Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Orlové využijí plochu po kotelně k výstavbě parkoviště

  • Orlová,

V Orlové se rozhodli využít plochu po bývalé kotelně k výstavbě velkého parkoviště. Rekonstrukce bude technicky náročná a počítá také s výstavbou retenční nádrže.

Centrum Orlové je v podstatě jedno velké sídliště. Zaparkovat je velký problém. Ve městě ani není moc vhodných ploch pro výstavbu nových stání. Za krytým bazénem se ale nachází betonová plocha, na které stála v minulosti kotelna a právě zde vznikne nové velké parkoviště.

“Lidé se setkávají s hlukem a prašností. Odměnou jim bude nové parkoviště. Počítáme s 99 místy. Šest z nich bude určeno pro dodávky,” řekla místostarostka Orlové Naděžda Kubalová (Volím Orlovou).

Projekt počítá i s retenční nádrží, na kterou chce město získat dotaci. Stavební práce potrvají až do prosince.

“Tato stavba je velmi náročná, protože kotelna byla sice zbourána, ale nebyly odstraněny základy, jsou tam komíny, kanály a podobně,” doplnila vedoucí odboru rozvoje a investic Martina Szotkowská.

“Určitě je tady málo parkovacích míst. Syn jezdí večer z práce a nemá kde zaparkovat,” řekla místní obyvatelka.

“Aut je stále více a parkovací místa se hodí. Tam je stejně nevyužitá plocha,” dodal muž.

Ani sto nových míst ale nevyřeší problém s parkováním ve městě.

"Řešení vidíme jenom v tom stavět nadpodlažní parkoviště, která nezaberou tolik místa, protože půjdou do výšky a mají velkou kapacitu parkování,” dodal místostarosta Orlové Miroslav Koláček (KSČM).

Město chce oprášit projekt, který už byl v minulosti zpracován, a to na ulici Dětmarovická. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy