Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zhotovitelé orlovského náměstí žádají o roční odklad

  • Orlová,

​Stavba orlovského náměstí je v tuto chvíli o více než půl roku zpožděná. O to větší bylo na schůzce všech zainteresovaných stran překvapením, když zhotovitel požádal o prodloužení termínu dokončení stavby o další rok.

"Zhotovitel požádal o prodloužení termínu o rok, s čímž město Orlová zásadně nesouhlasí, požádalo zhotovitele o zintenzivnění prací, předložení podrobných harmonogramů a postupu prací a budeme dále jednat, říká Martina Szotkowská," vedoucí rozvoje a investic MěÚ Orlová.

Stavbu od začátku provází nečekané technické problémy. Práce, které měly být hotovy do zimy se nestihly. Podepsala se na tom sanace podloží náměstí a také několika měsíční práce archeologů. Jak jsou na tom tedy pracovníci teď?

"K dnešnímu dni probíhají betonářské práce na kvadrantu u krčku, připravují se přeložky plynu, přeložky vody a dalších sítí s tím, že se chystáme na dokončení objektu malého parkoviště před úřadem, říká zástupce zhotovitele Tomáš Urban.

Právě jednání s plynaři a energetiky teď bude podle zhotovitelů problém, každý z nich totiž stanovil pro práce jiné povětrnostní podmínky a vše by se mohlo značně zkomplikovat, pokud přijdou mínusové teploty. Podle města se ale vše dalo stihnout, kdyby se na staveništi dlouhodobě nepohyboval jen velmi komorní počet pracovníků.

"Jestliže zhotovitel nezintenzivní práce, nezlepší organizaci výstavby, budeme se muset poradit s ministerstvem na dalším postupu v souladu se smlouvou," říká Martina Szotkowská.

Práce si totiž v budoucnu vyžádají například uzavření autobusové zastávky v centru města. To samozřejmě zkomplikuje život Orlovanům. Vedení proto chce k tomuto kroku přistoupit až bude opravdu jasné, že tam budou stavaři schopni intenzivně pracovat. I přes žádost o prodloužení termínu stavaři viděli na schůzce budoucí postup optimisticky.

"Stavba je zpožděná kvůli archeologickým pracím, kvůli sanaci základové spáry, a také dalším legislativním záležitostem, ale ty se daří s investorem řešit a doufáme, že průběh stavby bude dále pokračovat zrychleným tempem," říká Tomáš Urban, zástupce zhotovitele stavby.

Takto významná investiční akce s sebou pochopitelně přináší i spoustu problémů, nezbývá tedy než doufat, že se jich v budoucnu objeví co nejméně a Orlované se budou moci co nejdříve těšit z nového centra města.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy