Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Situací v orlovské nemocnici se bude zabývat premiér

  • Orlová,

Péče v orlovské nemocnici může skončit ještě před plánovanou optimalizací. O pacienty se totiž nebude mít kdo postarat. Zdravotníci podávají výpovědi. Situací se začal zabývat i premiér, který si zúčastněné strany pozval do Prahy.

Situace v orlovské nemocnici začíná být vážná. Podle našich informací podalo už 16 lékařů a 20 sester výpověď. Nesouhlasí s přestěhováním péče do Karviné a raději odcházejí jinam.

Podle primáře ortopedie, který prozatím zůstává, může systém brzy zkolabovat.

“Pokud by opravdu po dvou měsících odešli, tak by to bylo špatné. Už nyní jsou některá oddělení a ambulance v né úplně dobrém provozu,” řekl primář ortopedie Tomáš Knybel.

Ředitel chce ještě se všemi, kteří podali výpověď jednat.

“Máme připraven blán B a pracujeme na něm. Pracujeme také na tom, abychom s ostatními zdravotnickými zařízeními kraje zajistili chod orlovské nemocnice i karvinské nemocnice,” vysvětlil ředitel nemocnic Jiří Matěj.

Že je situace vážná svědčí i fakt, že si premiér Babiš pozval do Prahy vedení kraje. To si za svými kroky stojí.

“Pravděpodobně bude chtít pan premiér podklady k tomu, co nás přivedlo k rozhodnutí a co přinese. Budeme si muset před ním obhájit tyto kroky,” doplnil náměstek hejtmana Martin Gebauer.

Za premiérem se chystají i zdravotníci a starosta Orlové.

“Jedu s lékaři, abych podpořil jejich stanovisko a sdělil i stanovisko města, které je stále stejné. Unáhleným krokem zastupitelů, se ohrozí péče na Karvinsku,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

S jakým výsledkem se zúčastněné strany vrátí z jednání v Praze, vás budeme informovat.

Nahlásit chybu


K tématu




Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

PRETECLON s.r.o. - pracoviště ČR
Karviná
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail