Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlovští byli štědří, Tříkrálové sbírce přispěli rekordně

Orlová |

Máme výsledky tříkrálové sbírky, která se konala také v Orlové. Do ulic vyrazilo na osm skupinek a podařilo se jim vybrat neuvěřitelných téměř padesát tisíc korun. To je o mnoho více než loni, kdy se podařilo vybrat přes dvacet sedm tisíc korun. Peníze pomohou bohumínské charitě. Byli jsme se zeptat, co na výsledek říkají organizátoři orlovské sbírky.

Takový výsledek snad nikdo z organizátorů i dobrovolníků nečekal. Letos se Orlovští pochlapili a nebáli se přispět na dobrou věc. Jen v Orlové se totiž podařilo vybrat rekordně mnoho peněz.

"Chtěl bych poděkovat všem, kteří nám přispěli, letos je to opravdu rekordní částka. Podařilo se nám nasbírat takřka padesát tisíc korun, což je nejvíce, co já pamatuju. Je vidět, že jsou Orlované dajní a váží si toho, že mohou pomoci někomu, kdo na tom třeba není tak dobře,"říká organizátor orlovské sbírky Miroslav Sedláček, vedoucí Ymca Orlová.

Přesně se podařilo vybrat čtyřicet osm tisíc, sedm set devadesát šest korun. Naproti tomu v loňském roce nasbírali dobrovolníci do kasiček dvacet sedm a půl tisíce. V roce dva tisíce jedenáct to bylo dokonce jen něco přes jedenáct tisíc korun.

"Letos nám přálo i počasí, takže těch skupinek bylo více a opravdu jsme prošli celou Orlovou od páté etapy až po centrum, takže jsme byli opravdu všude. Asi i díky tomu se peněz podařilo vybrat více,"říká Miroslav Sedláček.

Do regionu, který sbíral pro bohumínskou charitu patří Nový a Starý Bohumín, Dolní Lutyně, Rychvald, Dětmarovice, Orlová a Doubrava. Celkem se letos podařilo v těchto obcích vybrat přes čtyři sta třicet tisíc korun. Nejvyšší částku vykoledovali v Novém Bohumíně, přes sto třicet tisíc korun. Překvapila i Dolní Lutyně, tam nasbírali sto jedna tisíc.

"Budeme se snažit překonávat tento rekord. Je to vždycky trochu vachrlaté. Výsledek ovlivňuje mnoho faktorů, počasí, výplata. Ty faktory neovlivníme, ale budeme se snažit je překonat,"dodává Miroslav Sedláček.

Jak už bylo řečeno výtěžek z orlovské sbírky poputuje do bohumínské charity, která má v provozu nový dům, který potřebuje vybavit vším potřebným. Také my děkujeme Orlovanům i lidem z okolních obcí za štědrost.

Nahlásit chybu


K tématu

Malí koledníci potěšili heřmanické seniory zpěvem i drobnými dárky

29. prosince 2025 14:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Heřmanické seniory potěšili malí koledníci zpěvem i drobnými dárky. Děti z místní mateřské školy znovu po roce obešly část Slezské Ostravy s přáním veselých Vánoc. Koledování už tu má desetiletou tradici.

Tříkrálová sbírka opět podpoří i projekty ve Slezské Ostravě, přispěje Charitě sv. Alexandra v Kunčičkách

21. ledna 2026 9:30 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Výstavba nového domova pokojného stáří, vybudování charitního šatníku, nebo rekonstrukce chráněného bydlení – to jsou některé z projektů, na které se vybírá v letošní ostravské Tříkrálové sbírce. Jako každý rok neminuli tři králové ani Slezskoostravskou radnici.

Tříkrálová sbírka je u konce. V Porubě vynesla 161 000 Kč

4. února 2026 15:10 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Tříkrálová sbírka má za sebou 26. ročník. Pokladničky jsou rozpečetěny a finanční dary spočítány. Tříkrálovou sbírku v Ostravě a okolí realizuje Charita Ostrava ve spolupráci s Charitou sv. Alexandra.


Novojičíňáci elektro třídí, k dobrým číslům pomáhá i soutěž škol

Ekosoutěž ve sběru nefunkčních elektrospotřebičů se pro základní školy v Novém Jičíně koná osmnáct let. Letos děti shromáždily více než 11 tisíc kusů drobných elektrozařízení. Pomáhají tak v podobné soutěži k vítězství i samotnému městu.

Masturboval před nezletilou dívkou v tramvaji. Kriminalisté z Ostravy hledají výtržníka

Poznáváte ho? Policie se obrací na veřejnost s prosbou o ztotožnění muže, který masturboval přímo v tramvaji. Měl se uspokojovat před nezletilou dívkou. Událost se stala 28. dubna odpoledne v Ostravě-Přívoze.

Do sbírky dopravního podniku přibyli dva krasavci. Ikonická té-trojka a Škoda 706

Včera 8:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostravský dopravní podnik se pochlubil dvěma novými unikáty ve své sbírce historických vozidel. Byla totiž dokončena renovace slavné tramvaje T3 a také autobusu Škoda 706, které se stanou chloubami chystaného Světa dopravy.

Senioři v Čeladné trénují tělo a teď i paměť pod vedením odborné lektorky

Dnes 9:23 | Čeladná | Petra Dorazilová

Pátky v květnu a červnu patří v Senior Club v Čeladné kurzu trénování paměti. Lekce jsou podpořeny jak z rozpočtu obce, tak Moravskoslezského kraje.

Tajemství hradiště nabídlo zábavu, historii i setkání krajských kulturních příspěvkových organizací

Včera 20:10 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Archeopark v Chotěbuzi-Podoboře se opět stal místem, kde se historie prolínala se zábavou. Tradiční akce Tajemství hradiště přilákala rodiny s dětmi i milovníky dávných časů. Kulturní příspěvkové organizace Moravskoslezského kraje si připravily řadu interaktivních aktivit, díky kterým si návštěvníci mohli vyzkoušet archeologii, tradiční řemesla nebo historické hry. Jedním z největších lákadel byl nový model středověkého jeřábu, který přivezlo Muzeum Novojičínska.

Město opravuje tři domy v historickém centru

Včera 8:53 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Lešení pokrylo dva historické domy v městské památkové rezervaci. Majitelem je město a v obou případech nechává rekonstruovat krovy a střechy, případně fasádu. Práce také už od loňska pokračují i v městském domě U Bílého Anděla.

Radnice Ostravy-Jihu vyčlenila milion na pomoc handicapovaným

Včera 13:22 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Obyvatelé Ostravy-Jihu se zdravotním postižením budou mít nově možnost získat finanční podporu na pořízení zdravotních pomůcek, které jim usnadní každodenní život. Radnice na tento program letos vyčlenila milion korun.

Městská policie v Karviné zavádí několik novinek

Včera 11:38 | Karviná | Richard Kutěj

Obyvatelé Karviné budou v ulicích potkávat více strážníků. Městská policie od června zavádí několik nových opatření zaměřených na bezpečnost a prevenci.

Osoblažská úzkokolejka zahájila v Třemešné první jízdou svou letošní sezónu

7. června 2026 16:34 | Bruntál | Karel Soukop

Svou letní sezónu právě zahájila také Osoblažská úzkokolejka na trati z Třemešné do Osoblahy. Slavnostní okamžik si nenechaly ujít davy návštěvníků ze širokého okolí. Úzkokolejka v podhůří Jeseníků je jediná v Česku, která jezdí bez přerušení.

V Návsí se debatovalo nejen o energetické budoucnosti regionu

Včera 12:03 | Návsí | Libor Běčák

Zajímavou regionální akci nazvanou Místní den pro klima a energii pořádala radnice v Návsí ve svém volnočasovém areálu.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

MFK Havířov se splnil sen, Indiáni postoupili do 3. ligy

Dnes 11:29 | Havířov | Bára Kelnerová

MFK Havířov prožil mimořádně úspěšnou sezonu, na jejímž konci přišla vytoužená odměna v podobě postupu do třetí ligy. Fotbalisté si historický úspěch vychutnali společně se svými fanoušky přímo na hřišti po závěrečném utkání sezony.

Lidé si užili v životických sadech Jablkový den

Dnes 10:09 | Havířov | Bára Kelnerová

Lidé z Havířova i širokého okolí navštívili areál životických sadů, kde se konal Jablkový den. Ten nabídl ukázky práce sadařů a nechyběl ani bohatý doprovodný program.

Léto může začít, koupaliště Jindřich v Havířově je připraveno

Dnes 10:03 | Havířov | Bára Kelnerová

V pátek se poprvé otevřely brány letního koupaliště Jindřich a vedení města věří, že si zde lidé užijí příjemné letní dny. Před zahájením sezony prošel areál řadou úprav a oprav, aby návštěvníkům nabídl komfortní zázemí.

Lidé si v centru Těrlicka užili sportovní den

Včera 10:44 | Těrlicko | Libor Běčák

S tradičně velkým zájmem se setkal 4. ročník Těrlického sportovního dne, který se konal v centru obce na náměstí a ve sportovním areálu.

Havířovská nemocnice jako první v republice zavedla novou aplikaci s umělou inteligencí

5. června 2026 11:16 | Havířov | Anna Břenková

Moravskoslezská nemocnice Havířov nemocnice zavedla unikátní systém pro sledování životních funkcí pacientů. Nová technologie měří tep a dech bez jakýchkoliv drátů nebo čidel. Na pořízení moderního softwaru přispěl významnou částkou místní filantrop.

V Karviné proběhl již dvacátý ročník akce Prolínání kultur

5. června 2026 10:44 | Karviná | Richard Kutěj

Masarykovo náměstí v Karviné ožilo již dvacátým ročníkem festivalu Prolínání kultur. Jde o oblíbenou akci, která ukazuje kulturu a vzájemné soužití zdejších národnostních menšin.

Orlovští byli štědří, Tříkrálové sbírce přispěli rekordně
Vydáno 19. ledna 2018 13:00, Orlová, Jan Varga
Máme výsledky tříkrálové sbírky, která se konala také v Orlové. Do ulic vyrazilo na osm skupinek a podařilo se jim vybrat neuvěřitelných téměř padesát tisíc korun. To je o mnoho více než loni, kdy se podařilo vybrat přes dvacet sedm tisíc korun. Peníze pomohou bohumínské charitě. Byli jsme se zeptat, co na výsledek říkají organizátoři orlovské sbírky.

Takový výsledek snad nikdo z organizátorů i dobrovolníků nečekal. Letos se Orlovští pochlapili a nebáli se přispět na dobrou věc. Jen v Orlové se totiž podařilo vybrat rekordně mnoho peněz.

"Chtěl bych poděkovat všem, kteří nám přispěli, letos je to opravdu rekordní částka. Podařilo se nám nasbírat takřka padesát tisíc korun, což je nejvíce, co já pamatuju. Je vidět, že jsou Orlované dajní a váží si toho, že mohou pomoci někomu, kdo na tom třeba není tak dobře,"říká organizátor orlovské sbírky Miroslav Sedláček, vedoucí Ymca Orlová.

Přesně se podařilo vybrat čtyřicet osm tisíc, sedm set devadesát šest korun. Naproti tomu v loňském roce nasbírali dobrovolníci do kasiček dvacet sedm a půl tisíce. V roce dva tisíce jedenáct to bylo dokonce jen něco přes jedenáct tisíc korun.

"Letos nám přálo i počasí, takže těch skupinek bylo více a opravdu jsme prošli celou Orlovou od páté etapy až po centrum, takže jsme byli opravdu všude. Asi i díky tomu se peněz podařilo vybrat více,"říká Miroslav Sedláček.

Do regionu, který sbíral pro bohumínskou charitu patří Nový a Starý Bohumín, Dolní Lutyně, Rychvald, Dětmarovice, Orlová a Doubrava. Celkem se letos podařilo v těchto obcích vybrat přes čtyři sta třicet tisíc korun. Nejvyšší částku vykoledovali v Novém Bohumíně, přes sto třicet tisíc korun. Překvapila i Dolní Lutyně, tam nasbírali sto jedna tisíc.

"Budeme se snažit překonávat tento rekord. Je to vždycky trochu vachrlaté. Výsledek ovlivňuje mnoho faktorů, počasí, výplata. Ty faktory neovlivníme, ale budeme se snažit je překonat,"dodává Miroslav Sedláček.

Jak už bylo řečeno výtěžek z orlovské sbírky poputuje do bohumínské charity, která má v provozu nový dům, který potřebuje vybavit vším potřebným. Také my děkujeme Orlovanům i lidem z okolních obcí za štědrost.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/orlova/11000011364/orlovsti-byli-stedri-trikralove-sbirce-prispeli-rekordne