Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město bude dohlížet na opravy "domu hrůzy"

  • Orlová,

O "domu hrůzy", který stojí v lokalitě Orlová Poruba, jsme vás už informovali. Vzhledem k tomu, že město dlouhodobě monitorovalo vlastníky, kteří se stále neměli k opravě budovy, muselo vedení vyslat na místo kontrolní komisi. Byli jsme se proto zeptat místostarostky Orlové, na další informace. Podívejte se na následující příspěvek.

Sídliště domů v Orlové- Porubě je známé pro časté návštěvy hlídek státní i městské policie. Jak jsme vás už informovali, nedávno musela do lokality vyrazit také speciální komise, která přišla vyhodnotit, v jak špatném stavu je jeden z domů, který vlastní několik majitelů. Proč k tomuto kroku město přikročilo?

"Dům hrůzy se nachází už v tak problémové lokalitě, takže je to jen jedna z částí toho velkého problému. My jsme to nějakou dobu sledovali, viděli jsme, že vlastníci se nemají k nápravě stavu toho majetku, takže jsme přikročili k nějakému jednání. Požádali jsme o spolupráci všechny dotčené orgány. Výstavba nařídila některé opravy neodkladně a co se týče těch balkónu, které mohou každou chvíli spadnout, tam je třeba statický posudek a to nechají majitelé asi na léto," takže uvidíme, dodává Petra Jenčmionková.

Dům hrůzy, jak se budově už nějaký čas říká, je v celkově dezolátním stavu. Každou chvíli se může kterýkoliv z balkónů zřítit, kanalizace je ucpaná a její technický stav zcela nevyhovuje. Přesto v něm ještě bydlí někteří nájemníci nebo majitelé bytů a to i s rodinami. Přitom v okolí domu snad už ani není radno se dlouhodobě pohybovat.

"Na území města je poměrně velké množství budov, které nejsou v majetku města a nejsou v dobrém technickém stavu. My se snažíme donutit vlastníky k tomu, aby udělali nápravu, aby se o ten majetek starali. Pravdou je, že nemáme příliš možností ze zákona, nicméně nějaké máme a v tuto chvíli je využíváme," říká místostarostka Orlové Petra Jenčmionková.

Město totiž v tomto případě není úplně bezzubé. Majitele k opravě majetku vyzvat může, v případě, že by tak neučinili, ze zákona může město budovu prohlásit za neobyvatelnou a vlastníkům tak zůstanou v majetku opuštěné těžko využitelné prostory.

Nahlásit chybu


K tématu
Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail

Renáta Smetanová - OMV ul. Moskevská
Havířov
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail