Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinský Klíček otevře v září další třídu pro autisty

  • Karviná,

Mateřská škola Klíček z Karviné-Hranic plánuje od září otevření druhé třídy pro děti s autismem a to kvůli zvýšenému počtu dětí s touto poruchou. Tyto děti potřebují mít přesně daný řád, jakákoliv změna u nich odkáže vyvolat chaos, záchvaty a mnohdy i agresivní chování.

“To jsou prostory, kde bude druhá třída pro děti s autismem, tenhle nábytek se přesune a udělá se tady tabule na strukturovaný režim.” říká ředitelka MŠ Klíček Eva Daňková.Strukturovaný režim a řád je pro děti s autismem nejdůležitější a právě ten je ve třídě MŠ Klíček v Karviné-Hranicích zavedený a funguje od září roku 2013, kdy byla první třída otevřena.

Eva Daňková, ředitelka MŠ Klíček: “Od září budeme otevírat druhou třídu pro děti s autismem, protože se nám navýšil počet dětí s touto poruchou0.”

Třída bude fungovat formou skupinové integrace. O děti se budou starat speciální pedagogové, děti se ve školce řídí pomocí obrázkového systému.

Lenka Labudková, učitelka: “Všechny děti potřebují individuální přístup a péči, protože v tom kolektivu se třeba ztrácejí. Pokud jim řeknete dlouhou rozvitou větu, tak oni už na konci neví, čím jste začali a neví, co se vlastně bude dít, jsou z toho frustrovaní, nešťastní a potom jsou z toho ty autistické záchvaty.”

Eva Zelenková, babička Davida: “Davídek tu chodí rok, nemluvil vůbec, teď se trochu rozmluvil. Kdyby tu nechodil, tak bychom to nezvládli spolu s maminkou jeho.”

Nová třída ještě není úplně zaplněna, zatím rodiče přihlásili čtyři děti. Další zájemci se mohou hlásit, informace najdou na webu mateřinky Klíček.
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků