Karvinský Klíček otevře v září další třídu pro autisty

  • 19. června 2015,
  • 12:55,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Mateřská škola Klíček z Karviné-Hranic plánuje od září otevření druhé třídy pro děti s autismem a to kvůli zvýšenému počtu dětí s touto poruchou. Tyto děti potřebují mít přesně daný řád, jakákoliv změna u nich odkáže vyvolat chaos, záchvaty a mnohdy i agresivní chování.

Reklama

“To jsou prostory, kde bude druhá třída pro děti s autismem, tenhle nábytek se přesune a udělá se tady tabule na strukturovaný režim.” říká ředitelka MŠ Klíček Eva Daňková.Strukturovaný režim a řád je pro děti s autismem nejdůležitější a právě ten je ve třídě MŠ Klíček v Karviné-Hranicích zavedený a funguje od září roku 2013, kdy byla první třída otevřena.

Eva Daňková, ředitelka MŠ Klíček: “Od září budeme otevírat druhou třídu pro děti s autismem, protože se nám navýšil počet dětí s touto poruchou0.”

Třída bude fungovat formou skupinové integrace. O děti se budou starat speciální pedagogové, děti se ve školce řídí pomocí obrázkového systému.

Lenka Labudková, učitelka: “Všechny děti potřebují individuální přístup a péči, protože v tom kolektivu se třeba ztrácejí. Pokud jim řeknete dlouhou rozvitou větu, tak oni už na konci neví, čím jste začali a neví, co se vlastně bude dít, jsou z toho frustrovaní, nešťastní a potom jsou z toho ty autistické záchvaty.”

Eva Zelenková, babička Davida: “Davídek tu chodí rok, nemluvil vůbec, teď se trochu rozmluvil. Kdyby tu nechodil, tak bychom to nezvládli spolu s maminkou jeho.”

Nová třída ještě není úplně zaplněna, zatím rodiče přihlásili čtyři děti. Další zájemci se mohou hlásit, informace najdou na webu mateřinky Klíček.
Centrum sociálních služeb Bohumín, příspěvková organizace
Karviná
od 95 Kč

Detail

OKD, a.s.
Karviná
od 21 000 Kč do 31 000 Kč

Detail

OKD, a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu