Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlovský fotoklub vystavuje sou roční práci

  • Orlová,

V galerii kulturního domu se opět konala přehlídka nejzajímavějších fotografií orlovského fotografického klubu. Ten představil výběr snímků, které členové pořídili během roku a na devatenácté společné výstavě jich mohou návštěvníci obdivovat na sedm desítek. My vám fotografie ukážeme v rámci vernisáže, na které jsme nechyběli s kamerou.

V prostorách galerie kulturního domu sešli milovníci uměleckých fotografií a to u příležitosti každoroční vernisáže výstavy orlovského fotografického klubu. Organizátoři si připravili také kulturní program a celou výstavu zahájil starosta města Tomáš Kuča (ČSSD).

"Chtěl bych fotoklub, který tady máme, pochválit a poděkovat mu, protože jejich fotografie jsou opravdu vydařené, loni jsme s nimi byli ve Švýcarsku, kde sklidily obrovský úspěch. Jeho členové to dělají srdcem a protože chtějí, a to je základ úspěchu," řekl starosta při zahájení.

"Je to naše devatenáctá společná výstava za jedenáct let společného působení. Výstavou vždy završujeme roční období. vystavujeme každý to nejlepší, co kdo tedy považuje ze svého úhlu pohledu, tak aby každý z diváků si tady přišel na své," říká organizátor výstavy Radomír Hájek.

Návštěvníci si tak to své mohou nalézat mezi zhruba sedmdesátkou fotografií, které členové klubu na výstavě prezentují. K vidění jsou akty, ale také například přírodní motivy.

"Máme tady abstrakci, máme tady krajinu, máme tady různé techniky modifikace krajiny, ale máme tady i portréty, akty, jsou zde zvířata i makrofotografie flóry, prostě pestrost," doplňuje Radomír Hájek.

Fotografie přijeli obdivovat i kolegové z fotoklubu Havířov. Podle nich je orlovský klub na vysoké umělecké i technické úrovni.

Orlovský fotoklub má svoji úroveň, mohu to potvrdit, protože jsem z havířovského fotoklubu a spolupracujeme s nimi už mnoho let, takže bedlivě sledujeme činnost orlovských fotografů. Má vysokou úroveň a také rozmanitost žánrů, rozmanitost technického zpracování, takže mně se výstava moc líbí," říká Kamil Übelauer, havířovský fotograf.

I když kolegové z Havířova orlovské fotografy pochválili, nemohli jsme se nezeptat, zda není pochvala spíše zdvořilostní a jestli si kluby nějak konkurují.

"To je vysloveně na přátelské bázi, fotografie nemá prostor pro konkurenci, děláme to rádi, je to naše společná vášeň, naše vztahy s orlovským fotoklubem už jsou opravdu letité a vše je v klidu a míru," doplňuje Kamil Übelauer.

Sedm členů orlovského fotoklubu výstavu nechtělo svazovat žádnou tématikou, naopak chtěli divákům prezentovat volnost a rozmanitost, proto měl každý ze členů při výběru fotografií volnou ruku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy