Situace kolem orlovské nemocnice se vyhrocuje

  • 13:16,
  • Orlová ,

13. března rozhodnou krajští zastupitelé o osudu orlovské nemocnice. O tom, že je situace vážná, svědčila i vyhrocená debata v domě kultury, na kterou přišel i ředitel nemocnice Jiří Matěj.

Obyvatelé Orlové, zdravotníci i vedení radnice se v domě kultury ostře pustili do ředitele nemocnice, a to kvůli chystané optimalizaci. Na veřejném setkání mu vyčítali, že nebojuje za nemocnici a naopak dělá s krajem veškeré kroky pro zrušení akutní péče.

Přesto, že o osudu nemocnice má rozhodnout zastupitelstvo kraje 13. března, lékaři už toho mají dost a nechtějí čekat, až se loď potopí. Někteří podávají výpovědi.

“Začínáme mít strach z toho, že to je taktika. Když to nešlo převést, tak to necháme rozbít. Vezměte si prázdnou skořápku, ale nemocnici mít nebudete,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

“Nějaké výpovědi máme. Jsou to ale jedinci. Po rozhovorech s těmi lékaři není důvodem optimalizace, ale jejich osobní důvody,” uvedl ředitel nemocnice Jiří Matěj.

Pokud kraj opravdu rozhodne, že zruší v Orlové akutní péči, zdravotníci nevylučují stávkovou pohotovost.

“Zatím jsme se o tom nebavili, ale je možné, že ke stávkové pohotovosti dojde. Stávková pohotovost není stav, který by ohrožoval lidi,” doplnila předsedkyně unie sester Iveta Weiserová.

Krajští zastupitelé budou v březnu rozhodovat ze tří variant. Buď se akutní péče přestěhuje do Karviné, nebo v Orlové vznikne jednooborová nemocnice s ortopedii. Poslední variantou je, že nedojde k žádné změně. Situaci budeme i nadále sledovat. 
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

DELTA facility, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků