Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdravotníci v Orlové zvažují hromadné výpovědi

  • Orlová,

Zdravotníci v orlovské nemocnici stále nesouhlasí se stěhováním akutních oborů do Karviné. Situace je tam napjatá a dokonce se mluví i o hromadných výpovědích. O osudu nemocnice rozhodne krajské zastupitelstvo v březnu.

Pokud to bude nutné, jsme ochotni podat i hromadné výpovědi. I s touto variantou počítají zdravotníci z orlovské nemocnice, a to kvůli plánované optimalizaci. Jednání mezi zaměstnanci a vedením nemocnice začala, prozatím ale většina nechce o stěhování do Karviné ani slyšet.

“Trváme na zachování nemocnice ve stávající podobě. Optimalizace by se měla týkat Karviné a Havířova. Sestry a lékaři jsou připraveni podat hromadné výpovědi,” uvedla předsedkyně odborového svazu zdravotníků Denisa Stolarczyková.

Ředitel nemocnice věří, že k tomuto scénáři nedojde. Dál bude se zdravotníky jednat o nejschůdnější variantě.

“Kdyby se tak opravdu rozhodli a podali hromadné výpovědi, tak my bychom museli vůči zdravotním pojišťovnám pracoviště uzavřít, protože pokud nemáme na pracovištích lékaře, nebo sestry, tak je nedokážeme provozovat,” řekl ředitel nemocnice Jiří Matěj.

Ve hře je stále několik variant, o kterých budou nakonec rozhodovat v březnu krajští zastupitelé.

“Od tvrdé optimalizace, která byla nastíněna před necelým rokem, až po ponechání současného stavu. Těch variant je šest a momentálně probíhají osobní jednání se všemi zaměstnanci orlovské nemocnice,” dadal náměstek hejtmana Martin Gebauer.

O osudu nemocnice jednal v lednu s hejtmanem kraje i starosta Orlové. Radnice chce udělat vše proto, aby byla ve městě zachována  péče. Je ochotná za určitých podmínek i krýt ztrátu v řádu několika milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail