Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlová v plavecké soutěži vybojovala druhé místo

  • Orlová,

Město Orlová skončilo na druhém místě v plavecké soutěži měst. První příčku si opět podržel Bohumín. Zaplavat si a podpořit své město si v Orlové přišlo šest set šedesát sedm účastníků. Svou účastí akci opět ve velkém podpořily orlovské školy.

Šest set šedesát sedm plavců nenechalo své město ve štychu v rámci plavecké soutěže měst, která se konala ve středu čtvrtého října. V kategorii B ve které jsou města do padesáti tisíc obyvatel si Orlová vybojovala druhou příčku, první místo si opět podržel Bohumín.

"Musíme přiznat, že Bohumín co se týče počtu účastníků a bodového hodnocení je na tom velmi dobře. My máme kolem šesti set účastníků každý rok, Bohumín se dostává až přes tisíc. Je to o té chuti město reprezentovat a také asi je to o větší sportovnosti Bohumíňáků než Orlováků, ale to se změní určitě," říká organizátor orlovské soutěže Tomáš Siekiera.

Orlová by na tom samozřejmě nemohla být tak dobře, kdyby každý rok do vody neskočily zástupy orlovských žáků, kteří se soutěže pravidelně účastní. Za to jim patří velký dík. V době, kdy jsme se byli na průběh soutěže podívat organizátoři doufali, že se podaří vyhoupnout z loňského třetího místa na druhou příčku.

"Samozřejmě teď v dopoledních hodinách jsou tady většinou školy, máme tady mateřské školy, základní školy, střední školy, takže je to spíše o těch dětech. Zatím to jde a věřím, že se to povede," dodává Tomáš Siekiera.

A povedlo se, Orlovským se letos podařilo sesadit Vsetín z loňského druhého místa a s šesti tisíci pěti sty šedesáti a jedním bodem se tak Orlová do příštího roku usadila na stříbrném trůnu.

"Cílem této akce je trochu rozpohybovat lidi, musí uplavat libovolným způsobem sto metrů, tedy čtyři tady tyto bazény a to je všechno," vysvětluje podmínky soutěže Tomáš Siekiera.

Pro někoho to není málo a tak si všichni účastníci zaslouží dík. K němu se každý rok přidává i město, které pomáhá s organizací soutěže, předává medaile a přispívá také hodnotnými cenami.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy