Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Orlové slavnostně zahájili výstavbu náměstí

  • Orlová,

Opravy centra Orlové mohou začít. Tento týden totiž zhotovitelé stavby společně s vedením města slavnostně zahájili rekonstrukci náměstí a přilehlých prostor. Zahájení akce předcházela dlouhá léta jednání a průtahů. Pokud vše půjde podle plánu, novou tvář centra si lidé budou moci užít v roce 2019.

Nová polyfunkční budova, mobiliář, odpočinková místa a také velké podzemní parkoviště. To vše je součástí rozsáhlého projektu, který zcela změní tvář současné Orlové. Práce tento týden symbolicky zahájili zhotovitelé společně s vedením města. Nejprve se začne řešit podloží, podle místních se má stavební firma na co těšit.

“To náměstí tvořilo nějakou bývalou rokli, která se postupně zavážela různými zbytky stavebních sutí a materiálu z okolních staveb, které se prováděli v těch šedesátých a sedmdesátých letech,” říká ředitel stavební firmy Štefan Polák.

Ve druhé fázi pak začnou nadzemní práce a začne se stavět polyfunkční budova. Velké obavy ze stavby mají ti, kteří bydlí v blízkosti centra. Bojí se hluku a prachu.

“Ten hluk nebude nějaký fatální, ale bude. Bude permanentně během celé té stavby. Ta prašnost samozřejmě bude dost závislá na počasí i ta údržba komunikací a vozovek kolem stavby bude závislá na troše štěstí. Pokud bude více deště bude to horší, pokud bude méně deště, bude to lepší,” říká ředitel druhé zhotovitelské firmy Jaromír Janečka.

Navíc se musí lidé smířit s tím, že u úřadu nebude možné parkovat. Vedení města zpřístupnilo dvě placená parkoviště, která budou řidiči využívat zdarma.

“Další problém, který vznikne, je průchod náměstím, který je zatarasen.Takže jsme zvolili koridory, kterými se lidé dostanou jak na poštu, tak do spořitelny a obchodu, ale lidé budou muset během stavby snést trochu omezení,” říká starosta Orlové, Tomáš Kuča (ČSSD).

Stavbu za 186 milionů korun financuje ministerstvo financí společně s městem Orlová, to má v rozpočtu připraveno 76 milionů. 
TEON STAV s.r.o.
Havířov
od 150 Kč/hod.

Detail

UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

KUNETO s.r.o.
Karviná
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků