Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Gulášfest v Orlové si nenechalo ujít dva tisíce lidí

  • Orlová,

Orlová má za sebou další ročník Gulášfestu. Návštěvníci mohli ochutnat přes deset druhů výborných gulášků a následně vyhodnotit, který jim chutnal nejvíce. Ani tentokrát se při tom nezapomnělo na dobré pití a bohatý hudební doprovod. Na své si přišly také děti, které přišli pobavit Klauni z Balónkova.

Další ročník oblíbené kulinářské akce proběhl v sobotu v areálu orlovského letního kina. Ve vzduchu se zase linuly rozmanité vůně a z velkých hrnců se i přes tropické vedro pěkně kouřilo. Vařily se totiž soutěžní guláše, návštěvníci akce měli po ochutnání vybrat ten nejchutnější.

"Máme letos dvanáct soutěžních gulášků, od hovězích, vepřových, fazolových přes zvěřinové, takže ten sortiment je určitě lákavý. Občané mohou o vítězi hlasovat na hlasovacích lístcích do osmnácti třiceti," říká ředitelka Domu kultury města Orlová Bára Herdová.

Mezi stánky s gulášky se opět ponořil velký počet návštěvníků, akce je mezi Orlovskými dlouhodobě oblíbená. Letos se na ochutnávky vypravilo na dva tisíce návštěvníků.

"Jako každý rok jsem ochutnal všechny guláše, ale dneska jsem si vzal na pomoc svoji rodinu, protože opravdu bych to sám nezvládl, ale všechny byly výborné," chválí guláše starosta Orlové Tomáš Kuča (ČSSD).

Vítězným se nakonec stal gulášek s číslem 10, který nesl název Vesňácký guláš. Ten si u lidí vysloužil nejlepší hodnocení, zeptali jsme se proto Veroniky Hekelové, která guláš sama uvařila, jaké je to kulinářské tajemství, které u lidí zabodovalo.

"Hovězí maso na cibulce, paprika, protlak, pár tajných ingrediencí, rajčata a něco ostřejšího k tomu. Na druhý den jsem ho ještě vylepšila, protože guláš je nejlepší až na druhý den," říká Veronika Hekelová.

Vítězi gratulujeme, v rámci Gulášfestu si mohli přijít na své také fanoušci hudby, vystoupilo hned několik hudebních uskupení mezi jinými i ATMO MUSIC.

A na své si přišly také děti, které mohly dovádět v nafukovacích hradech a přišli je také rozveselit oblíbení Klauni z Balónkova.
Proxy No 2, s.r.o. - Nové Pole Karviná
Karviná
od 14 600 do 15 500 Kč/měsíc

Detail

Slezská důlní díla a.s. - okr. Karviná
Karviná
od 17 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Ferdinand Koiš - provozovna
Orlová
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků