Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kraj chce přestěhovat orlovskou ZUŠ, místní jsou proti

  • Orlová,

Moravskoslezský kraj chce přesunout orlovskou základní uměleckou školu. Zastupitele města o tom přišel informovat náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny. Nové zázemí by žákům poskytla budova obchodní akademie. Část místních a také vedení radnice ale s plánem kraje nesouhlasí.

Základní umělecká škola v Orlové - Porubě by se měla přestěhovat do centra města, konkrétně do budovy gymnázia a obchodní akademie. Stávající budova je na provoz příliš nákladná. Zastupitele o tom na jejich zasedání přišel informovat náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny.

“Ta současná budova základní umělecké školy je obrovská, není zcela využívána, prázdný je jeden pavilon a ta budova vyžaduje obrovskou investici,” říká náměstek hejtmana MS kraje Stanislav Folwarczny.

Část místních ale se záměrem kraje nesouhlasí a proto vznikl petiční výbor, který si dal za cíl vyjednat několik bodů.

“Udržet výuku ve stávajícím prostředí, ve stávající budově a jednat s krajským úřadem jako zřizovatelem o navýšení počtu žáků v oborech, ve kterých je o výuku zájem,” říká Táňa Grochololvá z petičního výboru.

Prozatím platí dohoda, že kraj bez souhlasu města základní uměleckou školu nepřestěhuje. Situace ale trvá už od roku 2010 a vedení Orlové by se už chtělo pohnout z místa.

“Myslím, že to ani nepřispívá ke kvalitě výuky na té škole a já osobně věřím, že s novým vedením, s novým ředitelem, který má opravdu velké vize týkající se výuky na škole, přijde i nějaká nová varianta řešení,” říká místostarostka Orlové Petra Jenčmionková (ANO).

Nový ředitel se k problému na kameru odmítl vyjádřit, nechce ještě více jitřit emotivní debatu. Vyzval ale ke zklidnění situace, budoucností umělecké školy se teď s týmem pedagogů zabývá a hledá řešení, které má vyhovovat především žákům školy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy