Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Orlové otevřeli nové Wellness centrum

  • Orlová,

V Orlové otevřeli nové Wellness centrum za 26 milionů korun. Radnice bude muset provoz zřejmě dotovat. Prioritou ale je, aby měli lidé vyžití a nestěhovali se do jiných měst.

Prostory pod krytým bazénem v Orlové byly nevyužívané. Zastupitelé před několika lety rozhodli, že se zde postaví wellness centrum. Práce jsou dokončeny a wellness mohou využívat první návštěvníci.

“Máme zde relaxační místnost pro lidi, aby si mohli odpočinout, je tam prostor vířivek a kneippová lázeň. Pak vlastní saunový provoz, kde jsou dvě sauny finského typu, pak je zde parní sauna s vlhkostí až sto procent a různé ochlazovací prvky. Vědro, bazének, přívalové sprchy, ledovač,” řekl provozně technický manažer SMO Petr Lukaštík.

V centru se nachází také solná jeskyně, kterou budou využívat v dopoledních hodinách především školy. Stavba stála zhruba 26 milionu korun.

“Očekáváme od toho, že to přinese našim obyvatelům města další zpestření, relax, které tu nebylo. Byl bych rád, kdyby tady občané zůstávali. Každé zařízení takového typu, je ztrátové. To si uvědomujeme. Tím přizpůsobujeme i náš přístup, kdy dotujeme jak krytý bazén, tak navíc wellness,” vysvětlil místostarosta Miroslav Koláček KSČM.

Lidé v Orlové by si hlavně přáli letní koupaliště, což je priorita i pro město. Získat finance na tak velkou stavbu, ale nebude jednoduché.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy