Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Situace kolem orlovské nemocnice se vyhrocuje

  • Orlová,

13. března rozhodnou krajští zastupitelé o osudu orlovské nemocnice. O tom, že je situace vážná, svědčila i vyhrocená debata v domě kultury, na kterou přišel i ředitel nemocnice Jiří Matěj.

Obyvatelé Orlové, zdravotníci i vedení radnice se v domě kultury ostře pustili do ředitele nemocnice, a to kvůli chystané optimalizaci. Na veřejném setkání mu vyčítali, že nebojuje za nemocnici a naopak dělá s krajem veškeré kroky pro zrušení akutní péče.

Přesto, že o osudu nemocnice má rozhodnout zastupitelstvo kraje 13. března, lékaři už toho mají dost a nechtějí čekat, až se loď potopí. Někteří podávají výpovědi.

“Začínáme mít strach z toho, že to je taktika. Když to nešlo převést, tak to necháme rozbít. Vezměte si prázdnou skořápku, ale nemocnici mít nebudete,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

“Nějaké výpovědi máme. Jsou to ale jedinci. Po rozhovorech s těmi lékaři není důvodem optimalizace, ale jejich osobní důvody,” uvedl ředitel nemocnice Jiří Matěj.

Pokud kraj opravdu rozhodne, že zruší v Orlové akutní péči, zdravotníci nevylučují stávkovou pohotovost.

“Zatím jsme se o tom nebavili, ale je možné, že ke stávkové pohotovosti dojde. Stávková pohotovost není stav, který by ohrožoval lidi,” doplnila předsedkyně unie sester Iveta Weiserová.

Krajští zastupitelé budou v březnu rozhodovat ze tří variant. Buď se akutní péče přestěhuje do Karviné, nebo v Orlové vznikne jednooborová nemocnice s ortopedii. Poslední variantou je, že nedojde k žádné změně. Situaci budeme i nadále sledovat. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy