Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé v Orlové se přeli o situaci v nemocnici

  • Orlová,

Obelhali jste občany a udělali jste pro případné převzetí orlovské nemocnice málo. To vyčetli zastupitelé z řad hnutí ANO vedení radnice. Tyto výroky si nenechal líbit současný ani bývalý starosta.

Orlová už nebude v současné době podnikat žádné kroky k převzetí nemocnice. Před přijetím tohoto usnesení se však na zasedání zastupitelstva rozpoutala zvláštní debata. Opoziční zastupitelé z hnutí ANO kritizovali vedení města, že obelhalo občany a neudělalo dostatečné kroky k převzetí nemocnice. Oni sami prý s rozhodnutím svých kolegů na kraji o zrušení orlovské nemocnice nesouhlasili.

“Já jsem opravdu s nimi diskutoval, hledal jsem řešení a u nich zvítězilo pragmatické řešení, kdy se na to dívali z pozice kraje, nikoli z pozice města,” řekl zastupitel Josef Hájek (ANO).

Starosta názory opozičních zastupitelů kritizuje.

"My jsme udělali maximum co šlo, nestydím se za to, jsem za ty lidi hrdý, protože jsme za to bojovali. Vinu nese ten, kdo o tom rozhodl. Zastupitelé na kraji  za ANO, KDU-ČSL a ODS a naši zastupitelé za ANO, kteří mlčeli,” uvedl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ).

Stejně se na to dívá i bývalé vedení radnice, které se problematikou rušení akutní péče také zabývalo.

“Je to trochu zvláštní. Já jsem své kolegy z hnutí ANO neviděl vystupovat na krajském zastupitelstvu, že by bránili orlovskou nemocnici.,” dodal zastupitel a bývalý starosta Tomáš Kuča (ČSSD).

Lůžkové interní a chirurgické oddělení ukončuje svůj provoz v Orlové nemocnici tento týden.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy