rozvíjí.”

Mezi úspěšnými mladými sportovci, kteří byli přijati na slavnostním posezení na karvinském magistrátě, byl i Tom Rocky Velký, mladý karvinský boxer pod dohledem trenéra Romana Nevrly.

Tom Rocky Velký, karvinský boxer: “Vážím si toho hodně a děkuji. Děkuji mým trenérům a jsem rád, že to tak je. Rád bych ještě dokázal jít na olympiádu.”

Dalším mladým sportovcem, který má za sebou i mezinárodní úspěch, je Maxmilián Vučkovski, který trénuje pod dohledem Lukáše Strouhala. Jeho disciplínou je bench press, kde si drží osobní rekord 177 kilogramů.

Maxmilián Vučkovski, karvinský powerlifter: “Teďka jsem byl právě nedávno na Mistrovství světa v Norsku, kde jsem skončil druhý. A tímhle to rozhodně nekončí, chci být rozhodně první, takže trénuju dál. Příští rok bych chtěl jet znova a zabojovat o to první místo.”

Sám začal se sportem velmi brzy.

Maxmilián Vučkovski, karvinský powerlifter: “Začal jsem vlastně cvičit od dvanácti let, s taťkou, kdy jsem začal chodit do fitka. Ten mi vlastně ukázal ty benche, ty cviky, chytlo mě to a od té doby prostě cvičím. Sen je určitě to vyhrát, to mistrovství světa, takže zase jak něco bude, tak tam chci jet a třeba i vyhrát, určitě.”

Mezi sportovci se objevili také zástupci nejmodernějších bojových disciplín, konkrétně MMA, ve kterém nás úspěšně reprezentoval Adam Kánský, který trénuje s Lukášem Wojdylou.

Adam Kánský, karvinský MMA zápasník: “Teďka ten největší úspěch byl ten pás, a v tom MMA hodně vyhraných zápasů. Sice na začátku jsem více prohrával, ale pak už jsem se nějak dostal do tempa a začal jsem to rozjíždět.”
Lukáš Wojdyla, trenér MMA: “Od chvíle, co přišel, tak jsme v něm viděli potenciál nějaký, to už člověk vidí za tu praxi, co už má. A hrdý jsem hodně, na to, že on není z nějakých bohatých poměrů, že to nemá úplně z ruky, někteří jsou bohatí, tak si platí trenéry a všechno, takže jsem na něj hodně hrdý. I tou pílí na tréninku, když mu člověk řekne, tak přidá a fakt trénuje. Samozřejmě jsou tam někdy takové ty chvíle, kdy se mu úplně nechce, ale to každému tmu zápasníkovi, no a zasloužil si to tím, jak se pral a jak se posouval postupně, jak jsme všechno zlepšovali.”
Adam Kánský, karvinský MMA zápasník: “Díky strejdovi jsem tu dostal, protože tu trénoval už dlouho. A už odmalička jsem byl takový, že jsem se chtěl pořád bít, tak jsem se přihlásil tady, do MMA. MMA jsem začal trénovat ve třinácti, a ty úspěchy, nečekal jsem to ze začátku, pak, třeba už po roce, když jsem vyhrál první zápas, tak jsem si řekl, že prostě se do toho vpálím a že si jdu prostě pro to.”

Své sny však nemají pouze sportovci. Jeden splněný sen se za poslední dobu udál i ve zcela jiném oboru, a to na poli modelingu. Nikola Botošová z Karviné, která reprezentovala město i sebe na soutěži krásy Miss Glam World v Indii, si odtamtud přivezla titul Miss Inspiring.

Nikola Botošová, Miss Glam World Inspiring: “Titul Miss Inspiring jsem dostala určitě i díky tomu, že inspiruju jak mou Českou republiku celosvětově, tak jsem i chtěla dostat do světa, že tetuju, že pomáhám ženám po rakovině prsu, tetuju prsní dvorce, bradavky, akže si myslím, že Indie vlastně podpořila ten můj projekt a díky tomu, že jsem také zatancovala, tak, jak jsem zatancovala, jsem úspěšně získala titul Miss Inspiring.”

S sebou do Indie si Nikola vezla deset různých šatů a také národní kostým, který pojala netradičně - ve stylu Maková panenka. Veškeré cestovní náležitosti si vyřídila sama a sama také odletěla. Titul je pro ni splněným snem, už proto, že kvůli své výšce se nemohla nikdy účastnit klasických soutěží krásy.

Nikola Botošová, Miss Glam World Inspiring: “Konkurence byla teda velká, byla opravdu z celého světa, od Jižní Ameriky, Mexiko, po Afriku, Kamerun, pravdu ženy z celého světa. Sedla jsem si s nimi, povídaly jsme si o kultuře, a myslím si, že jsem se hodně dozvěděla zajímavé informace, a sedly jsme si jako jako celek.”

Mladí lidé, kteří se nebáli a nebojí jít s kůží na trh, a to někdy doslova, mají za sebou často silný životní příběh a spoustu dalších snů. Mimo to inspirují také další lidi v tom, že si lze splnit i svůj sen, ať už je jakýkoli a ať jsou odkudkoli na světě.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000050735/reprezentace-karvine-byla-posledni-dobou-uspesna-v-cesku-i-v-zahranici-ocenili-sportovce-i-miss