Důležité body z jednání zastupitelstva v Orlové

  • 20. září 2018,
  • 12:47,
  • Orlová,
  • Bára Kelnerová

Co dál bude s náměstím, zavřeným kinem Vesmír nebo, jak pokračují jednání ohledně optimalizace nemocnice? Tak to byly otázky, na které chtěli znát odpověď orlovští zastupitelé na svém zasedání.

Reklama

V Orlové se naposledy v tomto volebním období sešli zastupitelé. Důležitých bodů k projednání měli hned několik. Například se řešil další postup rekonstrukce náměstí.

“Zastupitelstvo dnes schválilo koncept dohody. Do konce roku bude doděláno náměstí před městským úřadem, bude dodělána zastávka, dokončeno základová deska a potom bude nové výběrové řízení,” řekla vedoucí odboru rozvoje a investic Martina Szotkowská.

Zastupitelé také chtěli podrobnější informace, jak probíhají jednání na kraji ohledně optimalizace orlovské nemocnice.

“Vedení kraje jsem předložil čtyři otázky. Jednou z nich bylo, co vše se bude stěhovat. Protože v tisku zaznívá, že jen interna. Bylo mi řečeno, že kromě LDN celá nemocnice,” uvedl zástupce města pro vyjednávání Stanislav Saksa.

Zastupitelé se věnovali i osudu kina Vesmír. V provozu je jen komerční část budovy. Sál je uzavřen, protože hrozí zřícení střechy.

“Víme, že to je dlouhodobě neudržitelné. Takže se uvažuje a jednou z alternativ je, že část budovy se opraví a část zdemoluje,” dodala vedoucí odboru rozvoje a investic Martina Szotkowská.

Zástupci města se také shodli, že by se ve městě měly vyhlásit bezdoplatkové zóny.

“Samozřejmě chceme udělat výjimky a to zvláště na městské nemovitosti, protože v těch si určujeme řád sami,” řekl starosta Orlové Tomáš Kuča (ČSSD.

Nyní se k tomuto tématu bude muset vyjádřit policie a jiné dotčené orgány.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

ROCKWOOL, a.s.
Karviná
od 23 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

TechCom s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

David Ševčík
Karviná
od 81 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu