Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlovský “dům hrůzy” musí majitelé opravit

  • Orlová,

Orlovský “Dům hrůzy” je třeba co nejdříve alespoň po částech opravit. Takový je výsledek kontroly, která proběhla v jednom z domů v Orlové Porubě. Stavba má poničené dešťové svody, ucpanou kanalizaci a celkově hrozí, že by se mohla v budoucnu zřítit.

Dům hrůzy, tak se v poslední době začalo říkat jednomu z domů na sídlišti v Orlové Porubě. Proč můžete vidět sami. Stavba je v dezolátním stavu, je podmočená, kanalizace je ucpaná a hrozí i zřícení některých částí domu. Proto na místo vyjela kontrola jejíž členové zjišťovali, co je třeba urgentně opravit.

“ Je třeba opravit dešťovou kanalizaci, je třeba oprava sklepů, oprava balkónů případně jejich likvidace, je třeba opravit fasády a podobně,” říká vedoucí oddělení stavebního úřadu MěÚ Orlová Eva Jurčíková.

Domy v okolí jsou opravené, patří totiž společnosti Residomo. Dům hrůzy je ve vlastnictví několika majitelů, kteří byty pronajímali lidem, kteří podle starousedlíků postupně dům zdemolovali.

“Zdevastovali sklepy, nastěhovali se, bydleli tady tři měsíce, pak se v noci odstěhovali a všechno poničili,” říká majitelka jednoho z bytů Zina Sedláková.

Úřad nařídil některé opravy, které musí majitelé za své peníze co nejdříve opravit. Pokud by neuposlechli, mohl by stavební úřad dům prohlásit za neobyvatelný.

“Musíme to udělat, jinak nám vykážou bydlení. Nic jiného nezbývá, než to dát do kupy. To už se neoplatí pomalu bydlet tady, pořád něco opravovat,” říká majitel jednoho z bytů.

Kontroly domu se účastnili zástupci stavebního úřadu, městské policie, policie české republiky a také hasičů. Stavební úřad teď bude hlídat, jestli majitelé dodržují termíny dohodnutých oprav.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyKMB Malíři, s.r.o., Karviná, Ostrava
Karviná
od 125 do 165 Kč/hod.

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail