Gulášfest v Orlové si nenechalo ujít dva tisíce lidí

  • 11:57,
  • Orlová ,

Orlová má za sebou další ročník Gulášfestu. Návštěvníci mohli ochutnat přes deset druhů výborných gulášků a následně vyhodnotit, který jim chutnal nejvíce. Ani tentokrát se při tom nezapomnělo na dobré pití a bohatý hudební doprovod. Na své si přišly také děti, které přišli pobavit Klauni z Balónkova.

Další ročník oblíbené kulinářské akce proběhl v sobotu v areálu orlovského letního kina. Ve vzduchu se zase linuly rozmanité vůně a z velkých hrnců se i přes tropické vedro pěkně kouřilo. Vařily se totiž soutěžní guláše, návštěvníci akce měli po ochutnání vybrat ten nejchutnější.

"Máme letos dvanáct soutěžních gulášků, od hovězích, vepřových, fazolových přes zvěřinové, takže ten sortiment je určitě lákavý. Občané mohou o vítězi hlasovat na hlasovacích lístcích do osmnácti třiceti," říká ředitelka Domu kultury města Orlová Bára Herdová.

Mezi stánky s gulášky se opět ponořil velký počet návštěvníků, akce je mezi Orlovskými dlouhodobě oblíbená. Letos se na ochutnávky vypravilo na dva tisíce návštěvníků.

"Jako každý rok jsem ochutnal všechny guláše, ale dneska jsem si vzal na pomoc svoji rodinu, protože opravdu bych to sám nezvládl, ale všechny byly výborné," chválí guláše starosta Orlové Tomáš Kuča (ČSSD).

Vítězným se nakonec stal gulášek s číslem 10, který nesl název Vesňácký guláš. Ten si u lidí vysloužil nejlepší hodnocení, zeptali jsme se proto Veroniky Hekelové, která guláš sama uvařila, jaké je to kulinářské tajemství, které u lidí zabodovalo.

"Hovězí maso na cibulce, paprika, protlak, pár tajných ingrediencí, rajčata a něco ostřejšího k tomu. Na druhý den jsem ho ještě vylepšila, protože guláš je nejlepší až na druhý den," říká Veronika Hekelová.

Vítězi gratulujeme, v rámci Gulášfestu si mohli přijít na své také fanoušci hudby, vystoupilo hned několik hudebních uskupení mezi jinými i ATMO MUSIC.

A na své si přišly také děti, které mohly dovádět v nafukovacích hradech a přišli je také rozveselit oblíbení Klauni z Balónkova.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků