Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Příměstský tábor “Letňák” se starostou

  • Orlová,

Starosta města každoročně pořádá pro děti tábory. Ne jinak tomu je i v letošním roce. Děti se každý den scházejí v areálu letního kina, kde je pro ně přichystán bohatý program. Chodí ale také plavat nebo si mohly vyzkoušet trénink bojového sportu.

Už pět let pořádá nynější starosta města pro děti tábory. Dříve to byly 14 denní pobytové, nyní se i s ohledem na čas zaměřil na ty příměstské.

"My jedeme v takovém zaběhnutém koloritu, že každé úterý a čtvrtek se jde na bazén. To už máme několik let. Měli jsme tam koně, hledání pokladů přes GPS. Míváme tam plno her a soutěží. Každý rok máme něco nového. Například letos jsme přikoupili vzduchovku, která umí vypálit více ran za sebou,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ).

“Hrajeme tady samé zajímavé hry, dostáváme odměny a moc se mi tady líbí,” popsalo jedno z dětí.

“Mám tady hodně kamarádů, je tady zábava. Včera jsme například byli na bazénu, byli tady koně. Prostě neustálá zábava. Můžeme si hrát v letním kině,” dadal chlapec.

“Mě se tady asi nejvíce líbí to, že ti najdu nové kamarády a je tu pro nás připraveno hodně nových věcí,” zhodnotil další účastník táboru.

A co starostu na pořádání táborů nejvíce baví?

“To, že někomu mohu zlepšit jeho život. Vyplnit dětem čas, doufám, že rodiče to vítají. Je hezké vidět, že je to baví a já vždy říkám, že jim září oči. To je to, co člověka nabije na dlouhou dobu,” doplnil starosta.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy