Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lupič ukradl desítky tisíc z orlovského úřadu

  • Orlová,

Orlovští kriminalisté řeší loupež na městském úřadu. V pondělí násilím vnikl do prostor pokladny neznámý pachatel, který z ní odcizil desítky tisíc korun. Fyzicky přitom napadl pracovníka úřadu, který mu chtěl zabránit v útěku. Úřednice, která v pokladně pracovala, vyvázla bez zranění, ale utrpěla psychický šok.

V pondělí po polední přestávce navštívil městský úřad v Orlové neznámý muž. Zamířil do prostor pokladny, kde ale nepřišel nic zaplatit. Naopak si pro peníze přišel. Nohou vyrazil dveře přepážky a před zraky vyděšené úřednice odcizil desítky tisíc korun. Celý incident slyšel z vedlejší kanceláře pracovník úřadu, který okamžitě reagoval.

“Slyšel jsem ránu a alarm, tak jsem vyšel z kanceláře a otevřel jsem dveře pokladny a v tom ten pachatel vyběhnul a otočil se, jak jsem se ho snažil zachytit, tak mě udeřil pěstí,” říká Lubomír Macura, pracovník městského úřadu.

Pracovnice za přepážkou neváhala rychle stisknout nouzové tlačítko, které okamžitě alarmovalo policii i strážníky, kteří vyrazili na místo. Naštěstí na ženu pachatel fyzicky nezaútočil.

“My jsme na přepážce vybaveni pepřákem, ale v takové situaci, když vás někdo přepadne, opravdu nevíte, co uděláte, jak se zachováte,” říká kolegyně přepadené, pracovnice městského úřadu.

Přepadená úřednice utrpěla psychický šok a ihned po výslechu nastoupila na nemocenskou dovolenou. Její vyjádření se nám získat nepodařilo. Případem se zabývají orlovští kriminalisté, zatím příliš informací nezveřejnili.

“V tuto chvíli podrobnější informace o samotném loupežném přepadení nemůžeme z operativních i zákonných důvodů zveřejňovat,” říká mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

Podle slov pracovníků městského úřadu ale pachatel nebyl na úřadu poprvé, přepadená ho už několikrát dříve viděla. Pokud se ho podaří dopadnout, hrozí mu až desetiletý trest. Další informace o případu přineseme v sobotním vydání orlovského expresu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy