Reklama

Orlovská radnice chce od kraje převzít nemocnici

  • 15:29,
  • Orlová ,

Minulý týden kraj rozhodl, že přesune z orlovské nemocnice akutní péči do Karviné a Havířova. To nechce připustit radnice, a proto zahájí vyjednávání o převodu nemocnice pod město.

Stáhnout video
Reklama

Nikdo ze zdravotníků v orlovské nemocnici se nechce smířit se zánikem lůžkových oddělení jako je interna, chirurgie a ortopedie. Ani vedení radnice nechce dovolit, aby lidé přišli o zdravotní péči. Proto vyzvalo hejtmana k vyjednávání o převodu nemocnice pod město.

“Předpokládáme, že kraj nám převede nemocnici za symbolickou korunu, nebo úplně bezplatně. Tak, jak to udělal v jiných zařízeních. Převod by ale musel být bez nějaké zátěže, že bychom museli něco platit kraji. To by nám přišlo nefér, protože my jim ještě pomáháme ušetřit velký balík peněz,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

Kraj si naopak myslí, že převodem by nemocnice skončila úplně.

“Pochybuji, že pojišťovny s nimi budou chtít uzavřít rychle smlouvy. A přijdou o akreditace, které dneska mají díky karvinské nemocnici,” řekl hejtman Ivo Vondrák (ANO).

Lékaři a sestry nechtějí přejít do Karviné a někteří si už místo našli v jiných městech.

“Odchází lékaři, odchází sestry, protože každý má své osobní problémy a ten tlak už je tak velký, že to lidé nevydrží a odchází,” předsedkyně Profesní a odborové unie zdravotních pracovníků Orlová Iveta Weisserová.

Kraj k optimalizaci přistoupil proto, že nemocnice jsou ve ztrátě a i kvůli nedostatku zdravotníků. Ti ale tvrdí, že naopak jediná Orlová prosperuje a má stabilizovaný personál.

ReklamaTragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Hotel Rudolf s.r.o.
Karviná
od 88 Kč

Detail

Albrechtova střední škola, Český Těšín, příspěvková organizace
Karviná
od 13 950 Kč do 15 050 Kč

Detail

UNIQA pojišťovna, a.s.
Karviná
od 16 280 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu