Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Orlové jednala s krajem o osudu ZUŠ

  • Orlová,

Orlovská radnice opět jednala s krajským úřadem o dalším osudu Základní umělecké školy. Jedna varianta počítá s tím, že by škola byla převedena pod město. To by přivítali i zástupci petičního výboru.

Už mnoho let Orlová řeší, co bude se Základní uměleckou školou. Budova patří kraji a je ve špatném technickém stavu. Nyní se zvažuje, zda uměleckou školu přestěhovat do budovy bývalé obchodní akademie. Kraj navrhuje ještě jiné i varianty.

"Jedna varianta je převod nemovitosti včetně zřizovacích listin pod město Orlová s finančním darem 10 až 15 milionů korun. Druhá varianta je, že krajský úřad na své náklady provede demolici ZUŠ a převede pozemek na město a ZUŠ převede do obchodní akademie,” řekl starosta Orlová Tomáš Kuča (ČSSD).

Proti přestěhování Základní umělecké školy do obchodní akademie vznikla i petice. Proto petiční výbor preferuje převod budovy na město.

“Dobrá varianta, protože by byla zachována výuka ve škole, která byla stavěna pro tyto účely,” vyjádřila názor členka petičního výboru Táňa Grocholová.

Ředitel Základní umělecké školy má jeden požadavek. A tím je, aby se už rozhodlo co nejdříve.

“Komplex, ve kterém se nyní nacházíme, je na pokraji krizového stavu. Už tam končí funkčnost veškerých technologií,” doplnil ředitel ZUŠ Andrej Vyoral.

O variantách, které kraj navrhuje bude muset rozhodnout zastupitelstvo. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy