Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlová už nebude usilovat o převzetí ZUŠ

  • Orlová,

Dlouhé roky radnice řešila problém kolem Základní umělecké školy. Kraj chce kvůli špatnému stavu budovy výuku přestěhovat do centra města. Někteří občané ale podepisovali petice. Nyní zastupitelé rozhodli.

Už nebudeme usilovat o převzetí ZUŠ pod město a necháme kraj, ať si situaci ve svém zařízení vyřeší. Tak by se dal shrnout letitý spor mezi městem, krajem, školou. Zastupitelé na svém zasedání si dali jeden cíl. Konečně rozhodnout.

“Kraj řekl, že v současné době pro něj převod ZUŠ a zřizovatelských funkcí je nepřijatelné. Jsem pro uzavření této kauzy, nechci tu budovu, protože by to byl další balvan na noze města,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ).

Město k rozhodnutí došlo i z toho důvodu, že na schůzku radnice s rodiči k dané problematice téměř nikdo nepřišel. Zastupitele nepřesvědčili ani členové petičního výboru. Škola rozhodnutí vítá.

“Já tento krok vnímám jako racionální zvážení situace. Pro nás je to signál, že se ZUŠ bude ubírat nějakým směrem. Je daný koncept a z mého pohledu to zřejmě urychlí snahy o přípravu a organizaci nových prostor,” řekl ředitel ZUŠ J. R. Míši Andrej Vyoral.

Krajský úřad se chystá na rekonstrukci bývalé obchodní akademie v centru města, kam se ZUŠ následně přestěhuje.

“Bude se zpracovávat investiční studie. Tu bychom mohli mít hotovou do konce roku. Pak by se mohlo začít projektovat,” doplnil náměstek hejtmana MSK Stanislav Folwarczny (ODS).

Stěhování ZUŠ má své příznivce i odpůrce. Kraj ale věří, že když bude zajištěno pro školu parkování, rekonstrukce splní veškeré parametry pro výuku, měly by obavy pominout.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy