Reklama

Situace kolem orlovské nemocnice se vyhrocuje

  • 1. března 2019,
  • 13:16,
  • Orlová,
  • Bára Kelnerová

13. března rozhodnou krajští zastupitelé o osudu orlovské nemocnice. O tom, že je situace vážná, svědčila i vyhrocená debata v domě kultury, na kterou přišel i ředitel nemocnice Jiří Matěj.

Reklama

Obyvatelé Orlové, zdravotníci i vedení radnice se v domě kultury ostře pustili do ředitele nemocnice, a to kvůli chystané optimalizaci. Na veřejném setkání mu vyčítali, že nebojuje za nemocnici a naopak dělá s krajem veškeré kroky pro zrušení akutní péče.

Přesto, že o osudu nemocnice má rozhodnout zastupitelstvo kraje 13. března, lékaři už toho mají dost a nechtějí čekat, až se loď potopí. Někteří podávají výpovědi.

“Začínáme mít strach z toho, že to je taktika. Když to nešlo převést, tak to necháme rozbít. Vezměte si prázdnou skořápku, ale nemocnici mít nebudete,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

“Nějaké výpovědi máme. Jsou to ale jedinci. Po rozhovorech s těmi lékaři není důvodem optimalizace, ale jejich osobní důvody,” uvedl ředitel nemocnice Jiří Matěj.

Pokud kraj opravdu rozhodne, že zruší v Orlové akutní péči, zdravotníci nevylučují stávkovou pohotovost.

“Zatím jsme se o tom nebavili, ale je možné, že ke stávkové pohotovosti dojde. Stávková pohotovost není stav, který by ohrožoval lidi,” doplnila předsedkyně unie sester Iveta Weiserová.

Krajští zastupitelé budou v březnu rozhodovat ze tří variant. Buď se akutní péče přestěhuje do Karviné, nebo v Orlové vznikne jednooborová nemocnice s ortopedii. Poslední variantou je, že nedojde k žádné změně. Situaci budeme i nadále sledovat. 
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu