Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově prezentovali Zaměstnaneckou mobilitu

  • Orlová,

V rámci projektu Zaměstnanecká mobilita zaplatí Moravskoslezský kraj 300 ročních karet ODIS, které stejným dílem rozdělí mezi Karvinou, Havířov a Orlovou. Na radnice těchto měst se pak mohou žadatelé o bezplatné cestování do zaměstnání v rámci celého kraje a do krajské metropole Ostravy obracet. Náklady na projekt překročí 1,5 milionu korun. Vedení Orlové věří, že projekt bude úspěšný.

"Jsem o tom přesvědčen, jinak bychom do toho projektu nešli. Je to něco, co se nabízí, je to nějaká první vlaštovka a věříme, že to osloví spoustu lidí. kteří se k nám přistěhují do našich měst,"říká Tomáš Kuča (ČSSD), starosta Orlové.

Do spolupráce se zapojila také firma Residomo, která nabízí slevy na bydlení pro nově přistěhované pracovníky. Chce tak podpořit migraci zaměstnanců do našeho kraje. To samozřejmě vítají i zaměstnavatelé.

"My to samozřejmě vítáme, protože jsme rádi za tyto aktivity. Významně to přispívá ke stabilizaci stávajících i nových zaměstnanců, říká ředitel karvinské a havířovské nemocnice Jiří Matěj. 

Města navíc zaměstnancům umožní spoustu zajímavých slev, budou tak moci využít různé sportovní aktivity jako bazén a podobně, ale také budou mít slevy na některé kulturní akce. Projekt má přilákat do kraje mladé lidi a udržet si ty stávající.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy