Zdravotníci v Orlové zvažují hromadné výpovědi

  • 12:55,
  • Orlová,

Zdravotníci v orlovské nemocnici stále nesouhlasí se stěhováním akutních oborů do Karviné. Situace je tam napjatá a dokonce se mluví i o hromadných výpovědích. O osudu nemocnice rozhodne krajské zastupitelstvo v březnu.

Pokud to bude nutné, jsme ochotni podat i hromadné výpovědi. I s touto variantou počítají zdravotníci z orlovské nemocnice, a to kvůli plánované optimalizaci. Jednání mezi zaměstnanci a vedením nemocnice začala, prozatím ale většina nechce o stěhování do Karviné ani slyšet.

“Trváme na zachování nemocnice ve stávající podobě. Optimalizace by se měla týkat Karviné a Havířova. Sestry a lékaři jsou připraveni podat hromadné výpovědi,” uvedla předsedkyně odborového svazu zdravotníků Denisa Stolarczyková.

Ředitel nemocnice věří, že k tomuto scénáři nedojde. Dál bude se zdravotníky jednat o nejschůdnější variantě.

“Kdyby se tak opravdu rozhodli a podali hromadné výpovědi, tak my bychom museli vůči zdravotním pojišťovnám pracoviště uzavřít, protože pokud nemáme na pracovištích lékaře, nebo sestry, tak je nedokážeme provozovat,” řekl ředitel nemocnice Jiří Matěj.

Ve hře je stále několik variant, o kterých budou nakonec rozhodovat v březnu krajští zastupitelé.

“Od tvrdé optimalizace, která byla nastíněna před necelým rokem, až po ponechání současného stavu. Těch variant je šest a momentálně probíhají osobní jednání se všemi zaměstnanci orlovské nemocnice,” dadal náměstek hejtmana Martin Gebauer.

O osudu nemocnice jednal v lednu s hejtmanem kraje i starosta Orlové. Radnice chce udělat vše proto, aby byla ve městě zachována  péče. Je ochotná za určitých podmínek i krýt ztrátu v řádu několika milionů korun.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 21.11. 20:22
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 21.11. 20:22
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 21.11. 20:22
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků