Situací v orlovské nemocnici se bude zabývat premiér

  • 12:12,
  • Orlová ,

Péče v orlovské nemocnici může skončit ještě před plánovanou optimalizací. O pacienty se totiž nebude mít kdo postarat. Zdravotníci podávají výpovědi. Situací se začal zabývat i premiér, který si zúčastněné strany pozval do Prahy.

Situace v orlovské nemocnici začíná být vážná. Podle našich informací podalo už 16 lékařů a 20 sester výpověď. Nesouhlasí s přestěhováním péče do Karviné a raději odcházejí jinam.

Podle primáře ortopedie, který prozatím zůstává, může systém brzy zkolabovat.

“Pokud by opravdu po dvou měsících odešli, tak by to bylo špatné. Už nyní jsou některá oddělení a ambulance v né úplně dobrém provozu,” řekl primář ortopedie Tomáš Knybel.

Ředitel chce ještě se všemi, kteří podali výpověď jednat.

“Máme připraven blán B a pracujeme na něm. Pracujeme také na tom, abychom s ostatními zdravotnickými zařízeními kraje zajistili chod orlovské nemocnice i karvinské nemocnice,” vysvětlil ředitel nemocnic Jiří Matěj.

Že je situace vážná svědčí i fakt, že si premiér Babiš pozval do Prahy vedení kraje. To si za svými kroky stojí.

“Pravděpodobně bude chtít pan premiér podklady k tomu, co nás přivedlo k rozhodnutí a co přinese. Budeme si muset před ním obhájit tyto kroky,” doplnil náměstek hejtmana Martin Gebauer.

Za premiérem se chystají i zdravotníci a starosta Orlové.

“Jedu s lékaři, abych podpořil jejich stanovisko a sdělil i stanovisko města, které je stále stejné. Unáhleným krokem zastupitelů, se ohrozí péče na Karvinsku,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

S jakým výsledkem se zúčastněné strany vrátí z jednání v Praze, vás budeme informovat.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků