Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Orlové ocenili dárce krve

  • Orlová,

Město poděkovalo a ocenilo v prostorech obřadní síně na staré radnici dobrovolné dárce krve. Uznání se dostalo více než čtyřiceti lidem. Někteří z nich mají i přes dvě stě odběrů.

Několikrát během roku se dostane ocenění dobrovolným dárcům krve a plazmy. Město si těchto lidí váží a snaží se je motivovat.

“Chodí vlastně pravidelně na každé zavolání, kdy potřebuje transfúzní stanice krev. Moc si dárců vážíme, protože bez nich by to nešlo. Nicméně stále je jich málo a snažíme se jako město jim pomoci, nebo je ocenit tím, že je odměníme nejen krátkým kulturním programem, ale i finanční odměnou,” řekla místostarostka Naděžda Kubalová (Volím Orlovou).

Mnozí dárci mají vlastní zkušenost s tím, kdy sami potřebovali krev. 

“Já daruji krev asi šest let. Já jsem v minulosti dostal dvakrát transfúzi. Proto daruji krev i plazmu. Vzkázal bych ostatním, ať darují a tím pomůžou,” řekl oceněný dárce krve.

“Člověk nikdy neví, kdy to bude potřebovat sám. Dělám těžkou práci. Lidé se nemůsí bát, nic na tom není. Daruji krev přes deset let,” dodal jiný dárce.

V minulosti díky šachtám bylo dárců v regionu dostatek. Nicméně nyní je situace jiná a krevní centra potřebuji především mladé a zdravé dárce. A je jedno, zda propůjčí svou tekutinou jednou nebo opakovaně, protože každá kapka je nenahraditelná. 
Šakalí léta / muzikál

04.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

05.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

bebro electronic s.r.o.
Horní Suchá
od 24 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

ZUMI Transport s.r.o.
Havířov
od 16 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Eva Kencká - účetnictví, s.r.o. - Hrnčířská
Karviná
od 8 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků