Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tradiční velikonoční výstava v orlovském DK

  • Orlová,

Dům kultury města Orlové patřil už tradiční velikonoční výstavě. Lidé tak opět měli možnost nakoupit si nejrůznější velikonoční ozdoby a dekorace a navíc se zapojit do soutěže O nejkrásnější jarní kloubouk.

Tradiční velikonoční výstava v Domě kultury opět přilákala stovky lidí. Aby taky ne. Vše, co tady bylo na prodej, vlastnoručně vyrobili lidé, kteří mají vztah k řemeslu. A to nejen všelijaké ozdoby ale i dobroty.

“Je to už tradiční výstava, na které mohou návštěvníci samozřejmě vidět kraslice, různé jarní výrobky, perníčky, můžou si samozřejmě tyto věci nakoupit. Společně s výstavou pořádáme vždycky nějakou soutěž a letos je to soutěž O nejkrásnější jarní klobouk, říká Barbora Herdová, ředitelka DKMO

Vystaveno bylo celkem 15 exponátů, a to od těch nejmenších až po klobouk v nadživotní velikosti. Lidé se tak rozhodovali velmi těžce. A těžké pro ně bylo i rozhodování, co si z výstavy odnést domů. Všechny výrobky hrály pestrými barvami.

Teď mě zaujala zrovna ta taška s těma ušima krátkýma, dlouhýma, ale my jsme teprve přišli, takže budeme procházet. Takže ještě nevíme, co nás tady zaujme.”

“Tak na velikonoční jsem poprvé, jinak na vánoční a takové chodíme jako co tu probíhá, tak tu chodíme na ty výstavy.”

“Určitě jsem zavítala a je to takové nadšení, je to velikonoční , jak bych to řekla, taková příprava na ty velikonoce, takže určitě je to všechno ruční práce, výroba těch žen, vím, co to obnáší.”

Myslím si, že návštěvníci tyto typy výstav mají rádi ať už vánoční nebo velikonoční. jsou navštěvované i školami a celkově i jednotlivci, rodiče chodí s dětmi, můžou si nazdobit i kraslice a jak jsem řekla už, nakoupit si velikonoční zboží,” uvádí Barbora Herdová, ředitelka DKMO

Na výstavě prodávali své výrobky jak jednotlivci, tak například Domov pro seniory Vesna nebo speciální škola diakonie českobratrské církve evangelické.

Společně s dětmi samozřejmě i se zaměstnanci. Kolegyňky dělají různé výrobky a chceme vlastně tak prezentovat i naši školu, že se tam dělají i takové krásné věci. Dětičky, ty raději takové drobnosti pro maminky, babičky, dospělí hledají inspiraci.”

“My jsme z Domova Vesna. Máme tady výrobky, které dělali naši senioři. Myslím si, že je to docela dobrá práce, jelikož lidi měli zájem a líbilo se, nebo respektive líbí se.”

Z velikonoční výstavy tak měli radost nejen návštěvníci, ale i prodávající a na tu další se můžete těšit opět za rok.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy