Premiér Jan Fischer společně s hejtmanem kraje Jaroslavem Palasem, primátorem Karviné Tomášem Hanzlem a starostou Bohumína, Petrem Víchou, prošli o víkendu jednou ze zatopených částí města - Darkovem, kde až do pátku stála voda. V této lokalitě bylo zatopeno asi deset domů včetně restaurace a střední školy. V době návštěvy představitelů republiky a kraje se na místě již čerpala voda a intenzivně se pracovalo na úklidu.
Tomáš Hanzel, primátor města: "My jsme pana premiéra vzali tady do Darkova, aby se podíval na pravobřežní a levobřežní část, na levém břehu je to daleko horší. Teď jsme ve střední škole, která je hodně zničená, byla hodně postižená tou vodou."
Jan Fischer, premiér ČR: "To jsou zážitky, kdy člověk se nesmírně solidarizuje s těmi lidmi, nesmírně s nimi soucítí, ať už je to škola nebo vyplavená hospoda, kde má téct pivo a ne voda. Na druhé straně, co je velmi dobré a pozitivní a já si toho nesmírně vážím a všem za to děkuji, je dobrá spolupráce integrovaného záchranného systému, všech jeho složek."
Premiér Jan Fischer řekl, že by se česká vláda měla pokusit získat na obnovu po povodních prostředky z Fondu solidarity EU. Celkové škody by měly být podle premiéra vyčísleny do měsíce. Podle prvních odhadů by mohly dosáhnout 1,5 miliardy korun.
Jan Fischer, premiér ČR: "Budeme se povodněmi a jejími dopady zabývat systematicky a chtěl bych využít této příležitosti a rád bych sdělil těm, kteří jsou na tom nejhůře, aby ta obnova běžela co nejrychleji a samozřejmě i ujištění, že to, co je v rukou, to, co je na její straně, tak beze zbytku splní tak, jako to bylo minule. Jsou to samozřejmě ty rychlé peníze, které organizuje Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo pro místní rozvoj, ty větší infrastrukturní akce budeme financovat z povodňových dluhopisů, na kterých se určitě shodneme na pondělní vládě a věřím, že sněmovna je do voleb schválí a ty peníze pak budou k dispozici."
V Darkově se premiér potkal i s předsedou Evropského parlamentu Jerzym Buzkem, který o víkendu také objížděl Karvinsko, Těšínsko a Frýdeckomístecko. Buzek například poukázal na to, že Češi a Poláci si navzájem pomáhají při povodních přímo v terénu.
Jerzy Buzek, předseda Evropského parlamentu: "Viděl jsem na polské straně české pumpy, které nám pomáhaly. Jsem přesvědčen, že i naopak je to tak, Jestli je potřeba, tak Pláci přijíždějí na českou stranu a pomáhají. Takže ta solidarita je naprosto přirozená. Nemusíme se to ani učit, neplyne to ani z evropského práva. Je to zcela přirozené chování Čechů a Poláků."