Orlová kupuje další radar na měření rychlosti

  • 12:24,
  • Orlová,

V Orlové se rozhodli pro zakoupení dalšího radaru na měření rychlosti. Ten bude hlídat řidiče na frekventované silnici směrem na Dětmarovice. Místní obyvatelé to vítají.

V Orlové mají tři schránky pro jeden radar v různých částech města. Řidiči si tak nemohou být nikdy jisti, ve které se zrovna přístroj na měření rychlosti nachází. To se městu osvědčilo.

“Měří se od poloviny září roku 2017. K dnešku můžeme konstatovat, že automatizované měření rychlosti vozidel plní svůj primární účel a tím je zvýšení bezpečnosti silničního provozu tím, že se doprava v měřených úsecích významně zklidnila. Můžeme říct, že počet přestupků v porovnání se začátky klesl na polovinu,” řekl vedoucí odboru doprava Radim Klein.

Peníze za vybrané pokuty jdou do městského rozpočtu. Od zahájení měření to dělá přes 12 milionů korun. Nyní se radnice rozhodla, že zakoupí ještě jeden radar. Ten bude v úseku směrem na Dětmarovice měřit rychlost stabilně.

“Ono to vypadá, že rozšiřujeme radary, aby město vydělalo. Opravdu to tak není. Je to na zklidnění dopravy, prevence a ono se nám to už projevilo na těch třech místech, kde máme radar,” vysvětlil místostarosta Miroslav Koláček (KSČM).

Město už udělalo v daném úseku určitá opatření, lidé však tvrdí, že řidiči stále jezdí rychle.

“Oni tu stejně budou jezdit rychleji, pokud tu nejsou radary, tak budou jezdit pořád. Jsem ráda, že tu bude radar,” řekl místní obyvatelka.

“Jezdí hodně rychle a hlavně v noci. Přes den tady občas stojí policie, tak všichni vědí, jak mají jezdit. V noci ne,”

Příprava na umístění radaru určitou dobu potrvá, v provozu proto bude až od podzimu. Město za pořízení zaplatí 1,2 milionu korun.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 21.11. 14:15
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 21.11. 14:15
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 21.11. 14:15
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků