Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Částečná uzavírka hlavní silniční tepny a další opravy v Karviné

Karviná |

Během letních prázdnin se rekonstruují na území města Karviné významné komunikace. Od neděle je částečně uzavřena tř. 17. listopadu, která je zároveň hlavním tahem přes město ve směru od Ostravy na Český Těšín. Vozovka se opravuje frézováním a pokládkou nového povrchu.

Ředitelství silnic a dálnic uzavřelo hlavní komunikační tepnu přes Karvinou, tř. 17.Listopadu a část ulice Ostravské zhruba od katastrálního úřadu až po křižovatku u VZP.

Maria Palová, vedoucí dopravního oddělení MMK: "Na této komunikaci se dělá celý povrch komunikace, frézovalo se do hloubky 15 cm, budou se vyměňovat smyčky na světelném signalizačním zařízení, obnovovat přechody a vodorovná dopraví značení. Do teď se dělala tato komunikace za provozu, určitě už všichni řidiči ve městě si všimli, že tam k těm pracím dochází, ale v neděli odpoledne byly uzavřeny všechny vjezdy na tuto část komunikace s tím, že se provádí po vrch a provoz je dovolen pouze MHD."

Tomáš Hanzel, primátor Karviné: "Já bych chtěl poprosit všechny řidiče a účastníky dopravního provozu, aby byli trpěliví hlavně s rekonstrukcí ulice Ostravské, kde to snesme tak, jak to je,Karviná neobjíždí po všech možných trasách, mě jako občanovi, to taky někdy není zcela jasné, proč se to musí dělat zrovna takhle, ale odborníci přes dopravu a další věci nám vysvětlili, že tohle je jediné možné a nejrychlejší řešení, takže, poprosil bych všechny, aby byli trpěliví."

Úprava povrchu na této komunikaci bude probíhat zhruba týden.

Maria Palová, vedoucí dopravního oddělení MMK: "V neděli bude ještě úplná uzavírka křižovatky u VZP, takže nebudou se moci dostat auta na ulici Poštovní a musí se objíždět kolem nemocnice směrem na Darkov a přilehlé komunikace."

Objížďky jsou po celém městě řádně vyznačené.

Maria Palová, vedoucí dopravního oddělení MMK: "Pokud řidiči přijíždějí od Karviné, tak na mimoúrovňové křižovatce s ulicí Nádražní doporučujeme odbočit a projet ulicí Nádražní, Havířskou, přes Karvinou Hranice, případně po ulici Rudé Armády, ti kteří se potřebují dostat na ulici Studentskou a přilehlé ulice, ti, kteří chtějí jet až do Karviné-Ráje a k Tescu, těm doporučujeme jet až po třídě Kosmonautů."

Maria Palová, vedoucí dopravního oddělení MMK: "Ti, kteří se potřebují dostat do Fryštátu nebo do Darkova, tak mohou ve směru od Ostravy mohou kolem katastrálního úřadu na Bělidlo, ale ti, kteří potřebují až do Darkova, tak doporučujeme kolem nemocnice po ulici Fryštátské a pak na ulici Karola Sliwky a Lázeňskou a pokračovat dál."

Do rozsáhlých oprav komunikací se ale pustil i karvinský magistrát.

Maria Palová, vedoucí dopravního oddělení MMK: "Bude úplně uzavřena například ulice Stavbařů v Karviné-Mizerově, která bude trvat asi tři dny."

Dále také probíhá rozsáhlá rekonstrukce ČS Armády, kde je veden provoz jednosměrně i pro autobusovou i osobní dopravu. Tato cesta bude jednosměrná až do 8. srpna, kdy by měla být oprava dokončena.

Maria Palová, vedoucí dopravního oddělení MMK: "Dále je úplně uzavřena ulice Zakladatelská v Karviné-Novém Městě, kde probíhá rekonstrukce i kanalizace a následně bude upraven povrch."

Opravovat se začne i tř. Osvobození. Spraveny budou obrubníky, dešťové vpustě i povrch. Vše by mělo být dokončeno v říjnu, včetně nově vyznačené cyklistické stezky. Opravovat se budou i chodníky od Hypernovy až po křižovatku s ulicí Havířskou.

Maria Palová, vedoucí dopravního oddělení MMK: "Takže bych byla moc ráda, kdyby řidiči dávali pozor na pracující lidi, dopravní značení a byli k sobě ohleduplní."      

Nahlásit chybu


Nabídka startovacího bydlení pro mladé v Ostravě-Jihu se rozšíří

Včera 11:12 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Ostrava-Jih v letošním roce upravila podmínky pro získání zvýhodněného startovacího bydlení pro mladé. Díky dotazníkového šetření radnice obvodu zjistila, že zájem je obrovský a plánuje možné rozšíření nabídky.

Letadlu měl téct olej z motoru. Lidé v Brně a Ostravě čekali na odlet do Tuniska 6 hodin

Včera 20:23 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Náročné čekání na odlet na dovolenou do Tuniska i návrat zpět. Cestující se odletu dočkali za 6 hodin. Důvodem měla být technická závada na motoru. Přepravce musel nakonec přeorganizovat několik letů a vyslat pro cestující do Brna a Ostravy náhradní letadlo. Stejně tak si na odlet domů počkají i turisté v Tunisku.

Řidič ujížděl z Ostravy policii až dvoustovkou. Zastavil ho až zátaras v Havířově

Včera 9:43 | Ostrava-město | Anna Břenková

Řidič Volkswagenu ignoroval výzvu k zastavení v Ostravě a ujížděl policii rychlostí až dvě stě kilometrů za hodinu směrem na Havířov. Tam jeho zběsilou jízdu ukončily policejní vozy a zastavovací pás. Ukázalo se, že muž má platný zákaz řízení. Hrozí mu až dva roky vězení.

Na Bruntálsku vyjely do ulic nové moderní sanitní vozy

2. srpna 2026 19:28 | Bruntál | Karel Soukop

Vozový park nemocnice v Bruntále prochází prvním velkým krokem své obnovy. Moravskoslezská nemocnice Krnov díky první velké investici po sloučení nemocnic zakoupila 6 nových sanitních vozů v celkové výši přes 12 mil korun. Všechny jsou vybaveny pohonem 4x4 a automatickou převodovkou.

Opava po povodních obnovila páteřní cyklostezku podél řeky, jde o úsek dlouhý přes 3 kilometry

1. srpna 2026 22:53 | Opava | Yvona Fajtová

Oblíbená cyklostezka podél řeky Opavy je po předloňských ničivých povodních opět plně průjezdná. Město opravilo poškozené úseky Slezské magistrály v délce více než tří kilometrů. Na obnovu navazují i další plány na rozvoj cyklistické dopravy a úpravy nábřeží.

Na Baníku se četlo za nároďák. Unikátní kampaň podporuje čtenářství

Včera 9:04 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Fotbal, knihy a známé osobnosti spojily síly v originální kampani Čti za nároďák, která chce přivést ke čtení děti i dospělé. Ostravská fanzóna Baníku ukázala, že trénovat se nemusí jen na hřišti, ale i s otevřenou knihou.

Na přelomu léta začaly celoplošné opravy městských silnic a chodníků

Včera 13:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Na přelomu července a srpna začínají v Novém Jičíně celoplošné opravy silnic a chodníků, které jsou v majetku města. Práce a s nimi související dopravní omezení potrvají do konce září.

Tradiční horalský svátek "Gorol" má za sebou 79. ročník

Včera 9:53 | Jablunkov | Libor Běčák

V Jablunkově se po tři dny konal tradiční Horalský svátek (Gorolski Święto). Na slavnosti se setkávají lidé z celé oblasti Jablunkovska a také polského a slovenského příhraničí.

Dvanáct tisíc fanoušků přihlíželo debaklu fotbalistů Baníku

Včera 11:25 | Ostrava-město | Tomáš Tikal

Po vítězství fotbalistů Baníku Ostrava ve Zlíně přivítal ostravský tým s velkým očekáváním pražskou Slavii. Zápas přilákal na vítkovický stadion přes 12 tisíc fanoušků, ti ale museli přihlížet debaklu domácích 0:4.

Hasiči po dnech boje uhasili les a pole na Opavsku. Zasahovaly i vrtulníky a 74 jednotek

Včera 12:24 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Rozsáhlý požár lesa a strniště u Větřkovic na Opavsku zaměstnal desítky jednotek hasičů. Oheň, který se šířil kvůli silnému větru a vedru, zasáhl plochu 17 hektarů a způsobil škodu za 8 milionů korun. S náročným zásahem pomáhaly dva vrtulníky s bambivaky, speciální těžká technika i místní zemědělec s kombajnem.

Horní Suchá se pustila do rekonstrukce bytových domů

31. července 2026 9:34 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Obec v Horní Suché zahájila rozsáhlou rekonstrukci střech na obecních bytových domech se střešními nástavbami. Součástí investice za více než osm milionů korun je také výměna oken, zlepšení zateplení a instalace klimatizací, které zvýší komfort obyvatel podkrovních bytů.

Děti na táboře knihovny objevovaly svět živlů

31. července 2026 8:42 | Havířov | Bára Kelnerová

Městská knihovna uspořádala i letos příměstský tábor, tentokrát na téma živly. Děti během něj poznávaly sílu přírody i práci záchranných složek. Podívaly se například do útrob přehrady a navštívily hasičskou stanici.

V Havířově zachránili muže, který se zraněný nemohl dostat z rybníka

30. července 2026 18:01 | Havířov | Bára Kelnerová

Sušanské rybníky v Havířově se staly dějištěm záchranné akce. Ve čtvrtek odpoledne se tam sjeli hasiči a policisté, aby tam na poměrně rozsáhlém území s bujnou vegetací hledali staršího a nemocného muže, který se tam zřejmě mohl dostat do nesnází při rybaření.

V Havířově se staví domov seniorů za 350 milionů

30. července 2026 15:47 | Havířov | Bára Kelnerová

Projekt výstavby domova seniorů v Havířově za přibližně 350 milionů korun přinese 70 nových lůžek. Po dokončení prací na něj naváže také rozsáhlá rekonstrukce stávajícího domova Luna.

Při promítání Kinematografu bratří Čadíků lidé v Těrlicku vybrali téměř 60 tisíc korun

30. července 2026 12:50 | Těrlicko | Libor Běčák

V krásném prostředí Sochařského parku a s panoramatickým výhledem na večerní Beskydy se v Těrlicku-Hradišti po roce opět zastavil kočovný Kinematograf bratří Čadíků. Na dobrovolném vstupném lidé vybrali rekordních bezmála 60 tisíc korun pro Konto Bariéry.

Havířov staví nový domov seniorů. Hotový bude v roce 2028

30. července 2026 10:53 | Havířov | Bára Kelnerová

Projekt výstavby domova seniorů v Havířově za přibližně 350 milionů korun přinese 70 nových lůžek. Po dokončení prací na něj naváže také rozsáhlá rekonstrukce stávajícího domova Luna.

Částečná uzavírka hlavní silniční tepny a další opravy v Karviné
Vydáno 27. července 2010 0:00, Karviná, Monika Danková
Během letních prázdnin se rekonstruují na území města Karviné významné komunikace. Od neděle je částečně uzavřena tř. 17. listopadu, která je zároveň hlavním tahem přes město ve směru od Ostravy na Český Těšín. Vozovka se opravuje frézováním a pokládkou nového povrchu.

Ředitelství silnic a dálnic uzavřelo hlavní komunikační tepnu přes Karvinou, tř. 17.Listopadu a část ulice Ostravské zhruba od katastrálního úřadu až po křižovatku u VZP.

Maria Palová, vedoucí dopravního oddělení MMK: "Na této komunikaci se dělá celý povrch komunikace, frézovalo se do hloubky 15 cm, budou se vyměňovat smyčky na světelném signalizačním zařízení, obnovovat přechody a vodorovná dopraví značení. Do teď se dělala tato komunikace za provozu, určitě už všichni řidiči ve městě si všimli, že tam k těm pracím dochází, ale v neděli odpoledne byly uzavřeny všechny vjezdy na tuto část komunikace s tím, že se provádí po vrch a provoz je dovolen pouze MHD."

Tomáš Hanzel, primátor Karviné: "Já bych chtěl poprosit všechny řidiče a účastníky dopravního provozu, aby byli trpěliví hlavně s rekonstrukcí ulice Ostravské, kde to snesme tak, jak to je,Karviná neobjíždí po všech možných trasách, mě jako občanovi, to taky někdy není zcela jasné, proč se to musí dělat zrovna takhle, ale odborníci přes dopravu a další věci nám vysvětlili, že tohle je jediné možné a nejrychlejší řešení, takže, poprosil bych všechny, aby byli trpěliví."

Úprava povrchu na této komunikaci bude probíhat zhruba týden.

Maria Palová, vedoucí dopravního oddělení MMK: "V neděli bude ještě úplná uzavírka křižovatky u VZP, takže nebudou se moci dostat auta na ulici Poštovní a musí se objíždět kolem nemocnice směrem na Darkov a přilehlé komunikace."

Objížďky jsou po celém městě řádně vyznačené.

Maria Palová, vedoucí dopravního oddělení MMK: "Pokud řidiči přijíždějí od Karviné, tak na mimoúrovňové křižovatce s ulicí Nádražní doporučujeme odbočit a projet ulicí Nádražní, Havířskou, přes Karvinou Hranice, případně po ulici Rudé Armády, ti kteří se potřebují dostat na ulici Studentskou a přilehlé ulice, ti, kteří chtějí jet až do Karviné-Ráje a k Tescu, těm doporučujeme jet až po třídě Kosmonautů."

Maria Palová, vedoucí dopravního oddělení MMK: "Ti, kteří se potřebují dostat do Fryštátu nebo do Darkova, tak mohou ve směru od Ostravy mohou kolem katastrálního úřadu na Bělidlo, ale ti, kteří potřebují až do Darkova, tak doporučujeme kolem nemocnice po ulici Fryštátské a pak na ulici Karola Sliwky a Lázeňskou a pokračovat dál."

Do rozsáhlých oprav komunikací se ale pustil i karvinský magistrát.

Maria Palová, vedoucí dopravního oddělení MMK: "Bude úplně uzavřena například ulice Stavbařů v Karviné-Mizerově, která bude trvat asi tři dny."

Dále také probíhá rozsáhlá rekonstrukce ČS Armády, kde je veden provoz jednosměrně i pro autobusovou i osobní dopravu. Tato cesta bude jednosměrná až do 8. srpna, kdy by měla být oprava dokončena.

Maria Palová, vedoucí dopravního oddělení MMK: "Dále je úplně uzavřena ulice Zakladatelská v Karviné-Novém Městě, kde probíhá rekonstrukce i kanalizace a následně bude upraven povrch."

Opravovat se začne i tř. Osvobození. Spraveny budou obrubníky, dešťové vpustě i povrch. Vše by mělo být dokončeno v říjnu, včetně nově vyznačené cyklistické stezky. Opravovat se budou i chodníky od Hypernovy až po křižovatku s ulicí Havířskou.

Maria Palová, vedoucí dopravního oddělení MMK: "Takže bych byla moc ráda, kdyby řidiči dávali pozor na pracující lidi, dopravní značení a byli k sobě ohleduplní."      

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/4425/castecna-uzavirka-hlavni-silnicni-tepny-a-dalsi-opravy-v-karvine