Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná plavala společně s celým Českem v rámci celorepublikové plavecké akce

Karviná |

Akce Plave celé Česko šíří osvětu plavání, sportu, který je často lidmi opomíjen, ale rozhodně byl měl mít své místo. I v Karviné na Městském bazéně se sešli plavci, aby tento projekt podpořili.

Celonárodní projekt Plave celé Česko se uskutečnil i v Karviné. Tato tradiční plavecká soutěž má za cíl motivovat širokou veřejnost k pohybu, potažmo plavání, šířit jeho osvětu, poskytovat vzdělání ohledně bezpečného pohybu ve vodě a v neposlední řadě také zvyšovat plaveckou gramotnost všech věkových kategorií.

Tomáš Kałuža, místopředseda, Kosatky Karviná, organizátor karvinského kola Plave celé Česko: “Soutěž spočívá jako osvětá plavání. To znamená, zaplaveme 100 metrů volným způsobem, to znamená jakýmkoliv způsobem. Plaveme z vody a musíme zaplavat 4 délky bazénu 25 metrů. Věkové kategorie tady můžeme mít od nejmenších z loňských let, máme od 4-5 let až po nějakých 80-85 let. Nejvíc účastníků máme během dopoledních hodin, kdy nám chodí karvinské školy z okolních měst a obcí. Co se týká takových časů, nejvíc bodů máme za časy kolem minuty třicet.”
Artur Adámek, spoluorganizátor za oddíl Kosatky a SŠTaS Karviná: “Takže měří se tak, že jsou čtyři bazény, jakýmkoliv volným způsobem. Funguje to tak, že zapneme stopky, jakýmkoliv způsobem můžou znak, klidně kraula, a snaží se co nejrychleji to zandat. A kdokoliv si může přijít a může si to v klidu zaplavat.”

Soutěž se letos v jednotlivých městech koná od září až do prosince. V Karviné proběhla hned zkraje podzimu. Akci kromě plavců z veřejnosti navštívily také školy a prověřily tak plaveckou zdatnost všech, kteří se chtěli aktivně účastnit.

Dominik Jamnič, plavec: “Plavalo se mi dobře, ale jako jsem spokojený se svým výkonem, jako že jsem byl rychlejší než soupeř.”
Michaela Šipulová, plavkyně: “Tak výkon mohl být rozhodně lepší, ale snažila jsem se moc nezastavovat. Za mě dobrý.”
Tomáš Kałuža, místopředseda, Kosatky Karviná, organizátor karvinského kola Plave celé Česko: “Samozřejmě plavání je velmi náročný sport, to znamená pro většinu lidí, co tady přijdou, je to úplně jiný pohyb. Lidé neumí dýchat, takže se někteří velmi trápí, ale zvládnou to, uplavou to a my jim pogratulujeme.”

Všichni zúčastnění na závěr dostali diplomy s informací uplavaného času a symbolikou účastnění se ročníku 2025.

Nahlásit chybu


K tématu

Karviná plavala společně s celým Českem v rámci akce Plave celé Česko

14. října 2025 14:39 | Karviná | Gabriela Stašová

Akce Plave celé Česko šíří osvětu plavání, sportu, který je často lidmi opomíjen, ale rozhodně byl měl mít své místo. I v Karviné na Městském bazéně se sešli plavci, aby tento projekt podpořili.

Kosatky Karviná pořádaly krajský přebor v plavání, účastnily se děti z Moravy a Slezska

26. listopadu 2025 13:50 | Karviná | Gabriela Stašová

Na Městském bazéně v Karviné se uskutečnil náročný dvoudenní krajský přebor v plavání, na kterém soutěžily děti a dospívající. Akci organizoval mimo jiné karvinský oddíl Kosatky, které na přeboru také uspěly.

Kosatky Karviná pořádaly krajský přebor v plavání, účastnily se děti všech věkových skupin

25. listopadu 2025 13:43 | Karviná | Gabriela Stašová

Na Městském bazéně v Karviné se uskutečnil náročný dvoudenní krajský přebor v plavání, na kterém soutěžily děti a dospívající. Akci organizoval mimo jiné karvinský oddíl Kosatky, které na přeboru také uspěly.


Policie pátrá v Beskydech po 62letém muži z Ostravy, jeho auto se našlo u Starých Hamrů

Dnes 17:19 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté pátrají po 62letém Liboru Jarolímovi z Ostravy-Nové Bělé. Naposledy byl spatřen ve čtvrtek ráno při odjezdu do práce a od té doby je nekontaktní. Dnes kolem poledne bylo jeho vozidlo nalezeno u silnice I/56 ve Starých Hamrech směrem na hraniční přechod Bílá Konečná, policisté proto propátrávají rozsáhlou oblast v Beskydech.

Vesnicí roku 2026 se v Moravskoslezském kraji staly Dolní Životice

Dnes 11:59 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vesnicí roku 2026 v Moravskoslezském kraji se staly Dolní Životice. Obec při své prezentaci vsadila na lidi a jejich spolkovou činnost.

V Horních Bludovicích ráno shořelo osobní auto, dva lidé se nadýchali kouře

Dnes 10:59 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Horních Bludovicích hořelo v pátek brzy ráno osobní auto. Událost byla hasičům nahlášena krátce před pátou hodinou. Dva lidé stihli z vozu včas vystoupit, nadýchali se ale zplodin hoření.

Veletrh Rail Business Days ukázal budoucnost železnic. Kraj vsadí na ekologičtější bateriové vlaky

Včera 15:57 | Ostrava-město | Anna Břenková

Mezinárodní železniční veletrh Rail Business Days v Ostravě přilákal tisíce návštěvníků. Největší hvězdou celé akce se stal moderní vlak na baterie. Právě tyto soupravy nové generace mají už příští rok vyjet na tratě v Moravskoslezském kraji.

Na Černé louce začala rekonstrukce Géčka. Bude z něj nová divadelní scéna

Včera 10:03 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Z bývalého pavilonu G na ostravské Černé louce se stane nové kulturní centrum. Národní divadlo moravskoslezské zahájilo jeho rozsáhlou rekonstrukci, která přinese moderní scénu pro divadlo, ale také multifunkční prostor pro koncerty a další kulturní akce a společenské akce.

Bytový dům na Rtm. Gucmana v Ostravě-Mariánských Horách čeká rekonstrukce

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky v těchto dnech zahajuje rekonstrukci bytového domu na ulici Rotmistra Gucmana 3. Impulzem byly připomínky samotných nájemníků, kteří dlouhodobě upozorňovali na jeho nevyhovující stav.

Motorkář narazil do šipky silničářů na dálnici D1 u Klimkovic

Včera 11:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Vážná nehoda motorkáře zkomplikovala provoz na dálnici D1 u Klimkovic ve směru na Ostravu. Do šipky silničářů naboural motorkář. Museli ho vyprostit.

Na Dole ČSM-Jih odstavili výkonné ventilátory, celé uzavírané podzemí teď větrá jen severní šachta

Včera 11:28 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Více než jeden milion korun denně ušetří na elektrické energii společnost OKD, když byl ve čtvrtek ráno zastaven obří ventilátor na jedné ze dvou šachet Dolu ČSM ve Stonavě na Karvinsku. Větrání všech důlních chodeb nyní zajišťuje ventilátor sousední šachty.

90letý senior doma upadl. Chytré hodinky zalarmovaly policisty, kteří ho usilovně hledali

Včera 10:44 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

Zhruba 90letý senior spadl doma z invalidního vozíku. Na ruce měl chytré hodinky, které poslaly zprávu na policii. Jenže policisté nedostali přesnou polohu a začalo usilovné hledání. Do terénu vyrazilo několik hlídek, které usilovně prohledávaly poměrně rozsáhlou oblast v Ostravě-Porubě. Nakonec seniora našli a dokázali mu pomoci.

Centrum pro léčbu endometriózy ve FN Ostrava získalo nejvyšší evropský certifikát

Endometrióza, onemocnění, které může ženám výrazně komplikovat život a často bývá odhaleno až po letech. Fakultní nemocnice Ostrava získalo nejvyšší evropský certifikát a patří mezi špičková pracoviště v Evropě pro její diagnostiku a léčbu.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Havířovský Den sociálních služeb ukázal, kde hledat pomoc a podporu

Dnes 15:27 | Havířov | Bára Kelnerová

Den sociálních služeb v Havířově ukázal, jak široká je nabídka pomoci. Návštěvníci měli možnost seznámit se s činností organizací, které pomáhají seniorům, lidem se zdravotním postižením, osobám se závislostmi i dalším potřebným.

Lidé se mohli seznámit s možnostmi pomoci na Dni sociálních služeb

Dnes 10:33 | Havířov | Bára Kelnerová

Den sociálních služeb v Havířově ukázal, jak široká je nabídka pomoci. Návštěvníci měli možnost seznámit se s činností organizací, které pomáhají seniorům, lidem se zdravotním postižením, osobám se závislostmi i dalším potřebným.

V kroužku 3D tisku ocenili nejlepší soutěžící

Dnes 10:33 | Rychvald | Libor Běčák

Diplomy a drobné ceny získali nejlepší soutěžící kroužku 3D tisku v Domě dětí a mládeže v Rychvaldě.

Základní škola si připomněla významné jubileum – 40 let od svého založení

Včera 18:00 | Albrechtice | Michal Feber

Čtyři desetiletí vzdělávání, tisíce absolventů a nespočet vzpomínek. Základní škola si připomněla významné jubileum – 40 let od svého založení. Oslavy vyvrcholily slavnostní akademií, která spojila současné žáky, pedagogy i bývalé absolventy.

Karviná slavnostně ocenila osobnosti kultury v roce 2026

Včera 16:20 | Karviná | Richard Kutěj

Město Karviná ocenilo osobnosti v oblasti kultury v roce 2026. Stalo se tak na slavnostním setkání v prostorách Zámku Fryštát.

Mateřská škola Přímá oslavila na zahradě Den rodiny

Včera 11:26 | Havířov | Bára Kelnerová

Mateřská škola Přímá v Havířově uspořádala tradiční zahradní slavnost, která spojila děti, rodiče i pedagogy. Letošní program se nesl v duchu cesty do minulosti a připomněl nejen historii školky, ale také význam rodinných vztahů a společně stráveného času.

Karviná plavala společně s celým Českem v rámci celorepublikové plavecké akce
Vydáno 14. října 2025 11:39, Karviná, Gabriela Stašová
Akce Plave celé Česko šíří osvětu plavání, sportu, který je často lidmi opomíjen, ale rozhodně byl měl mít své místo. I v Karviné na Městském bazéně se sešli plavci, aby tento projekt podpořili.

Celonárodní projekt Plave celé Česko se uskutečnil i v Karviné. Tato tradiční plavecká soutěž má za cíl motivovat širokou veřejnost k pohybu, potažmo plavání, šířit jeho osvětu, poskytovat vzdělání ohledně bezpečného pohybu ve vodě a v neposlední řadě také zvyšovat plaveckou gramotnost všech věkových kategorií.

Tomáš Kałuža, místopředseda, Kosatky Karviná, organizátor karvinského kola Plave celé Česko: “Soutěž spočívá jako osvětá plavání. To znamená, zaplaveme 100 metrů volným způsobem, to znamená jakýmkoliv způsobem. Plaveme z vody a musíme zaplavat 4 délky bazénu 25 metrů. Věkové kategorie tady můžeme mít od nejmenších z loňských let, máme od 4-5 let až po nějakých 80-85 let. Nejvíc účastníků máme během dopoledních hodin, kdy nám chodí karvinské školy z okolních měst a obcí. Co se týká takových časů, nejvíc bodů máme za časy kolem minuty třicet.”
Artur Adámek, spoluorganizátor za oddíl Kosatky a SŠTaS Karviná: “Takže měří se tak, že jsou čtyři bazény, jakýmkoliv volným způsobem. Funguje to tak, že zapneme stopky, jakýmkoliv způsobem můžou znak, klidně kraula, a snaží se co nejrychleji to zandat. A kdokoliv si může přijít a může si to v klidu zaplavat.”

Soutěž se letos v jednotlivých městech koná od září až do prosince. V Karviné proběhla hned zkraje podzimu. Akci kromě plavců z veřejnosti navštívily také školy a prověřily tak plaveckou zdatnost všech, kteří se chtěli aktivně účastnit.

Dominik Jamnič, plavec: “Plavalo se mi dobře, ale jako jsem spokojený se svým výkonem, jako že jsem byl rychlejší než soupeř.”
Michaela Šipulová, plavkyně: “Tak výkon mohl být rozhodně lepší, ale snažila jsem se moc nezastavovat. Za mě dobrý.”
Tomáš Kałuža, místopředseda, Kosatky Karviná, organizátor karvinského kola Plave celé Česko: “Samozřejmě plavání je velmi náročný sport, to znamená pro většinu lidí, co tady přijdou, je to úplně jiný pohyb. Lidé neumí dýchat, takže se někteří velmi trápí, ale zvládnou to, uplavou to a my jim pogratulujeme.”

Všichni zúčastnění na závěr dostali diplomy s informací uplavaného času a symbolikou účastnění se ročníku 2025.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000051072/karvina-plavala-spolecne-s-celym-ceskem-v-ramci-celorepublikove-plavecke-akce