Město investuje miliony do oprav škol. Děti se mohou těšit i na nové zahrady

  • 10:20,
  • Orlová ,

Téměř na všech orlovských školách jsou o prázdninách řemeslníci. Mění se okna, zateplují se fasády, nebo se vyměňují elektroinstalace. Dvě mateřské školy se mohou těšit na originální zahrady.

ZŠ Jarní, ZŠ Mládí, ZŠ U Kapličky nebo ZŠ Školní. Prostě na všech školských zařízeních se nyní pracuje. Radnice, tak jako v jiných městech, využívá letní prázdniny k rozsáhlejším rekonstrukcím, které by se za běžného provozu nedaly udělat. Opravy budou stát miliony korun a město věří, že se vše stihne do zahájení nového školního roku.

"Jsme v prostorách uvnitř budovy, kde probíhají vnitřní opravy, nátěry. Venku se dokončuje zateplení, střecha už je hotová. Prostory budou krásné a přizpůsobené celkovému vzhledu školy," řekl na prohlídce školy místostarosta Miroslav Koláček (KSČM). 

Děti ze dvou mateřských škol se mohou těšit na originální přírodní zahrady. V MŠ Ke Studánce vznikne “Les uprostřed městské džungle”. Už nyní můžeme prozradit, že zde bude například labyrint živlů, stezka s malbou zvířeckých stop a nebude chybět ani bylinková zahrada.

"Máme za to, že děti si to zaslouží a měly by být spjaty s přírodou. Proto se zahrady tvoří ve stylu přírody, kde jsou ptačí budky a různé prvky, které ukazují dětem, jak příroda funguje,” řekl místostarosta Miroslav Koláček (KSČM).

Novou přírodní zahradu bude mít i MŠ Lesní. Tam vznikne například domeček pro ježky a hmyzí hotel. 

"Řemeslníci také pracují v Domě dětí a mládeže, kde se na schodišti bude vyměňovat PVC a také na turistické základně v Krásné," dodal místostarosta.

Ta dostane po ukončení letní sezony novou fasádu.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků