Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město investuje miliony do oprav škol. Děti se mohou těšit i na nové zahrady

  • Orlová,

Téměř na všech orlovských školách jsou o prázdninách řemeslníci. Mění se okna, zateplují se fasády, nebo se vyměňují elektroinstalace. Dvě mateřské školy se mohou těšit na originální zahrady.

ZŠ Jarní, ZŠ Mládí, ZŠ U Kapličky nebo ZŠ Školní. Prostě na všech školských zařízeních se nyní pracuje. Radnice, tak jako v jiných městech, využívá letní prázdniny k rozsáhlejším rekonstrukcím, které by se za běžného provozu nedaly udělat. Opravy budou stát miliony korun a město věří, že se vše stihne do zahájení nového školního roku.

"Jsme v prostorách uvnitř budovy, kde probíhají vnitřní opravy, nátěry. Venku se dokončuje zateplení, střecha už je hotová. Prostory budou krásné a přizpůsobené celkovému vzhledu školy," řekl na prohlídce školy místostarosta Miroslav Koláček (KSČM). 

Děti ze dvou mateřských škol se mohou těšit na originální přírodní zahrady. V MŠ Ke Studánce vznikne “Les uprostřed městské džungle”. Už nyní můžeme prozradit, že zde bude například labyrint živlů, stezka s malbou zvířeckých stop a nebude chybět ani bylinková zahrada.

"Máme za to, že děti si to zaslouží a měly by být spjaty s přírodou. Proto se zahrady tvoří ve stylu přírody, kde jsou ptačí budky a různé prvky, které ukazují dětem, jak příroda funguje,” řekl místostarosta Miroslav Koláček (KSČM).

Novou přírodní zahradu bude mít i MŠ Lesní. Tam vznikne například domeček pro ježky a hmyzí hotel. 

"Řemeslníci také pracují v Domě dětí a mládeže, kde se na schodišti bude vyměňovat PVC a také na turistické základně v Krásné," dodal místostarosta.

Ta dostane po ukončení letní sezony novou fasádu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy