Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihovna pořádá čtenářskou soutěž Lovci perel

  • Orlová,

Lovci perel, tak se jmenuje soutěž, která v říjnu odstartovala v orlovské knihovně. Děti mají za úkol přečíst co nejvíce knih, které jsou označeny perlou, po přečtení odpovědět na pár otázek a získat tak svou vlastní perlu. Nejčtivější účastníci pak dostanou ceny.

Začátkem října rozjela orlovská knihovna čtenářskou soutěž. Do té se mohly zapojit žáci orlovských škol, číst vybrané knihy a sbírat perly za každý přečtený titul.

"My jsme si pro děti připravili čtenářskou soutěž, která má děti motivovat k četbě. Jde o to číst knihy, které jsme označili samolepkami s perlou, zodpovědět pak na některé otázky spojené s knihou a získat tak perlu, kterou budou děti navlékat na šňůrky," říká Ivana Vicherková z orlovské knihovny.

Soutěž probíhá v knihovně i v pobočce na základní škole Karla Dvořáčka. Tam už navléká perličky osmnáct prvních čtenářů. V knihovně pak dalších dvacet. Do soutěže se mohou hlásit zájemci do patnácti let a to po celý rok. Zajímalo nás ale, podle jakého klíče organizátoři značili knihy perlami.

"Knihy jsou vybírány podle kombinace jak se líbí dětem a také podle toho, které doporučují knihovnice. Jsou to ověřené osvědčené knížky, které by ty děti měly číst," říká ředitelka Městské knihovny Orlová, Iva Sušková.

"Tento projekt není nový, probíhá ve všech knihovnách české republiky už sedm let, kdy knihovnice zjistily, že takto stoupá čtivost," doplňuje Ivana Vicherková.

I když se dá číst i na internetu, vztah dětí ke knihám se snaží zaměstnanci knihoven udržovat a to právě podobnými projekty.

"Dneska se ukazuje, že děti k těm knížkám hledají cestu poměrně těžce. A touto soutěží bychom je chtěli získat, aby se vrátili k četbě," říká ředitelka knihovny Iva Sušková.

Jak už jsme říkali, do soutěže mohou zájemci nastupovat průběžně po celý rok. Kolik knížek čtenář přečte, tolik získá perel. Ti nejlepší budou organizátory oceněni

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy