V Orlové ocenili dárce krve

  • 10:52,
  • Orlová,

Město poděkovalo a ocenilo v prostorech obřadní síně na staré radnici dobrovolné dárce krve. Uznání se dostalo více než čtyřiceti lidem. Někteří z nich mají i přes dvě stě odběrů.

Několikrát během roku se dostane ocenění dobrovolným dárcům krve a plazmy. Město si těchto lidí váží a snaží se je motivovat.

“Chodí vlastně pravidelně na každé zavolání, kdy potřebuje transfúzní stanice krev. Moc si dárců vážíme, protože bez nich by to nešlo. Nicméně stále je jich málo a snažíme se jako město jim pomoci, nebo je ocenit tím, že je odměníme nejen krátkým kulturním programem, ale i finanční odměnou,” řekla místostarostka Naděžda Kubalová (Volím Orlovou).

Mnozí dárci mají vlastní zkušenost s tím, kdy sami potřebovali krev. 

“Já daruji krev asi šest let. Já jsem v minulosti dostal dvakrát transfúzi. Proto daruji krev i plazmu. Vzkázal bych ostatním, ať darují a tím pomůžou,” řekl oceněný dárce krve.

“Člověk nikdy neví, kdy to bude potřebovat sám. Dělám těžkou práci. Lidé se nemůsí bát, nic na tom není. Daruji krev přes deset let,” dodal jiný dárce.

V minulosti díky šachtám bylo dárců v regionu dostatek. Nicméně nyní je situace jiná a krevní centra potřebuji především mladé a zdravé dárce. A je jedno, zda propůjčí svou tekutinou jednou nebo opakovaně, protože každá kapka je nenahraditelná. 
Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 09.12. 14:42
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 09.12. 14:42
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků