Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chcete v lesoparku psí hřiště plné atrakcí? Právě o tom mohou hlasovat lidé v Orlové

  • Orlová,

Radnice v Orlové zjišťuje, zda by lidé uvítali v horní části lesoparku oplocený výběh pro psy. Unikátní by byl tím, že by do něho město nechalo nainstalovat pro čtyřnohé mazlíky různé herní a výcvikové prvky.

Kladina, proskakovací kruh nebo houpačka. To jsou jen některé prvky, které by vznikly pro psy v novém oploceném hřišti. Zda by měli pejskaři o tuto novinku zájem, zjišťuje orlovská radnice prostřednictvím ankety.

““V rámci participativního rozpočtu občané navrhli jednu lokalitu na páté etapě, kde bude malé psí hřiště. To se bude realizovat v letošním roce. Nás napadlo, jestli by lidé neměli zájem o větší hřiště v lesoparku, zda by se to pesjkařům líbilo,” řekla vedoucí odboru rozvoje a investic Martina Szotkowská. 

Hřiště by nemělo sloužit pro klasické venčení, ale pro cvičení psů na překážkách. Tím by se i psovod učil lépe se svým parťákem komunikovat. Areál by nahradil dřívější cvičák, který se v lesoparku nacházel na soukromém pozemku.

“Já si myslím, že je to výborný nápad. Je tady hodně důchodců a hodně pejskařů, kteří venčí a viděli ty své miláčky běhat,” řekla pejskařka.

“Já jsem pro. Lidé budou mít kam s pejsky chodit a budou se jim věnovat”, dodal muž.

Pokud pejskaři v anketě uspějí, město bude muset nejdříve schválit v září novou vyhlášku o volném pohybu psů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy