Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nevidomý zpěvák Radek Žalud vystoupil v Orlové

  • Orlová,

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých uspořádala v Orlové vystoupení nevidomého zpěváka Radka Žaluda, který publiku zazpíval za doprovodu kytaristy. Koncert se konal v rámci festivalu Dny umění nevidomých na Moravě a organizátoři tak chtěli ukázat, jak se lidé s tímto handicapem začleňují do společnosti.

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých uspořádala v Orlové kulturní akci. V Domě dětí a mládeže vystoupili umělci, kteří představili program plný vážné i populární hudby.

"Dneska jsme si připravili koncert, na kterém vystoupí Radek Žalud, zpěvák, který se zpěvu věnuje už mnoho let a doprovodí ho Milan Moravec, který hraje na kytaru. Chceme ukázat, že nevidomí lidé se neuzavírají do sebe a snaží se normálně začlenit do společnosti. Jsou velice šikovní ve spoustě různých profesí," říká vedoucí pobočky SONS Orlová Anna Kožinová.

Vystoupení patřilo do šňůry kulturních akcí, které probíhají v rámci festivalu Dny umění nevidomých na Moravě. Festival probíhá průběžně v mnoha moravských městech a má už dvacetiletou tradici.

"Má za cíl představit široké veřejnosti osoby se zrakovým postižením, naše členy, naše umělce, kteří mají profesionální vzdělání a mají co veřejnosti nabídnout. Festival probíhá v rámci celé Moravy, zejména severní a střední. Letos to tedy bylo ve městech jako je Opava, Ostrava, Nový Jičín, Rožnov pod Radhoštěm, teď tedy i Orlová," říká spolu organizátorka festivalu Dagmar Filgasová.

Festival probíhá vždy od Dubna do konce Září. V rámci Orlové proběhlo vystoupení poprvé, pobočka SONS ve městě pomáhá nevidomým a slabozrakým od loňského podzimu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy